Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Bec 2007  (Pročitano 4308 puta)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Bec 2007
« poslato: 27. Novembar 2007. u 15:43 »
Evo i nekoliko fotki (uglavnom noćnih) sa putovanja u Beč prošle sedmice.

Ali, pre nego što sam stigao u Beč, pred austrijskom granicom mi se ukazivao ovakav prizor...


Pošto se bliži Božić, na svakom trgu u Beču se mogu naći male ulične prodavnice poklona.


Nisam imao puno vremean preko dana, tako da su fotke uglavnom noćne. Mrak me je hvatao u vreme kad sam bio na Prateru. A evo kako izgleda Prater noću:


Produžio sam ka Dunavu, da umočim ruku u hladnu reku, da me želja za domom mine. A sa druge strane reke sijao se novi grad, sa sve kulom Milenijum koja dominira.


Uputio sam se ka Štefanplacu. Katedrala je prevelika da stane lepo u jednu fotku, a gužva tolika da nema šanse a da te neko ne gurne dok praviš noćne fotke. Ipak, evo odabrane fotke sa štrafte.


Ko čeka Novogodišnji koncert u Beču, evo jednog pogleda na zgradu Filharmonije.


Muzeja u Beču ima mnogo. Ovo je, rekao bih, kapitalna zgrada te namene, zvana Muzejska četvrt. Dugačka je poprilično, pa sam slikao samo njen centralni deo.


Ali, svuda pođi, kući dođi.
Fotki ima puno, ali ne želim da zatrpavam forum.
« Poslednja izmena: 27. Novembar 2007. u 16:06 ptprince »
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Bec 2007
« Odgovor #1 poslato: 27. Novembar 2007. u 20:19 »
Lepo Prince Super izgleda Beč noću

Van mreže TRSTENIK

  • ***
  • Poruke: 2.959
  • Lokacija: TRSTENIK, centralna Srbija
    • TRSTENIČKI BAROMETAR
Odg: Bec 2007
« Odgovor #2 poslato: 27. Novembar 2007. u 20:34 »
PtPrince - ovo je lepota! Nije ti bilo loše... sada sam siguran :first:

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Bec 2007
« Odgovor #3 poslato: 27. Novembar 2007. u 23:56 »
Super, podsetio si me na moje putovanje u Bec 2000-te godine.
da stavimo ovo u putovanja i izleti?

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Bec 2007
« Odgovor #4 poslato: 28. Novembar 2007. u 01:37 »
Nemas frke, ne zatrpavas forum. Svaka slika je dobrodosla, pogotovo nama koji nikad nismo bili u Becu  :)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Bec 2007
« Odgovor #5 poslato: 28. Novembar 2007. u 11:08 »
Stefano, u pravu si. Ovom je mesto upravo u Putovanja i izleti.
Bodo, za sve postoji prvi put. I meni je bilo prvi put u Beču. Nadam se da ću ići opet i obići brojna mesta koje nisam stigao da obiđem. A i žao mi je mesta koje sam obišao kako ne treba, pod tenzijom umesto opušteno. To je Grincing. Sjajno predgrađe koje je očito nekada bilo zasebno mesto. Podseća na Zvezdaru svojim položajem, a možda i na jug Beograda gde inače živim.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Odg: Bec 2007
« Odgovor #6 poslato: 28. Novembar 2007. u 13:38 »
Predivne fotografije...imam veliku zelju da posetim Bec i iskreno se nadam da ce mi se zelja ispuniti uskoro :)
« Poslednja izmena: 28. Novembar 2007. u 21:54 Brandzi »
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Bec 2007
« Odgovor #7 poslato: 28. Novembar 2007. u 13:43 »
Ja sam bio u Beču i moram priznati da je ubedljivo najlepši grad noću od svih koje sam obišao, a nema ih mali broj. Čak mi je lepši i od Pariza, Venecije, Budimpešte, Minhena...

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Bec 2007
« Odgovor #8 poslato: 28. Novembar 2007. u 18:10 »
Lepe slike Beča!
Na žalost,još nisam bio u Beču,al ima vremena.