Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum

Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Meteorologija / Odg: Tornado,pijavice (trombe)
« Poslednja poruka ocelot poslato danas u 20:44 »
super si našao  :) to je ustvari bilo prošle godine.. pretražio sam malo šta smo pisali tih dana i nema ničeg i baš taj datum je prazan (Kimi čak spominje da smo se zbog stabilnog vremena uspavali na forumu tog dana), a dan ranije spominjem nagli razvoj ogromnog oblaka u pravcu Bora.. moraću da pretražim i svoje slike od tad čisto da se setim kakav je oblak bio u pitanju

mada mi nešto ova slika sa sajta deluje ipak poznato, izgleda da sam zaboravio..
2
« Poslednja poruka Bart poslato danas u 20:13 »
 ^^ Bas sam i ja pre nekoliko meseci gledao te karte gde je uocen tornado ili funel i zapitao se gde je to bilo u istocnoj Srbiji, i kako mi promaklo... Evo ti link vesti, tu je i slika koja je koriscena kao dokaz... mada na tim kartama ga nema onaj blizu Jagodine...
http://www.bor030.net/pijavica-nadomak-bora-video
3
« Poslednja poruka ocelot poslato danas u 19:46 »
često na ovim mapama tornada vidim da je obeležen Zaječar, da li neko ima podatke ukoliko je to negde potvrđeno?

4
Prognoze / Odg: Februar 2017
« Poslednja poruka Milosh poslato danas u 19:41 »
Nek' nam je srećan dolazak proleća. Malo je poranilo, ali dobrodošlo je.  :)

5
« Poslednja poruka Boce poslato danas u 19:33 »
Modeli sve više naginju tome da ćemo do kraja februara imati vreme toplije od proseka. Jedino je taj hladni front u subotu još pod pitanjem koliko će biti izražen.
Ono što je na kartama interesantnije je ipak za temu mart 2017.
6
« Poslednja poruka Bart poslato danas u 18:42 »
A posle te promene ponovo prolece nekoliko dana po modelima... Mene zaintersovala promena posle  u 200 i nekom satu ali i sada su modeli videli svasta a na kraju nista posebno gfs glavni skoro i da ne vidi minus po visini mozda 12h tako nesto...  Bas me intesuje sta ce biti od ove druge eventualne promene... Ali o tome za neki dan ako je bude na kartama  ;) Rano je da pocne prolece...

Cak i gfs zna za Bg  :grin:

7
Prlepo vreme 7C ovo nedelje jako topo vreme i konacno prolece za vikend moguc dolazak armagedona  :morning:
8
« Poslednja poruka Kimi poslato danas u 16:12 »
Koja bi ovo nagla promena mogla da bude, frontčina ipo ! Posebno jer će joj prethoditi jako toplo vreme narednih par dana..

Još ako bude i sekundarke u Jadranu.

Prelud gradijent temperatura:

9
Aktuelne vremenske prilike / Odg: Februar 2017 - II dekada
« Poslednja poruka Zeli poslato danas u 15:05 »
Jutros sam se za dlaku provukao bez minusa, bilo je +0,1 uz gustu maglu, u toku prepodneva inverzija se razbila.

Pretezno je oblacno, sunce se samo povremeno probija kroz oblake, sto je najvaznije nije tmurno, temperatura je dostigla 7,0 a lagano je pocela da pada, ali jos ne mogu tvrditi da je to i danasnja maksimalna jer polako pocinju i suncani periodi.

Vetar slab, istocnih smerova.
10
Aktuelne vremenske prilike / Odg: Sneg - sezona 2016/2017
« Poslednja poruka Dejo poslato danas u 14:42 »
20.02.2017. 06UTC

RC KUKAVICA - VLAJNA 77
STARA PLANINA - BABIN ZUB 54
KOPAONIK MTN RANGE 38
CRNI VRH MOUNTAIN 29
TUTIN 20
RC SJENICA - RADIŠIĆA BRDO 14
RC UŽICE - ŠEHOVO BRDO 14