Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum

Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Aktuelne vremenske prilike / Odg: Mart 2017 - III dekada
« Poslednja poruka ciklon poslato juče u 21:30 »
Jos jedno toplo vece, 14C je trenutno napolju.
Pretezno vedro je uz sasvim slab vetar, idealno za setnju.
2
« Poslednja poruka zeljko poslato juče u 20:13 »
I dok mi uživamo u lepom i toplom vremenu, u Madridu je danas padao sneg (pljusak snega)
https://www.facebook.com/severeweatherEU/videos/1977924315763993/
3
Pričaonica / Odg: Meteo chat
« Poslednja poruka Milosh poslato juče u 20:10 »
Srećan nam Svetski meteorološki dan!  :smartass:

Da malo skrenem sa teme koju ste pokrenuli.  :) S obzirom da za nedelju dana kalendarski počinje deo godine koji nazivamo "konvektivna sezona", evo malo zanimljivih sličica na tu temu koje sam našao u okviru jedne prezentacije Nowcast-a. Često se pitamo kako mi po pitanju konvektivnih razvoja stojimo u odnosu na ostatak Evrope.
Evo kako je to izgedalo po sezonama u prethodnih 10 godina (2006-2016). Na slikama je čestina detektovanih munja.
U proleće se može reći da je žarište baš kod nas. Leti se to pomera ka severozapadu (sever Italije i Slovenija), ali i dalje stojimo "dobro" u odnosu na ostatak Evrope. Na jesen se grmljavinska aktivnost seli u mediteranska područja, a zimi je gotovo sva skoncentrisana na istočne obale Jadranskog i Jonskog mora, što i nije neko iznenađenje.

4
« Poslednja poruka Profiamater poslato juče u 19:49 »
Kod nas je apokalipsa već više od 30 godina. Jedna manje-više neće da napravi neki problem :). Šalu na stranu, naslov prodaje novine. Zamislite da mi na portalu u vremenskoj prognozi napišemo apokalipsa i ostala bratija pa osvanuli bi u svim novinama. Pa i za ovaj topli talas smo napisali kako to nije ništa neuobičaeno i da je u prošlosti bilo i puno toplije pa ni jedan mediji nije preneo našu prognozu. Ali da smo stavili ‚‚STIŽE PAKLENI TALAS!!! bila bi druga priča. Setite se samo 2014. i majskog ciklona ‚‚Tamara'' utrkivali su se ko će pre da objavi svaki naredni ciklon kome smo dali ime.

Ma vole da prepisiju  ;) i kada nema "spektakularnih" komentara, zato sam pre 4 dana i napisao onakvu "prognozu".
Zli jezici bi rekli da se ovde "prepisuju" i mnogo važnije stvari od prognoze vremena...  ;)

na sajtu Blica (15.3.2017.) piše "Česti upadi hladnih frontova izazvani Azorskim anticiklonom doprineće variranju temperatura, pa će nas pravo proleće zaobići do kraja marta."
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/prevrtljiva-baba-marta-evo-sta-nas-sve-ocekuje-do-kraja-meseca/y3htdwc

Kao što je i pisalo u cenjenom "Blicu", od "pravog proleća" u nastavku marta neće biti ništa -posle sutrašnjeg naglog porasta temperature (nakon današnjeg prohladnog i tmurnog vremena) ipak nam predstoji hladan period i od utorka do subote se očekuje veoma sveže vreme sa povremenom kišom kao posledicom "upada hladnih frontova". U nižim krajevima dnevna temp. će biti između 4 i 8C a u predelima iznad 1000m padaće sneg uz formiranje snežnog pokrivača (a na najvišim planinama doći će do povećanja već postojećeg). To što negde može da se pročita da će maks. dnevne temperature u Beogradu u spomenutom periodu (utorak-subota) uglavnom biti od 22 do 24C je posledica nepažljivog tumačenja sinoptičke situacije i možda bi sredstva javnog informisanja ili pojedinci zaposleni u njima (ovo se odnosi SAMO na one koji ne vole ili ne umeju da sami napišu tekst nego samo "kopiraju" nečiji komentar sa ovog foruma) mogli da izdaju blagovremeno upozorenje.
5
« Poslednja poruka dikile poslato juče u 19:34 »
I danas slična priča kao i juče u Paraćinu. Do 14h bez nekog značajnijeg vetra, tmax 24.6C. Popodne i veče uz umerenu košavu.
6
« Poslednja poruka dikile poslato juče u 19:33 »
SRBIJI PRETI APOKALIPTIČNI SCENARIO Paklene vrućine, suše i požari obeležiće ovo leto, a to je SAMO POČETAK!

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/srbiji-preti-apokalipticni-scenario-paklene-vrucine-suse-i-pozari-obelezice-ovo-leto/8v8lmcz

Samo da je neka apokalipsa, vrela ili 'ladna svejedno i da se udari sto vise velikih slova bez obzira sto text i nema bas mnogo veze sa naslovom, tj. sa njegovom " JACINOM"...
Ovim budalama stvarno vise necu da otvaram stranicu.

Kod nas je apokalipsa već više od 30 godina. Jedna manje-više neće da napravi neki problem :). Šalu na stranu, naslov prodaje novine. Zamislite da mi na portalu u vremenskoj prognozi napišemo apokalipsa i ostala bratija pa osvanuli bi u svim novinama. Pa i za ovaj topli talas smo napisali kako to nije ništa neuobičaeno i da je u prošlosti bilo i puno toplije pa ni jedan mediji nije preneo našu prognozu. Ali da smo stavili ‚‚STIŽE PAKLENI TALAS!!! bila bi druga priča. Setite se samo 2014. i majskog ciklona ‚‚Tamara'' utrkivali su se ko će pre da objavi svaki naredni ciklon kome smo dali ime.
7
« Poslednja poruka Bart poslato juče u 17:10 »
^^ Takođe, gledam već petnaest minuta karte koje si okačio Bart i ne verujem! :O  Mislim da si ih i ranije (verovatno prošle godine) kačio, ali tada se nisam previše obazirao. Da smo dobili zadatak da "nacrtamo" raspored baričkih sistema tako da dobijemo što više temperature nad "našim" područjem, verujem da se ne bismo ni približno tako dobro snašli. :grin:
Sad Srdjane vise znas pa vise i analiziras dok gledas...  :) Ja se ne secam da sam izbacivao ali verovatno jesam jer sam nekoliko puta gledao ovaj datum a obicno bacim pogled na ove karte kad naidjem na zanimljive temperature... Posle nekoliko dana od tog 30.3. 1952. godine temperatura  je znacajno opala i da je mozda negde bilo i snega ali za sneg nisam siguran, ne secam se svega sto sam citao...  ;)
8
« Poslednja poruka Bart poslato juče u 16:52 »
Danas tmax ipak niza od jucerasnje verovatno je od 25C do 26C negde izmedju... Ali svejedno prelep dan...
Ne znam da li od danas radi i radar na Jastrepcu, ja tek sada vidim kada je Dare spomenuo da kod njega kisa koja se vidi na radaru.. Ako je od danas zanimljivo to sto je danas i Svetski meteoroloski dan  :)
Srecan Svetski meteoroloski dan svima koji slave pa i meni   ;) :grin:
9
« Poslednja poruka Darko-Surdulica poslato juče u 15:55 »
Suncano i toplo
T 24C
Trenutno kao sto i radar potvrdjuje slaba do umerena kisa, neka varijanta kratkog pljuska :)
Bice i grmljavine narednih dana, prve ove godine...
10
« Poslednja poruka roki poslato juče u 15:38 »
Suncano uz nesto malo kumulusa po horizontu T 22*C.Na sjeveru BiH ima slabijih pljuskova sa grmljavinom..
Stranice: [1] 2 3 4 5 6 ... 10