Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jul 2008- III dekada  (Pročitano 117298 puta)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.471
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #100 poslato: 22. Jul 2008. u 20:37 »
Beograd T=15 C kod mene pada kisa ceo dan... skoro bez prekida...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.803
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #101 poslato: 22. Jul 2008. u 21:24 »
U Knjaževcu kiša lije
Skoro 30 mm palo
Glavnina tek dolazi sa juga :)
Takt=13.7°C

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #102 poslato: 22. Jul 2008. u 21:28 »
Nakon vise od 5 sati malte ne bez kapi kise,u Zrenjaninu ponovo pocela slaba kisa.
takt:13.8C
Boce pa kod tebe ce se dobro ispadati,koliko znam sve sto dodje kod tebe i na zapad rumunije tokom noci
menja strujanje,i dolazi u Vojvodinu...tako bi trebalo

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.803
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #103 poslato: 22. Jul 2008. u 21:30 »
Boce pa kod tebe ce se dobro ispadati,koliko znam sve sto dodje kod tebe i na zapad rumunije tokom noci
menja strujanje,i dolazi u Vojvodinu...tako bi trebalo
Tako bi trebalo joco  :)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.471
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #104 poslato: 22. Jul 2008. u 22:07 »
Trenutno T=14 C vrlo slaba kisa...

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #105 poslato: 22. Jul 2008. u 22:13 »
neki portali najavljuju za nocas pojacan vetar... ima li sanse da su pogresili? kao su i za danas preterali...
ceo dan dosadna kisica, vetar uglavnom slab, i sad je tako

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #106 poslato: 22. Jul 2008. u 22:35 »
Pa bice umerenog vetra,jakog ne!
Cinjenica je da bih Vojvodina ponovo,od 02h ujutro trebala dobiti ozbiljnije padavine,sve do sutra u 12h.
Takt:13.9C

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #107 poslato: 22. Jul 2008. u 22:48 »
po svim kartama koje sam ja video ta oblachnost bi trebalo da ode do vojvodine tako da cete verovatno dobiti kishu

ponovo je pochela umerena kisha i trenutno je 14C. bash oseca da je zahladnelo mada meni prija poshto me je proteklih dana bolela glava od vrucine

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #108 poslato: 22. Jul 2008. u 23:33 »
Pa bice umerenog vetra,jakog ne!
Cinjenica je da bih Vojvodina  /.../

fala, joco! za sada je tako:
i kad bi taj vetar ostao umeren, osecala bih se mnogo bolje...

inace je prijatno, sveze vece... (hm, noc)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.390
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #109 poslato: 22. Jul 2008. u 23:51 »
Sijeva od pravca mora i oblak se kreće ka obali:



Temperatura je bila u padu, pa je dunula malo toplija bura i trenutno je 21.9C.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024 (do 16.):
Vračar - 2.3mm
Miljakovac - 2.5mm
prosek - 51.5mm

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #110 poslato: 22. Jul 2008. u 23:52 »
U pravu si ocelot,sada se sve skoro stacionirali nad istokom Srbije,i nad Rumunijom sto govori,da oblacnost usled promene strujanja momentalno stoji,i mozda vrlo brzo ce poceti da struji SE,mozda i E od jutra.
takt:12.8C   :zima
ako bude padavina,a cisto sumnjam da ce ih biti na kopaoniku,ujutro moze da se zabeli trenutno je 4C,jutarnja svega 1C

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.471
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #111 poslato: 23. Jul 2008. u 00:14 »
Beograd T=4 C


Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #112 poslato: 23. Jul 2008. u 01:30 »
Beograd T=4 C

salis se?! gde to? na divcibarama? na kopaoniku sigurno...
mora da ti se ruka umororila kad je trebalo pritisnuti kec ispred cetvorke... ;)
ali i 14C - to je bas malo za bg... (RHMZ kaze da je u 01:00 bilo 13C)
i jakog vetra zasad nema, valjda tako i ostane...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.803
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #113 poslato: 23. Jul 2008. u 07:05 »
U Knjaževcu oblačno i suvo
Kiše palo 37.6mm od juče u 8h što je apsolutnu rekord za 23.jul
Ukupno 42mm
Takt=13.3°C

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #114 poslato: 23. Jul 2008. u 08:33 »
U Novom Sadu do sada palo 14.2mm padavina, od toga 14mm do juče u 20h.
Trenutno je oblačno, tmurno, hladno i vetrovito. Trenutna temperatura samo 13.5 stepeni.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.803
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #115 poslato: 23. Jul 2008. u 08:41 »
Evo padavina za poslednja dva dana - više od 20mm

Negotin 71mm
Zaječar 68mm
Dimitrovgrad 49mm
Knjaževac 42mm
Crni Vrh 35mm
Leskovac 33.1mm
Veliko Gradište 32mm
Loznica 30mm
Valjevo 28.3mm
Sjenica 27.5mm
Niš 27mm
Kragujevac 22mm
Smederevska Palanka 21mm
Ćuprija 20mm

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #116 poslato: 23. Jul 2008. u 08:56 »
Katastrofalno vreme,zaista ne pamtim ovako nesto u julu  >:(

Oblacno je,tmurno pravo zimsko nebo! Samo sto pahulje ne krenu iz ovakvih oblaka  ???

Temperatura oko 14C ali uz vetar koji duva osecaj je da je mnogo hladnije!

U svakom slucaju,vise ni duks nije dovoljan za napolje,sad sam do prodavnice bio u suskavoj jakni! I niko se nije smejao,svi su natruntani!

A posledice ovakvog zahladjenja vide se i na biljkama,pre svega onim egzoticnijim poput oleandera i hibiskusa koji su masovno odbacili cvetove i pupoljke  :cry:
Sad ce i Dunav tako da se ohladi da pitanje hoce li biti vise kupanja ovog leta!

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.803
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #117 poslato: 23. Jul 2008. u 09:15 »
Oblak sa slabom kišom, mestimično umerenom ide sa juga Srbije


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #118 poslato: 23. Jul 2008. u 09:38 »
U Novom Sadu počela slaba kiša!

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #119 poslato: 23. Jul 2008. u 09:58 »
Evo me opet! Dobro jutro svima! Kako ste pajkili?
Ja loše. Nedostaje mi još 8 sati dnevno, nešto što sebi ne mogu da priuštim.
Da, nisam pogrešio, znam da ovo nije Chat, ali samo želim da opišem kakvo je vreme ovde: dušu dalo za spaaaavanjeemm... Oblačno, kiše nema, slab, na momente i umeren vetar. Na kapiji je pisalo 12.2°C, ali vidim na sajtu Zavoda da stanica ne emituje podatke. Ne brinite, stanica radi...

Vesti od juče: Pavlović je obaveštavao SMSom o dešavanjima u Bučumetu. Ja obećao prenos, ali ispraznila mi se baterija, pa sam morao da napravim pauzu... 'Izvinite zbog prekida programa, imamo tehničke smetnje...' :lmao:
LM (čitaj: Elem), išlo je ovako:
13:11 Stanica je prazna (Pavlović je imao nameru da ode da gleda dejstvo PGS, ali eto šta se zbilo...) :(
16:24 Dosta dugo grmucka S SW od mene. Ovde ništa.
16:44 Roka sitan grad, razbija!!
16:46 Krenulo raketiranje iz Geglje. S. Bučumet nema raketa
16:51 Prestao grad malopre. :)

Eto, kod njega zanimljivo u Bučumetu. Doduše, da je PGZ bila ažurna, naš prijatelj bi imao lep izveštaj o dejstvu sa protivgradne stanice. Ovako... Pade sugradica. Na sajtu RHMZ nema podataka o dejstvu odatle, mada kako se kaže na samom sajtu, svi podaci su operativni i podložni naknadnoj promeni. Koliko znam, ako stanica ne dejstvuje (bez obzira na razloge, nedostatak raketa, nespremnost strelaca itd), nema ni izveštaja odatle. Elentualni grad koji bi naneo štete ulazi u izveštaj naknadno, kada se dobije informacija o gradu. Do tada, sve informacije sa terena daju strelci sa PGS koje su dejstvovale.

O SYNOPu:
15h
Зајечар     16      996.2      NW      1      88      Грмљавина са градом   :-[
Димитровград    19     957.7     NW     6     88     Грмљавина са градом   :-[
Opet priča o lošem dekodiranju SYNOPa. Kad god se to pokaže na RHMZu, znajte da je to samo jaka grmljavina sa kišom/pljuskom, bez grada, dok informaciju o gradu teško da možete da dobijete iz SYNOPa. Grad možete videti za prethodni dan, ako ga je bilo, i to na RHMZu, pod Odbrana od grada, podaci o dejstvu.
Pocinje rat izmedju mene i ptprinca  :twisted:   salim se  :lmao:
Bas u inat  :D,zvao sam tatu na poslu da proveri jel bilo dejstva sa teritorije RC Nis i jeste bilo je!
E sad dal je na gms ili pgs stanici bilo grada to je manje vazno,bitno je da je bilo dejstva!  8)
Uopšte to nije bila poenta da li je bilo grada ili ne na teritoriji Srbije. Poenta je loše dekodiranje SYNOP izveštaja, gde šifra 97 (umerena ili jaka grmljavina sa kišom - vidi istu šifru i u bazi) je pogrešno tumačena. Postoji šifra 99 (jaka grmljavina sa gradom), ali to na našim SYNOP stanicama je prava retkost - i u svetu isto tako. Naravno, pre nego što reagujem ovako, za svaki slučaj pogledam originale SYNOPa iz razmene i uverim se u istinu, ma kakva ona bila.
Inat je loš zanat, Joco. Naročito ako tim inatom pucaš tamo gde nema potrebe. Projektil ode kao protivgradna raketa, tamo negde... a da li je završila gde treba i da li je postigla cilj, to ti niko ne moe pouzdano reći. Samo nagađanja ostaju... Rat? Takođe nisam ni primetio da ratujem. Bože sačuvaj! ;) OK, šališ se, u redu!
Dakle, ne sporim da je moglo da bude dejstva. Naravno da ga je bilo, i treba. Samo SYNOP stanica nije PGS. A važno je gde je bilo grada.
Dalje sledi:
nije bilo nikakvog grada,ali je grmelo bez prestanka od 13h sve do 19h! samo su pristizali novi oblaci puni kishe koja takodje pada ceo dan..
Ocelot:Ja licno imam informacije da jeste,posto je osmotreno na gms,a za PGS zaista jos uvek neznam.Onda se kaze kod mene nije bilo grada,a ne da demantujes ceo Zajecar.Ako cemo jos da vrsimo detaljni uvidjaj reci mi gde se nalazi GMS Zajecar?Ovo se odnosi i na ptprinca!  :twisted:
Eto, nije osmotreno na GMS, iz gore navedenih razloga. Grad na PGS se ne može potvrditi dok se dejstvo PGZ ne okonča. Po dejstvu se prikupljaju podaci i tu Joca zaista ima prednost (tata u PGZu, na izvoru informacija). Položaj GMS Zaječar je dat u Putovanja i izleti by Boce (http://www.serbianmeteo.com/smf/index.php/topic,996.0.html). Međutim, svako može za sebe da potvrdi ili demantuje, i niko ne može da da opštu ocenu. Tu je Joca u pravu. Da, odnosi se i na mene!
da,u pravu si..kod mene u centru nije bilo grada,ali je mozda padao u drugom delu (ionako je bilo jache grmljavine)
Možda... Danas, prema izveštajima RGZa, grada je bilo u Lasovu i Lenovcu, koliko se sećam, južno od Zaječara, ali u opštini Zaječar. Ima PGS i bliže gradu, ali nema izveštaja odatle. Bar ne još.
ma ok bez brige....samo sam hteo da napomenem i dokazem ono sto znam  ???
Korektno!

A sada, o padavinama!
Moja procena je bila ovakva:
Imajući u vidu svoje iskustvo sa modelima, letom i situacijama, danas samo mestimično slabe padavine, i to samo u Vojvodini i eventualno Beogradu. Količine padavina 1-2 mm, a u Beogradu daj Bože 0,3 mm. A izlazi što se menjaju, pa neka ih! :)
Sutra glavnina padavina. Oblačno sigurno, a kiša tokom dana daće 5-10 mm, mestimično možda i svih 14 mm. Dosta slojaste oblačnosti daće manje-više ravnomerno raspoređene padavine, ali više na severu Srbije. Jug će dobiti 2 do 5 mm, mestimično i više, ali ne preko 10 mm. Padavine počinju ujutru na severu, pre podne u centralnoj Srbiji, a u rano popodne i na jugu, dok se kraj padavina očekuje predveče na severu, a do ponoći i u ostalim krajevima zemlje.
Posle toga, ako i bude padavina, ništa ozbiljno. Dakle, sreda sa malo ili nimalo kiše, a u četvrtak i petak razvedravanje, dok mogućnosti za pljusak su male.
Nikakav potop ne očekujem. Hladno i prohladno da. Malo da se odmore klima uređaji. :D
A zbilo se ovo:
Evo padavina za poslednja dva dana - više od 20mm

Negotin 71mm
Zaječar 68mm
Dimitrovgrad 49mm
Knjaževac 42mm
Crni Vrh 35mm
Leskovac 33.1mm
Veliko Gradište 32mm
Loznica 30mm
Valjevo 28.3mm
Sjenica 27.5mm
Niš 27mm
Kragujevac 22mm
Smederevska Palanka 21mm
Ćuprija 20mm
Dakle, delimično sam bio u pravu. Lepo sam procenio sever Srbije, ali jug i istok sam dooobro omanuo.
I još da se osvrnem na 'duel' ptprince-Joe:
Pričajte vi šta hoćete kod mene do 14h palo 11mm i upravo je počela ponovo slaba kiša.  ;)
Ja prognozirao juče 20mm do uveče danas i ako pogodim pašće prozivka.  ???
U Novom Sadu do sada palo 14.2mm padavina, od toga 14mm do juče u 20h.
Zamalo, ali nadam se da neće da radi  :axe:
 :lmao:
Joe, na takmičenju bih tipovao padavine za 2 i dobio bih.
Juče kod mene palo još 8 mm, tako da u ovom naletu imam 13 mm. Dakle, Joe, ipak dvojka! ;)

Idemo dalje. Ko je za još kiše? Ne verujem da će sever išta bitno dobiti. Ali jug i istok još nisu zaključili svoje, koliko vidim. Ipak, ne očekujem ništa preko 15 mm. Možda će sve biti u opsegu 2-5 mm. Dao bih šifru 1, sa rizikom da ostanem bez opena za dvojku. Dobro da ne bude minus. ;)
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...