Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (drugi ciklus)  (Pročitano 120157 puta)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (drugi ciklus)
« Odgovor #540 poslato: 25. Decembar 2008. u 19:34 »
Nakon pauze ja sam u zlatnoj sredini na 20-tom mestu u ukupnom. Ne mogu da kažem da nisam razočarao sam sebe jer sam uvek bio u vrhu kada sam se takmičio, ali sam sam kriv kada sam odustao od takmičenja posle prvog ciklusa prošle godine. Ta još tri ciklusa bi mi bila zlata vredna za iskustvo.

Čestitke Zvonetu, Miloše i tebi. Briljantno si završio prvi deo takmičenja.

Boce rekoh ja prošli put da treba da se radujete promašajima od 1.6 jer će vam se to vratiti promašajima za 1.5.  :) Čista matematika, smislio sam kompletnu teoriju verovatnoće promašaja maksimalne temperature.  ???
Po mojoj teoriji posle višegodišnjeg takmičenja trebalo bi svako da ima neznatno više promašaja od 1.5 nego od 1.6 ukoliko prognozira vreme po modelima.  :)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (drugi ciklus)
« Odgovor #541 poslato: 26. Decembar 2008. u 10:02 »
Kad se od jutros raspisah po svim temama, da ubacim i ovde ponešto:

Nemogu da vjerujem,da neki takmicar(mislim na sebe)jedno kolo bude medju prva tri,drugo medju zadnjih 10,pa onda opet medju prva tri,pa danas verovatno medju zadnjih 5 takmicara...
Definitivno mi i ide i ne ide...neznam u cemu je problem  ::)
No idem hrabro napred...mozda bude nesto...

Ne brini, Joco. To je element koji se zove sreća. Ponekad je imaš, ponekad ne.
A pamet, već kad se cimam za jezik... Pa to smo apsolvirali. Ko ovde nije dovoljno pametan? Odgovor nije sporan. Svi mi koristimo neku pamet koju imamo (ili nemamo? zar? nisam primetio takve...), i to je ono što je razlikuje od sreće.

Ipak Pt Prince, predjosmo se sto smo rizikovali sa padavinama...

Ne mari, Transmat. He who dares, wins! ;)
Navikao sam se na pad za 0.2. Ali to su ružne navike koje treba menjati.

Pošto sam opet fenjerdžija, reći ću ono što sam rekao Milošu SMSom, uz manje dodatke.
Ja sam zadovoljan, jer sam generalno pogodio tip vremena koji je preovlađivao. Takođe, mislim da imati slične prognoze sa ljudima koji se takmiče, a prognozu rade za platu, može samo da potvrđuje ispravnost načina razmišljanja. Dalje, meni je mnogo draže da imam i 3 poena, jer otkad je sveta i veka, 3 je veće od 0. Najzad, same tačne vrednosti su nezahvalne i zato teške za prognoziranje. Ali to je čar takmičenja.

Čestitke svim takmičarima na postignutim uspesima u ovom kolu, ciklusu i dosadašnjem toku takmičenja. Sledi poluvreme!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Stradivari

  • *
  • Poruke: 366
  • Lokacija: Podgorica
Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (drugi ciklus)
« Odgovor #542 poslato: 26. Decembar 2008. u 12:16 »
U ovakvoj vrsti takmičenja 50% je pitanje znanja, 50% pitanje sreće.
Koliko sam mogao zaključiti, ovako sa daljine, ima 7-8 takmičara čije znanje nije upitno, naprotiv volio bih imati priliku da u svakodnevnom radu sa njima diskutujem o vremenskim situacijama i očekivanjima. Ima i onih koji možda i ne razumiju procese u atmosferi sa matematičko-fizičkog aspekta (glupe li formulacije) ali znaju čitati karte, imaju dobra zapažanja, znaju učiti na greškama... i rezultat ne izostaje.
Čini mi se da među 30-ak takmičara koji redovno šalju prognoze nema više od 5-6 pravih amatera.
U svakom slučaju uživao sam družeći se sa vama tokom prethodna dva mjeseca
Lijepo provedite novogodišnje praznike, a onda ...nova godina nova nafaka.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (drugi ciklus)
« Odgovor #543 poslato: 26. Decembar 2008. u 12:46 »
Hvala, takođe! Odmor je svakako dobrodošao!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (drugi ciklus)
« Odgovor #544 poslato: 26. Decembar 2008. u 22:50 »
Ipak nešto osvojih :):
Citat
Dobitnik jednogodišnje ribolovne dozvole je MKD-Š
Dobitnik vikenda u bungalovima u Nacionalnom parku Biogradska gora je Stormbringer

Moraću da se raspitam malo detaljnije o kakvoj je nagradi riječ...


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (drugi ciklus)
« Odgovor #545 poslato: 26. Decembar 2008. u 23:16 »
e ti mali ne samo da si u srodstvu sa osmatračima nego i sa TV voditeljima koji izvlače nagrade  ;)
Čestike Miloshe Lepo iskoristi nagradu  :)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (drugi ciklus)
« Odgovor #546 poslato: 28. Decembar 2008. u 12:25 »
Eto Miloše i nemoj posle da pričaš da nemaš sreće.  ;D

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (drugi ciklus)
« Odgovor #547 poslato: 28. Decembar 2008. u 15:00 »
Eto Miloše i nemoj posle da pričaš da nemaš sreće.  ;D

Ovaj kiks u zadnjem kolu ne mogu da nazovem ni nedostatkom sreće, ni nedostatkom znanja, već nedostatkom prognostičkog materijala. ;)
A što se tiče ove nagrade, očekujem da Stradivari uskoro napiše o kakvoj je nagradi zapravo riječ.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (drugi ciklus)
« Odgovor #548 poslato: 28. Decembar 2008. u 15:23 »
Jos ako napada snijeg na sjeveru, eto tebi da se super provedes u tom bungalovu ;) 

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (drugi ciklus)
« Odgovor #549 poslato: 28. Decembar 2008. u 15:50 »
Super Milose. . .
A imas srece uh. . .;-)

Van mreže Stradivari

  • *
  • Poruke: 366
  • Lokacija: Podgorica
Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (drugi ciklus)
« Odgovor #550 poslato: 28. Decembar 2008. u 23:19 »
Nije darodavac Stradivari nego JP Nacionalni parkovi!
U komunikaciji sa HMZ i JP Nacionalni parkovi saznaćeš Miloše sve što te interesuje.
Koliko sam ja informisan nagradu ćeš moći koristiti tokom 2009., a mislim da je bolje da to učiniš ljeti. Krajolik je božanstven, prava prašuma, a ukoliko si voljan da malo više šetaš možeš vidjeti predjele koje nema svako priliku da vidi.
Što se samih bungalova tiče oni na Lovćenu su sa *****  dok ovi u NP Biogradska gora bi mogli dobiti možda ***