Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...  (Pročitano 232047 puta)

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #80 poslato: 15. Novembar 2009. u 22:48 »
Cekamo onda da osmislis :D

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #81 poslato: 15. Novembar 2009. u 23:19 »
Ok!Bolje je da pitam nego da stavljam nesto na svoju ruku.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #82 poslato: 16. Novembar 2009. u 00:00 »
Postavljeno....

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #83 poslato: 16. Novembar 2009. u 00:12 »
Prognoza je super,nego zašto se Kopaonik nalazi van karte  :?:  ::)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #84 poslato: 16. Novembar 2009. u 00:15 »
Da smo stavili Kopaonik morali bi da izbacimo Kraljevo, pa je ovo bilo jedino moguće rešenje

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #85 poslato: 16. Novembar 2009. u 09:43 »
Prognoza deluje odlično. Verujem da je jednako tome i kvalitetna. Ali, bez rada nema ni uspeha. Dopada mi se.

Nego, jedna malena estetska zamerka. Sada, kada je prognoza tu, zar ne bi bilo lepše da se malo smanji sličica na vrhu homepage-a? Mislim, lepa je, to stoji, ali sav sadržaj je spušten tako da se ne vidi osmah, na prvi pogled, pa korisnik mora da se 'smara' i da viče scroll down da vi video progmozu.
Ovo nije smetalo dok je u sadržaju homepagea bilo samo teksta i onog čuvenog 'više o tome...'
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #86 poslato: 16. Novembar 2009. u 10:07 »
Dobro primeceno, iste me brige more :) Slika ce biti manja i pomerena ulevo, a desno od nje tekst prognoze. Tako ce se sadrzaj popeti vise.
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #87 poslato: 16. Novembar 2009. u 14:23 »
Sta mislite kako bi bilo kad bi stavili ovaj sat snimak?

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #88 poslato: 16. Novembar 2009. u 14:31 »
Ili trenutno stanje nad evropom?Opa ee to ne ide :-X

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #89 poslato: 16. Novembar 2009. u 15:05 »
Plemenita ideja, ali po meni nepraktična. Da ne bude natrpano?
Dalje, prognoza je produkt članova foruma, a satelitski snimak je preuzet produkt. Nisam siguran koliko je dobro kititi se tuđim perjem.

Lično nisam za, ali odluka će ostati vaša.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #90 poslato: 16. Novembar 2009. u 15:29 »
Trenutno stanje nad evropom...i ne moze da se stavi bas sam video i sam malopre...a sto se tice satelitskog snimka...meni se vise svida ovaj moj predlog,mada sat 24 je puno bolji i korisniji posto se moze uvelicati...a ovaj mi izgleda lepse,eee sad!Ovo je samo moja ideja...samo jedan obican predlog i misljenje!

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #91 poslato: 16. Novembar 2009. u 18:10 »
Slažem se da nema potrebe stavljati sat snimak na portal
Jeste to nešto što i ja često koristim ali pošto nije naš proizvod možda možemo samo da stavimo link ka SAT24 koji je po mom mišljenju najbolji u tom poslu


Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #92 poslato: 16. Novembar 2009. u 21:15 »
hm, da...
/obicno cutim kad se slazem, ali da ipak dodam neki argument/
ako vec portal sadrzi nesto ekskluzivno /aktuelnu mapu prognoze & povremene komentare/ - onda sve ono preuzeto treba izdvojiti kao blink-link pod nekim reklamnim naslovom tipa "proverite nasu prognozu" ili "pogledajte aktuelni satelitski snimak" ili --- tako vec nekako...

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #93 poslato: 17. Novembar 2009. u 21:09 »
nije bas blink link ali mislim da je vidljivo na forumu :)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #94 poslato: 17. Novembar 2009. u 21:59 »
vidljivo na forumu :)

jes, bas zgodno, ne moram stalno da gledam portal ;)

malo nam se doduse suzio prostor za poruke, ali nema veze, mozda i bolje (sa sirokim ekranom i tako se lako gubi linija recenice...)

/fali samo datum, a na onoj portalskoj verziji mozda bi moglo da se udesi tako da automatski stoji tacan sat apdejta: valjda ne moram da vas podsecam da u neke nestabilne dane to moze da bude bitan podatak, uglavnom vezan za promasaj u prognozi/

podsecam takodje na odgovornost za svaku napisanu rec, ne samo za tacnost prognoze...
/aljkavost kvari utisak: "u većem delu zemlelje pretežno sunčano"/

to ce neko mozda iskopirati, citirati...

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #95 poslato: 17. Novembar 2009. u 22:23 »
Pa nije ovo losa ideja momci...pogotovo da bi tu bilo mesta i za druge stvari na primer za dugorocnu prognozu od 5 dana...ili u letnjoj sezoni izmisliti nesto pa staviti jos jednu kartu de bi bila stavljana upozorenja za vremenske nepogode..isto kao estofex!Ili da ne pricam o tome kako bilo dobro kad bi imali vise korisnika foruma pa kad bi se trenutna situacija mogla preneti na kartu!!Ima dosta stvari bas koje se mogu napraviti!

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #96 poslato: 17. Novembar 2009. u 22:48 »
podsecam takodje na odgovornost za svaku napisanu rec, ne samo za tacnost prognoze...
/aljkavost kvari utisak: "u većem delu zemlelje pretežno sunčano"/

to ce neko mozda iskopirati, citirati...

Korekcija izvrsena..

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #97 poslato: 18. Novembar 2009. u 08:07 »
Iskreno rečeno meni se ovo postavljenje prognoze na stranicama foruma i smanjenje prostora za poruke ne dopada. Mislim da je našoj zvaničnoj prognozi mesto na portalu, a da forum ima sasvim neku drugu ulogu. Ovde se razmenjuju mišljenja, diskutuje se o raznim stvarima, obaveštava se o interesantnim dešavanjima u rubrici Aktuelne vr. prilike. Na portal bi trebalo izdvajati sve ono što je posebno interesantno sa foruma i da ljudi koji ne učestvuju na forumu imaju prilike da vide zanimljive informacije.
O google oglasima imam još čvršći negativan stav. Znam zbog čega su tu ali mi baš upadaju u oči neke stvari koje Google automatski nudi. Ako hoćemo da budemo finansijski nezavisniji ja sam uvek za varijantu da plaćamo godišnju članarinu koja bi nam pokrivala osnovne potrebe. Takav predlog sam davao već duže vreme u kontaktima sa adminima i pri tome stojim i dalje.
« Poslednja izmena: 18. Novembar 2009. u 08:18 Boce »

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #98 poslato: 18. Novembar 2009. u 09:30 »
Lepa ideja za kačenje prognoze na forum. Svaka čast i na ideji i na realizaciji.
Još da su brojevi ipak malo veći, i ovaj thumbnail bi bio dovoljan za lep pregled prognoze.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #99 poslato: 18. Novembar 2009. u 11:26 »
Iskreno rečeno meni se ovo postavljenje prognoze na stranicama foruma i smanjenje prostora za poruke ne dopada. Mislim da je našoj zvaničnoj prognozi mesto na portalu, a da forum ima sasvim neku drugu ulogu. Ovde se razmenjuju mišljenja, diskutuje se o raznim stvarima, obaveštava se o interesantnim dešavanjima u rubrici Aktuelne vr. prilike. Na portal bi trebalo izdvajati sve ono što je posebno interesantno sa foruma i da ljudi koji ne učestvuju na forumu imaju prilike da vide zanimljive informacije.
O google oglasima imam još čvršći negativan stav. Znam zbog čega su tu ali mi baš upadaju u oči neke stvari koje Google automatski nudi. Ako hoćemo da budemo finansijski nezavisniji ja sam uvek za varijantu da plaćamo godišnju članarinu koja bi nam pokrivala osnovne potrebe. Takav predlog sam davao već duže vreme u kontaktima sa adminima i pri tome stojim i dalje.

mislio sam da bi ova vertikala mogla bolje da uveze sadraj portala i foruma. Ovako se klikom na kartu ide na stranicu na portalu i malo detaljnije vidi prognoza. Takodje bih tu izvukao neke bitnije stvari sa portala, link ka fejsbuk grupi, linkove komsijskih meteo foruma i slicno. Minimalna sirina je 1000px, a ako je vece od toga ide do max 80% sirine ekrana. Jos cemo razmotriti to, najverovatnije jos malo suziti, ili iz vertikale pomeriti u horizontalu na dnu stranice ali ne verujem da cemo ukinuti.

Google oglase smo se trudili da ne budu napadni, ono malo u vrhu se utapa u forum, a ovaj dole cemo premestiti najverovatnije. Mislim da forum nista ne gubi sa ovih par dodataka :neznam:
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.