Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Teorija zavere, ili...? HAARP - High Frequency Active Auroral Research Program  (Pročitano 103766 puta)

Van mreže avalamilan

  • *
  • Poruke: 63
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #180 poslato: 06. Jun 2013. u 16:55 »
 Postavljeno je pitanje o zvanicnom dokumentu o zaprasivanju na jednom forumu od 4000clanova i ocekuje se link ako ga ima?Kakve veze ima geoinzinjering sa meteorologijom i klimom, tu vec ima zvanicnih sajtova gde se opisuje sejanje cestica iz vazduha u smislu pravljenja kise itd. tako da ima smisla u ovoj rublici?

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #181 poslato: 06. Jun 2013. u 17:17 »
sejanje cestica iz vazduha u smislu pravljenja kise itd. tako da ima smisla u ovoj rublici?

što se mene tiče, bilo bi lepo kad bi se jednog dana moglo i to: kontrolisati i preusmeravati te kiše i oblake tamo gde su potrebniji i gasiti ih tamo gde bi naneli štete... nemam ja pojma o tome, ali sasvim je moguće da se odavno rade razni eksperimenti itd.

kako god bilo, neozbiljan je svako ko navodi nepouzdane izvore, bez obzira o čemu se radilo -

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #182 poslato: 06. Jun 2013. u 17:53 »
ali da se vrše eksperimenti u atmosferi istina je.
Koji?

Van mreže avalamilan

  • *
  • Poruke: 63

Van mreže avalamilan

  • *
  • Poruke: 63
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #184 poslato: 06. Jun 2013. u 19:34 »
Linkove ja dala Srbian Skvo; Mozda i ima pecata nisam obracala mnogo paznje na nekim od doc :)Ali neki od doc su direktno sa vladinih sajtova pa ko hoce moze da proveri pod brojem protokala pod kojim se vode ... Elem ko hoce nadje nacin ko nece sta mu mogu. Ako zelite jos info na tu temu @stefano mozda dobijete jos sajtova od vlade vezanih za geoinzinjering?

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #185 poslato: 06. Jun 2013. u 20:04 »
Ok.
Za sada smo zakljucili da nikakva zvanicna izjava o tragovima ne postoji i da je to obicna izmisljotina onih koji zagovaraju ovu teoriju i zele da izazivaju paniku medju narodom.

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #186 poslato: 06. Jun 2013. u 21:52 »
Добро је познато да људи константно муљају и измишљају свакојаке теорије завере помоћу којих манипулишу људима без мозга. То и јесте истина, јер поред тога што не познају материју о којој говоре, још и у све то уплићу своје виђење ствари које је ограничено и тотално глупо.
А онда настаје домино ефекат па се заглупе широке народне масе, па те исте масе људима са знањем испирају мозак. Наравно, путем данашњег најмоћнијег оружја - медија.
Данашње теорије завере су климатске промене, антенски системи, запрашивања, Нибиру и остале савремене бабароге. Међутим, људи прочитају часопис и они већ све знају и праве се паметни.
Препоручујем свим људима који шире теорије завере о манипулисању временом да науче нешто а самој атмосфери, а и остале ствари како би увидели како све у њој функционише, јер ово што пишу, завереници таквих теорија, је смешно, а и жалосно у крајњем случају.
А и на крају крајева свако има неки свој став, а ставове је тешко мењати код тврдоглавих људи који контријају утолико жешће, колико је њихово знање мање или га уопште немају. Али, бар могу да то своје мишљење задрже за себе, из разлога што ни сами не знају зашто тако мисле.

П.С.

Ја имам нормалне нокте, а и сви људи у мојој околини са којима се дружим такође имају, а неки можда  и ситније проблеме. Наравно, то није последица никаквих запрашивања, већ начина живота и разних других фактора који су углавном ендогеног порекла. А сада заиста препоручујем свима који мисле да на њих делују ти лажни гасови или паре, па да су им чудни нокти, нека се мало боље упознају са грађом, улогом и основним детаљима у вези ноктију. А после тога и целим организмом. Ово, бар мени, постаје безвезна расправа.

Van mreže bojan_ferrari

  • *
  • Poruke: 53
  • Starost: 35
  • Lokacija: Pančevo
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #187 poslato: 07. Jun 2013. u 02:02 »
Koji ?
Geoinženjering



Ljudi,ako mislite da su ovo normalni kondezacioni tragovi varate se!

http://www.dodaj.rs/f/2Z/2X/183J6IZs/5.jpg
http://www.dodaj.rs/f/34/Ek/UnBsElI/6.jpg

Zašto toga nije bilo pre desetak godina i ranije?

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #188 poslato: 07. Jun 2013. u 08:23 »
Naravno da je bilo, samo tada nije bilo toliko online ljudi, drustvenih mreza, pa ni histerije oko toga.

Evo iz WW2









Na poslednjoj slici ces primetiti iste strukture kakve se danas proglasavaju neobicnim.
Uostalom, da smo na nekom poljoprivrednom forumu pa i da se natezemo oko tipa oblaka...ali ovo je ipak meteo forum :)

Van mreže avalamilan

  • *
  • Poruke: 63
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #189 poslato: 07. Jun 2013. u 18:53 »
Izvini, da li si otvarao linkove koje sam dao u kojima stoje cudesna tri slova org i gov, obzirom da si potom napisao da nema zvanicnih podataka.Pogledajte opet linkove iznad u ranijem postu sa oznakama org i gov, mislim da ce onda biti sve jasno.

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #190 poslato: 07. Jun 2013. u 19:12 »
Pregledao sam ja to. I nema nista - doduse mozda sam preskocio, pa bi mogao da citiras deo u kome se govori o tome da je US vlada priznala da zaprasivanjem iz aviona zeli da smanji populaciju.

Druga stvar je sto ono nisu zvanicni nego nezavisni izvori - dakle NI JEDAN link ne vodi ka americkoj vladi ili vojsci.

Treca stvar je sto si potpuno pobrkao neke stvari sa ovom temom...\

Nego, pade mi na pamet nesto...da li si se obratio lekaru zbog tvog "problema" sa noktima?

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #191 poslato: 07. Jun 2013. u 19:12 »
ne znam za "gov", ali za "org" znam: imam ja takva dva sajta, lično ih uređujem i plaćam: tu svako može da piše šta mu je volja, tj. šta se meni sviđa...

... internet je odavno postao đubrište naše kulture! (ako je to ikad bila)


Van mreže avalamilan

  • *
  • Poruke: 63
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #192 poslato: 07. Jun 2013. u 19:22 »
 I ovo nema veze sa zaprasivanjem i klimom, najverovatnije sve izmisljeno;
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2013&mm=04&dd=27&nav_id=709049

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #193 poslato: 07. Jun 2013. u 19:32 »
I ovo nema veze sa zaprasivanjem i klimom, najverovatnije sve izmisljeno;
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2013&mm=04&dd=27&nav_id=709049

dečko, nema više autoriteta na ovom svetu, moraš sve svojom glavom...

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #194 poslato: 07. Jun 2013. u 19:34 »
@avalamilan
Kao sto rekoh - pomesao si neke stvari.

Van mreže avalamilan

  • *
  • Poruke: 63
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #195 poslato: 07. Jun 2013. u 21:07 »
Re @zaraza;"Nego, pade mi na pamet nesto...da li si se obratio lekaru zbog tvog "problema" sa noktima? "
  Jesam prosle god. odgovor dr je bio;znam za tu pojavu primetila sam i ranije....(nastavak vam se ne bi svideo jer nema pecata).

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #196 poslato: 07. Jun 2013. u 21:46 »
Да би ти тврдио да постоји манипулација временом најпре мораш темељно да се упознаш са свим узрочно - последичним везама које владају у овој нашој провидној, али врло слојевитој атмосфери.

А када се упознаш схватићеш шта је истина, а шта лаж.


I ovo nema veze sa zaprasivanjem i klimom, najverovatnije sve izmisljeno;
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2013&mm=04&dd=27&nav_id=709049

О овој манипулацији временом је глупо и говорити, јер то нека манипулација и није. А поготово не манипулација климом. Треба разликовати ВРЕМЕНСКУ ПОЈАВУ и КЛИМУ.
Ова наша планета, Земља,  се понаша готово као савршени кондензатор. Проблем настаје када се њен еликтрицитет усталаса. У таквом случају вероватно се само мали део вибрационе енергије изгуби у простору у облику дугачких, етарских, зрачења. Највећи део енергије потроши на молекулске сударе и одлази у простор у облику кратких топлотних, и можда, светлосних таласа. А самим тим како су и ферквенција таласања и потенцијал веома високи, енергија претворена у топлоту миже бити врло велика. Пошто густина може бити неједнака на разним местима, било услед неправилности Земље, било због разних околности у атмосфери, учињени ефекти ће с места на мест бити другачији. Тим путем се могу изазвати велике промене у температури и притиску. Али, далеко је данашња наука, по питању овога, до тога. Тако да су све ово ситнице које људи ем што не разумеју, ем их се плаше и шире их као изуврнуте информације.


Izvini, da li si otvarao linkove koje sam dao u kojima stoje cudesna tri slova org i gov, obzirom da si potom napisao da nema zvanicnih podataka.Pogledajte opet linkove iznad u ranijem postu sa oznakama org i gov, mislim da ce onda biti sve jasno.

Није све тачно што пише на Интернету, јер је он пун клопки, нетачних информација и којекаквог ђубрета од информација по питању свих сфера живота. Науке поготово.

Re @zaraza;"Nego, pade mi na pamet nesto...da li si se obratio lekaru zbog tvog "problema" sa noktima? "
  Jesam prosle god. odgovor dr je bio;znam za tu pojavu primetila sam i ranije....(nastavak vam se ne bi svideo jer nema pecata).

Волео бих да напишеш дијагнозу.

Van mreže avalamilan

  • *
  • Poruke: 63
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #197 poslato: 07. Jun 2013. u 23:07 »
Re Zec;"Волео бих да напишеш дијагнозу." To pitanje je postavljeno na jednom forumu sa datom slikom i morao bih da trazim taj odgovor unazad po fb od prosle god. sto je nemoguce zbog puno info i clanova na toj strani (oko 10000) radilo se o Reilovoj ili Mesijevoj prugi nastaloj negde u Martu ili Aprilu prosle god. Slazem se za ostalo sto si naveo.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #198 poslato: 07. Jun 2013. u 23:17 »
Geoinženjering

Ovo je onaj pravi "teorija zavere po defaultu" video. Tako da ga uopšte ne uzimam kao relevantan izvor.

Imam pitanje za haarp ekipu: je l' su chemtrails eksperimenti rezervisani samo za "zemlje trećeg sveta" ?

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #199 poslato: 07. Jun 2013. u 23:44 »
Re @zaraza;"Nego, pade mi na pamet nesto...da li si se obratio lekaru zbog tvog "problema" sa noktima? "
  Jesam prosle god. odgovor dr je bio;znam za tu pojavu primetila sam i ranije....(nastavak vam se ne bi svideo jer nema pecata).

Naravno da je primetila ranije.
Promene na noktima su nesto sto se desava kod gotovo svakoga i nekom periodu zivota.
Poenta je u tome da li si isao na neke analize, na neke testove, da vidis da li ti fali nesto u ishrani ili da li to odslikava neki realni problem.
Ako da, to i dalje ne znaci da su krivi avioni koji lete okolo.