Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Valjevo 30.06.2011.  (Pročitano 3090 puta)

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.160
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Valjevo 30.06.2011.
« poslato: 01. Jul 2011. u 06:22 »
Posle tri nedelje, napokon ozbiljna kiša :).Jutro je bilo umereno oblačno uz povremeno kratkotrajnu kišu.Oko 10:00 h se probilo sunce i počelo je da kuva.Oko 13:00 h je počeo jači razvoj.Oko 14:00 h se razvio jedan oblak i prosuo pljusak od oko 15 minuta, tako da se jedna moja rodjaka sklonila od pljuska kod mene i sačekala da stane.Palo je 3 mm kiše iz tog oblaka, a onda je krenuo mnogo jači razvoj i kumulusi su bujali na sve strane.Pola sata kasnije oko 14:30 gledam radarski snimak, izlazim napolje i odlučujem se za akciju ;D.

Radarski snimak pred nevreme.


Izlazim napolje i krećem u akciju.Sever se s' tamnio, a zatim severozapad zapad i severoistok :pop:.

Pogled na severozapad.Počinje da grmi.




Pogled na istok.Kišne zavese me opkoljavaju.


Pogled na sever.


Okrećem se ponovo ka severozapadu odakle sve jače grmi, tako da moram da sam morao da bežim u kuću.


Zatim je udario jak pljusak koji je trajao oko pola sata uz jaku grmljavinu, tako da je par puta grom opalio u neposrednoj blizini da je nekoliko puta prožmigala sijalica od lustera.Srećom ugasio sam komp, televizor i ostale aparate, pa je prošlo bez posledica :ufff:.Od ovog pljuska je palo oko 15 mm vodenog taloga.

Radarski snimak u toku oluje.


Posle jakog pljuska pogled na jug odakle se i dalje čula grmljavina.


Pogled ka jugozapadu.Liči mi na Shelf.


Radarski snimak posle oluje.


Zatim polazim do grada, a onda nova kišna zavesa i jak pljusak koji je trajao kao i prvi oko 15 minuta.Kad sam krenuo slikao sam još jednu kišnu zavesu, koja je dolazila iz pravca zapada i severozapada, ali pošto sam napokon kupio memorijsku karticu, slike su mi se obrisale :(.Nakon ovog pljuska oko 16:00 h, napokon se razvedrilo.Otišao sam poslom do grada i uzput svratio do "Tehnomarketa" da kupim memorijsku karticu.Pri povratku sam morao da demonstriran memorijsku karticu, pa sam malo fotkao jednu od najčistijih reka u Evropi ;D.

Pogled na Gradac.








Pošto sam oko 18:00 h trebao imati probu morao sam da skratim put prugom.Pri penjanju na nadvožnjak preko Kolubare sam se oklizao i pao, ali srećom nisam se povredio, samo sam se malo iskaljao ;D.

Pri penjanju na nadvožnjak opet sam zapazio razvoj na zapadu i jugozapadu.




Kolubara i Gradac malo podošli sebi posle junske suše.


Malo sam se zaneo, a onda voz.Sirena je bila preglasna, a voz je išao 40 km/h.Ipak sam morao da se sklonim ne bi' li kući došao živ ;D.

Voz polako odlazi, a nevreme brzo dolazi.


Moram da malo požurim."Ide Mile Lajkovačkom prugom" ;D.


Taman sam se stacionirao na most zbog pozicije za fotkanje, kad mi batirija kad mi je bilo najsladje  :bang:.Morao sam svaki čas da ga palim, ne bi' li uslikao najzanimljivije :blahblah:.

Oblaci postaju sve ozbiljniji i ozbiljniji.


U daljini se formiara Shelf.Pogled ka zapadu.


Opasno se približava :-[.




Cu Cong.


Pogled na jugozapad.Grmljavine nema, ali se opasno smrkava.


Baterija se ispraznila i svaki čas se digitalac gasi.Zoom se poremetio :neznam:.

Kišne zavese se bliže.Nemam više vremena za slikanje.Samo da dodjem kući :pop: :selam:.


Pogled na sever.Kišne zavese se spuštaju.Pljusak počinje.
.

Uhvatio me pljusak na nekih 500 m od kuće, ali sam se sakrio kod prve pumpe.Nije bilo grmljavine, samo je bio dobar pljusak koji je kratko trajao.Nisam merio padavine od ovog pljuska, ali je posle bilo još kraćih pljuskova.Sve u svemu, palo je oko 25 l.Ispravite me ako grešim.
« Poslednja izmena: 01. Jul 2011. u 06:34 Stefan Valjevo »

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.576
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Valjevo 30.06.2011.
« Odgovor #1 poslato: 01. Jul 2011. u 08:25 »
Lepo!  :super:

Van mreže COJA

  • **
  • Poruke: 1.603
  • Starost: 36
  • Lokacija: Osijek/Gradište
Odg: Valjevo 30.06.2011.
« Odgovor #2 poslato: 01. Jul 2011. u 19:24 »
Odličan opis i pračenje situacije.  :super: Samo nastavi tako

Van mreže Boki

  • **
  • Poruke: 787
  • Lokacija: okolina Cuprije (selo Senje)
Odg: Valjevo 30.06.2011.
« Odgovor #3 poslato: 01. Jul 2011. u 23:20 »
Dobro je kad je imala benzinska pumpa da se sakrijes, inace bi dobio fes letnje tusiranje i kupanje... ??? :rofl: Lepo propraceno.. ;)

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.454
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Valjevo 30.06.2011.
« Odgovor #4 poslato: 02. Jul 2011. u 00:34 »
vidim da nov digitalac koristiš punom parom :) samo tako nastavi, a ako ide nešto ozbiljnije sledeći put spremi još par baterija :D

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.160
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Valjevo 30.06.2011.
« Odgovor #5 poslato: 02. Jul 2011. u 02:31 »
Hvala ljudi :).Ima još do kraja leta, pa se nadam da će biti još ovakvih dana.

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Valjevo 30.06.2011.
« Odgovor #6 poslato: 02. Jul 2011. u 11:13 »
Samo tako nastavi, nije loše za početke! :super:

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.160
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Valjevo 30.06.2011.
« Odgovor #7 poslato: 24. Jul 2013. u 22:41 »
Neverovatno da su sve slike nestale. Katastrofa. Dodje mi da se ubijem :bang:.

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Valjevo 30.06.2011.
« Odgovor #8 poslato: 29. Jul 2013. u 04:08 »
Ne, nisu nestale. Ja sve slike savrseno vidim.  :histerija:
 Ne moras da si oduzimas zivot cak ni da se ne vide.  :D

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.395
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Valjevo 30.06.2011.
« Odgovor #9 poslato: 29. Jul 2013. u 10:40 »
Odlicna reportaza!  :first:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.160
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Valjevo 30.06.2011.
« Odgovor #10 poslato: 29. Jul 2013. u 16:41 »
Hvala ljudi, obrisao sam Mozillu Firefox i slike su se vratile. :) Trenutno sam u Bratuncu  (R. Srpska).