Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Pljusak sa grmljavinom 20.07.2011.  (Pročitano 1841 puta)

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.160
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Pljusak sa grmljavinom 20.07.2011.
« poslato: 21. Jul 2011. u 06:39 »
Napokon kiša.Ovo prokleto leto mi je jedno od najgorih po pitanju padavina.Ni predhodni mesec nije bio mnogo bolji, ali je više bilo nestabilnosti u prvoj dekadi u odnosu na obe dekade ovog meseca.Sinoć sam dugo bio na netu, tako da sam zaspao u ranu zoru.U jutarnjim satima je bilo nebo crvene boje, a onda se razvedrilo i bilo je sunčano i toplo sa T 28C.Onda je oko podne zaduvao jak vetar i počeli su brzo oblaci da se navlače.Stric mi je oko podne zakucao na prozor i rekao da je u Madjarskoj snažna superćelija i da se nama bliži kiša iz Bosne.Jedva sam se rasanio, ali ipak stigao da uslikam što šta.I pre kiše temperatura je počela osetno da pada, a onda :).

Jedva sam se presabrao, tako da nisam baš uslikao dobre fotke, ali je sve brzo došlo i prošlo, tako da nisam baš bio u punoj pripravnosti, ali neka ostane zabeleženo koliko ima :neznam:.Prvo sam pogledao radar, a onda se latio fotoaparata.




Ovo je pogled ka zapadu, odakle je dolazila oštra grmljavina, a munje su lepo šibale :).












Munje žestoko paraju nebo, ali nisam ništa stigao da uslikam.


Pogled na jug, odakle se videlo brzo kretanje oblaka s' desna na levo.


Kišne zavese sve bliže :D.


Grmi sve jače, pa moram da bežim u kuću.Slikao sam sa terase, tako da nisam mogao da uhvatim bolju panoramu.

Zatim je udario jak pljusak koji je ostavio oko 5 do 6 mm vodenog taloga.

Oblak u odlasku.Pogled na jugoistok.


Pogled na istok.




Pogled na jugozapad odakle se polako razvedrava.


Oblaci iznad mene.


Mamatusi.

Kasnije je bio još jedan manji pljusak uz slabu grmljavinu, ali nisam ništa uslikao jer sam imao probu koja je trajala oko dva sata, ali pošto ništa nije bilo spektakularno, nije mi žao što nisam ništa više uslikao.Sve u svemu, lepo je osvežilo :).

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.395
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Pljusak sa grmljavinom 20.07.2011.
« Odgovor #1 poslato: 21. Jul 2011. u 12:25 »
Zurka u Valjevu!  ??? :first: :popcorn:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Pljusak sa grmljavinom 20.07.2011.
« Odgovor #2 poslato: 21. Jul 2011. u 20:59 »
 :super:

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.609
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Pljusak sa grmljavinom 20.07.2011.
« Odgovor #3 poslato: 21. Jul 2011. u 21:28 »
Lepo, lepo..