Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Grmljavinsko nevreme i grad 24.07.2011.Valjevo  (Pročitano 3198 puta)

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.160
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Grmljavinsko nevreme i grad 24.07.2011.Valjevo
« poslato: 27. Jul 2011. u 00:17 »
Nažalost, nisam mogao sinoć da pošaljem slike jučerašnjeg nevremena u Valjevu, jer mi je od udara groma nestao internet i kablovska televizija.Tek su mi jutros stigli, pa sam iskoristio priliku da pošaljem neke svoje slike lepih oblaka i jakih razvoja, a potrudiću se da pošaljem i video zapis.Dan je počeo vedar iz ranih jutarnjih sati, ali je već oko 16:00 h počeo razvoj, koji se ubrzo razvio. pa se ubrzo raspao, ali sam u tom periodu imao muzičku probu, tako da mi nije bilo nešto žao.Kad sam završio probu, opet su počeli razvoji, koji su se ubrzano pojačali i evo početak mog praćenja.

Oko 16h ibo je jak oblak u blizini Loznice koji je imao maksimalan odraz na radaru i kretao se prema Šapcu. Novi razvoji su počeli zapadno od mene negde na Dirni. Posto je neko sugerisao sa foruma da neko od Sapčana i Valjevaca slika superćelijski oblak, bacio sam se u akciju.

Pogled na sever prema Šapcu.








Pogled na severoistok. Na ovoj slici nakovanj je došao do izražaja i jasno definisan.




Što sam ga više slikao, postajao je sve opasniji, ali me je obilazio i kretao se ka Ubu i Obrenovcu.




Zanimljivi kumulusi. Pogled na istok.


Pogled na zapad. Još uvek ne grmi.




Onda sam otišao do komšiluka i u povratku uočio oblak koji se stvarao preda mnom. Evo kako je ovaj oblak nastao, rastao i porastao.Na radarskom snimku od 18:00 h, ovaj oblak je imao maksimalan odraz.Počelo je da grmi poprilično oštro.

Pogled na sever i severozapad.






Želeći da ga bolje zumiram, preterao sam sa rezolucijom i pojačao je do maksimuma :nelupaj: :rofl: :redface: :-X.




Onda je iznenada puklo s' moje leve strane, pa sam se okrenuo prema jugozapadu.




Ponovo sam se okrenuo prema severu i severozapadu, a oblak koji je nastao u mojoj neposrednoj blizini, ličio je na podivljalu zver.






Nebo se polako zatvara.








Zamalo da mi munja uleti u kadar.Pogled na jugozapad.






Pogled na zapad.Nevreme dolazi.






Onda je počelo sve jače da grmi, pa sam ušao u kuću da pogledam radar i da isključim komp i TV.Počeo je pljusak, pa onda umerena kiša.Kad sam pogledao radar, video sam da je oblak koji je nastao severozapadno od mene, dostigao maksimalan odraz, pa sam sišao za trenutak do strica u garažu da mu kažem to, više mi nije bilo povratka u kuću da isključim komp i TV.Počeo je jak pljusak, a nosio sam aparat sa sobom.

Pokušao sam da uslikam pljusak sa istočne strane, a onda jak bljesak i prasak, pa sam se morao skloniti od prozora.


Nije prošlo ni dva cela minuta, počeo je grad u dve etape.U pvoj etapi je trajao oko pet minuta i bio veličine zrna kukuruza, a u drugoj je bio nešto slabiji u trajanju od dva minuta uz žestoka električna pražnjenja.

Zrno grada.


Voda curi kroz zid.


Evo i video zapisa nevremena, samo ne slušajte moj glas.Zvučim kao neki brdjanin.
View My Video
View My Video

Bare i jezerca.










Zatim sam otrčao do mosta, odakle imam bolji pogled na istok.Veliki nakovanj u odlasku uz žestoku tutnjavu i munje.










Pogled na sever.Želeći da bolje zumiram ovaj veliki oblak, preterao sam sa rezolucijom :nelupaj:.


Nakovanj i na severozapadu.


Novi razvoji na jugu i jugozapadu.












Ovaj oblak mi se svideo, pa sam ga malo više fotkao.Pogled na istok.



Medjutim, malo sam se više zaneo fotkajući ovaj oblak, a onda bljesak i strahovit prasak, tako da sam morao da se na kratko sklonim u kuću.Kad sam ušao u kuću, htedoh da vidim da li su preživeli komp i TV.Srećom jesu, ali nije bilo interneta i TV kanala, pa sam odlučio da još malo fotkam.

Pogled na oblak koji mi je stavio do znanja da i odmaknut može biti vrlo opasan.




Novi razvoji na sve strane.






Juče sam imao dosta peripetija sa kompom, tako da nisam mogao da pošaljem sve slike.Sve u svemu, ovo je do sada moja najveća i najduža reportaža od kad sam član ovog foruma.

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Grmljavinsko nevreme i grad 24.07.2011.Valjevo
« Odgovor #1 poslato: 27. Jul 2011. u 10:58 »
Dobra reportaza, jedino jedna dobra preporuka da kada slikas uvek izadi na otvoreno da imas bolji pogled, tako mozes lepo uslikati celu formaciju oblaka.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Grmljavinsko nevreme i grad 24.07.2011.Valjevo
« Odgovor #2 poslato: 27. Jul 2011. u 11:54 »
Nije loše, Stefane. Ali, za moj ukus ima previše slika. Manje slika, dobar izbor, čniće ovakve reportaže čitljivijim. Bez ljutnje.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.160
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Grmljavinsko nevreme i grad 24.07.2011.Valjevo
« Odgovor #3 poslato: 27. Jul 2011. u 14:05 »
Hvala ljudi.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.599
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Grmljavinsko nevreme i grad 24.07.2011.Valjevo
« Odgovor #4 poslato: 27. Jul 2011. u 23:47 »
Lepa reportaza, ali poslusaj ptprinca mnogo ti je ovo slika. Izaberi dvadesetak koje su najbolje.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Grmljavinsko nevreme i grad 24.07.2011.Valjevo
« Odgovor #5 poslato: 11. Avgust 2011. u 10:21 »
Kao što rekoše ... manje slika i gledaj da budu što je više moguće različite ... da izbegneš monotoniju!  :-*

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.160
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Grmljavinsko nevreme i grad 24.07.2011.Valjevo
« Odgovor #6 poslato: 15. Avgust 2011. u 20:30 »
Kao što rekoše ... manje slika i gledaj da budu što je više moguće različite ... da izbegneš monotoniju!  :-*
U pravu si.Natrpao sam mnogo slika i ko je valjaju i koje ne valjaju.

Van mreže Bura

  • *
  • Poruke: 147
  • Lokacija: Bar, Crna Gora
Odg: Grmljavinsko nevreme i grad 24.07.2011.Valjevo
« Odgovor #7 poslato: 16. Avgust 2011. u 22:22 »
Fino ispraceno. Bravo, bas mi se svidjelo!   :first: