Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Budjenje proleća kod vas  (Pročitano 43518 puta)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Budjenje proleća kod vas
« Odgovor #20 poslato: 22. April 2006. u 18:28 »
Danas sam video da su poceli da cvetaju kesteni, svi jorgovani su u cvetu, sve lale su u punom cvetu, ima idalje i narcisa, ali i prvih perunika (iris veliki). pocela je da cveta i plava kisa a zuta kisa samo sto nije (tako se zove biljka :))

Od vocki jos su u cvetu samo visnje i dunje, sve ostale vocke su precvetale.

Van mreže Bonanca

  • *
  • Poruke: 106
  • Lokacija: Naissus
    • http://suptropia.4t.com
Budjenje proleća kod vas
« Odgovor #21 poslato: 23. April 2006. u 00:14 »
Eto, nisam obratio pažnju na početak cvetanja kestena, ali danas videh da su već o-ho-ho procvetali. Za dan-dva biće u punom cvatu.
rognoziram vreme gledanjem kroz dance od flaše

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Budjenje proleća kod vas
« Odgovor #22 poslato: 23. April 2006. u 12:07 »
Evo kod mene počela topola da leti. Ne volim je baš, ali bolje topola nego komarci  :lol:

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Budjenje proleća kod vas
« Odgovor #23 poslato: 12. Maj 2006. u 23:23 »
da ozivim temu.
Kesteni su u cvetu ali neki pocinju da precvetavaju, Jorgovani su skoro potpuno precvetali, Zove ce uskoro cvetati, samo krinolike Lale su u cvetu sve ostale su precvetale, Perunike-Iris su u punom cvetu, a od pre par dana i Ruze su pocele da cvetaju.

Van mreže Bonanca

  • *
  • Poruke: 106
  • Lokacija: Naissus
    • http://suptropia.4t.com
Budjenje proleća kod vas
« Odgovor #24 poslato: 13. Maj 2006. u 01:19 »
Kod nas kesteni skoro skroz precvetali, kao i džorgovani. Ali, najzanimljivije je ovo sa ružama. naime, nisam ih očekivao još neko vreme, sobzirom da one za početak cvetanja traže malo više temeprature i malo više sunca od ovoga što nas sad pogađa. Ali, ipak, neke sorte bez obzira na to uveliko otvaraju cvetove, dok neke, bez obzira na to što bi inače u ovo doba godine bile već procvetane, ni da ćunu. Kod ruža definitivno sve zavisi od kultivara: da li su prilagođene za hladnije krajeve (one koje cvetaju bez obzira na loše vreme) ili su one za krajeve sa umerenom i mediteranskom klimom (ove koje ne startuju dok temeperature ne budu konstantno iznad nekih 23-25C).
rognoziram vreme gledanjem kroz dance od flaše

Van mreže zaklinaj

  • *
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Niš
Budjenje proleća kod vas
« Odgovor #25 poslato: 15. Maj 2006. u 18:10 »
Cao , Bonanca!
Ja zivim u Nisu uglavnom i drago mi je da imam sugradjanina na ovom forumu !Vidim da si ljubitelj prirode , a i nesto si mi poznat sa biljnog foruma!!! :lol:  :lol:  :lol:

Van mreže Bonanca

  • *
  • Poruke: 106
  • Lokacija: Naissus
    • http://suptropia.4t.com
Budjenje proleća kod vas
« Odgovor #26 poslato: 15. Maj 2006. u 23:13 »
Ćao Žaki. Pa ja sam ti stalno na http://svetbiljaka.com , kao i na www.vutra.org
rognoziram vreme gledanjem kroz dance od flaše

Van mreže zaklinaj

  • *
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Niš
Budjenje proleća kod vas
« Odgovor #27 poslato: 16. Maj 2006. u 08:16 »
Ma znam ja za svet biljaka!Al za  vutru nisam znala! Njih sam samo jednom nasla slucajno , i bas sam se zabavila citajuci postove.
A tek nickovi, a i ono kako se tamo kaze administrator , moderator i clanovi - stvarno je super !

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Budjenje proleća kod vas
« Odgovor #28 poslato: 20. Maj 2006. u 12:28 »
Mislim da buđenje porleća više nije aktuelna tema, možda buđenje leta ili nešto slično.  :lol: