Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1347428 puta)

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2580 poslato: 18. Mart 2017. u 19:23 »
Izasao sam u novine  :D A slika mi je kao da ću da  :fight: novinarku.  :oboze:

http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html:655525-Vreme-predvidja-kao-Dnevnik

Krivo mi je sto uopste nije spomenut serbianmeteo kao ni moja stranica. Puno toga nije napisano, a u vezi stanica je pogresno preneto. Ja sam napisao ko mi je dao ideju da nabavim ams, a tamo je preneto da pored moje u Srbiji ima još samo četiri  :facepalm:

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2581 poslato: 19. Mart 2017. u 22:41 »
Проблем је што је стварно претопло и што ће известан период бити претопло  :)

Za kraj marta 20-ak stepeni i nije pretoplo. Ume tako da bude i zimi, a kakva je bila prethodna bio je i red da sad budu takve temperature. Što se mene tiče, može ovako da tera do maja ( a posle još toplije  :sun: )

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2582 poslato: 19. Mart 2017. u 23:05 »
 ^^ ^^ Ne deluje na prvu, ali kad pogledaš normale, ili bacis pogled na ovakav jedan grafik, onda shvatiš da ipak jeste :  ;)

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2583 poslato: 19. Mart 2017. u 23:23 »
Meni ce da prija neko vreme, samo da se ne oduzi monotonija u nedogled. Posle ove topline bi mogli da imamo konvektivne razvoje, sto se mene tice vise bi voleo tako nesto da bude, nego da dodje do nekog jakog zahladjenja.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2584 poslato: 19. Mart 2017. u 23:28 »
A ja sam baš nekako siguran  Sale u ovo drugo. Možda to ovi GFS-ovi ensi na kraju termina upravo predosećaju.

Vreme će pokazati..

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2585 poslato: 19. Mart 2017. u 23:42 »
Kod mene u kraju su kajsije vec procvetale :) Vrbe su ozelenele,tako da priroda se vec probudila i daj Boze da se mrazevi vise ne vracaju  :tu:
Ja iskreno ne razumem svrhu prizeljkivanja hladnog vremena pocetkom Aprila koja bi samo stetu donela..  :/ Kolege,radujte se lepom vremenu a zimu prizeljkujte tamo u Novembru ;)

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2586 poslato: 20. Mart 2017. u 00:14 »
Druga stvar mi je dodatno privukla pažnju:

na sajtu Blica (15.3.2017.) piše "Česti upadi hladnih frontova izazvani Azorskim anticiklonom doprineće variranju temperatura, pa će nas pravo proleće zaobići do kraja marta."
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/prevrtljiva-baba-marta-evo-sta-nas-sve-ocekuje-do-kraja-meseca/y3htdwc

Kao što je i pisalo u cenjenom "Blicu", od "pravog proleća" u nastavku marta neće biti ništa -posle sutrašnjeg naglog porasta temperature (nakon današnjeg prohladnog i tmurnog vremena) ipak nam predstoji hladan period i od utorka do subote se očekuje veoma sveže vreme sa povremenom kišom kao posledicom "upada hladnih frontova". U nižim krajevima dnevna temp. će biti između 4 i 8C a u predelima iznad 1000m padaće sneg uz formiranje snežnog pokrivača (a na najvišim planinama doći će do povećanja već postojećeg). To što negde može da se pročita da će maks. dnevne temperature u Beogradu u spomenutom periodu (utorak-subota) uglavnom biti od 22 do 24C je posledica nepažljivog tumačenja sinoptičke situacije i možda bi sredstva javnog informisanja ili pojedinci zaposleni u njima (ovo se odnosi SAMO na one koji ne vole ili ne umeju da sami napišu tekst nego samo "kopiraju" nečiji komentar sa ovog foruma) mogli da izdaju blagovremeno upozorenje.

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2587 poslato: 20. Mart 2017. u 00:58 »
^^ ^^ Ne deluje na prvu, ali kad pogledaš normale, ili bacis pogled na ovakav jedan grafik, onda shvatiš da ipak jeste :  ;)



Prosek za poslednju dekadu je oko 15 stepeni, što znači da će temperature da budu 5-10C iznad proseka, ali mislim da nije neuobičajeno, jer je u npr.  u Nišu poslednjih 7 od 9 godina Tmax u martu prelazila 20C, a jedne godine ( prošle ) i 25C. Naravno to je samo moje mišljenje ( meni  10C gore-dole spada u domen ''normalnog'' odstupanja   ;)  )

Inače, ensi već neko duže vreme daju mogućnost tog zahlađenja krajem meseca iako je malo odloženo. U svakom slučaju početak aprila bi mogao da bude zanimljiv.   

Van mreže Кембел

  • *
  • Poruke: 53
  • Lokacija: Kraljevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2588 poslato: 20. Mart 2017. u 15:16 »
По мом скромном и не баш референтном мишљењу  :grin: све преко 20 степени у марту је превише. Још ако се заређа овако 5,6 дана, једноставно не прија. Између зиме и пролећа нема више неког прелазног периода, него већ у фебруару уме да груне сунце и буде по 20 степени, онда уследи неки период захлађења па онда опет заређа прилично топло време у марту и априлу. Крене вегетације, онда га мраз убије кад му време није, а лето већ да не помињем. Тако је у задњих пар година, једино се прошло лето разликовало, а ова зима је била пристојна бар што се температура тиче, али опет није имало снега. Тако да, контам да је од 365 дана у години, сасвим сигурно 60% наклоњено љубитељима сунца, па ђе ћемо ми грдни зимољупци, да се усолимо?  :grin:
Екстремни зимољубац.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2589 poslato: 20. Mart 2017. u 22:45 »
Podseća na legendarni prodor iz 2003-te godine, evo da se malo podsetimo:


Uh tog prodora se secam kao da je juce bilo, tada sam bio zavrsni razred cetvrta godina srednje skole.

Ono sto je obelezilo to jako zahldjenje pored veoma hladnog i vetrovitog vremena jesu definitivno pljuskovi snega koji su se nizali kao na traci par dana. Bilo je sneznog pokrivaca 3cm u Cupriji 8og aprila ujutru.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2590 poslato: 21. Mart 2017. u 17:48 »
Weather Service made poor decision in overplaying nor’easter snow predictions
Weather Service director says blizzard forecast ‘succeeded.’

https://www.washingtonpost.com/news/capital-weather-gang/wp/2017/03/16/we-succeeded-weather-service-director-defends-noreaster-forecast/?utm_term=.c90b395d565b

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2591 poslato: 23. Mart 2017. u 00:37 »
@Srdjan: Hvala na ispravci  :tu: Verovatno sam prerano ušao na sajt pa mi nije izbacio prave Tmax nego satne.

Uglavnom, danas je 15 stanica iz Srbije među 20 sa najvišom izmerenom Tmax u Evropi:

223e


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2592 poslato: 23. Mart 2017. u 01:31 »
Kako li je bilo tog 30. marta 1952. godine...  U Nisu cak 33.5C, Leskovac isao i do 35.5C... Sve u svemu to je ekstrem nad ekstremima...


« Poslednja izmena: 23. Mart 2017. u 01:51 Bart »

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2593 poslato: 23. Mart 2017. u 02:30 »
 ^^ Odlično primećeno i zabeleženo Gaara! :tu:  Ne sećam se kada se poslednji put to dogodilo.

 ^^ Takođe, gledam već petnaest minuta karte koje si okačio Bart i ne verujem! :O  Mislim da si ih i ranije (verovatno prošle godine) kačio, ali tada se nisam previše obazirao. Da smo dobili zadatak da "nacrtamo" raspored baričkih sistema tako da dobijemo što više temperature nad "našim" područjem, verujem da se ne bismo ni približno tako dobro snašli. :grin:

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2594 poslato: 23. Mart 2017. u 10:02 »
Danas je Svetski meteorološki dan!
Neka je srećan svima nama -nebitno da li smo "profi" meteorolozi ili "amateri"  :D

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2595 poslato: 23. Mart 2017. u 10:46 »
SRBIJI PRETI APOKALIPTIČNI SCENARIO Paklene vrućine, suše i požari obeležiće ovo leto, a to je SAMO POČETAK!

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/srbiji-preti-apokalipticni-scenario-paklene-vrucine-suse-i-pozari-obelezice-ovo-leto/8v8lmcz

Samo da je neka apokalipsa, vrela ili 'ladna svejedno i da se udari sto vise velikih slova bez obzira sto text i nema bas mnogo veze sa naslovom, tj. sa njegovom " JACINOM"...
Ovim budalama stvarno vise necu da otvaram stranicu.
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2596 poslato: 23. Mart 2017. u 10:52 »
 ^^
O ne!  :( Šta da radimo?

Zanima me čega je to početak al' mi im se ne daje pregled.

Off topic: podsetilo me je ovo ''ledena apokalipsa'' na jedan lep album grupe Wintersoul ( Frozen Storm Apocalypse ):

https://www.youtube.com/watch?v=7Alf_53ftlc

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2597 poslato: 23. Mart 2017. u 16:36 »
A sta bi se inace i citalo u nasoj zemlji ako nema ovakak naslov i sadrzaj?  :facepalm:

@Gaara, bravo za muzicki ukus!  :tu:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2598 poslato: 23. Mart 2017. u 18:10 »
^^ Takođe, gledam već petnaest minuta karte koje si okačio Bart i ne verujem! :O  Mislim da si ih i ranije (verovatno prošle godine) kačio, ali tada se nisam previše obazirao. Da smo dobili zadatak da "nacrtamo" raspored baričkih sistema tako da dobijemo što više temperature nad "našim" područjem, verujem da se ne bismo ni približno tako dobro snašli. :grin:
Sad Srdjane vise znas pa vise i analiziras dok gledas...  :) Ja se ne secam da sam izbacivao ali verovatno jesam jer sam nekoliko puta gledao ovaj datum a obicno bacim pogled na ove karte kad naidjem na zanimljive temperature... Posle nekoliko dana od tog 30.3. 1952. godine temperatura  je znacajno opala i da je mozda negde bilo i snega ali za sneg nisam siguran, ne secam se svega sto sam citao...  ;)

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2599 poslato: 23. Mart 2017. u 20:33 »
SRBIJI PRETI APOKALIPTIČNI SCENARIO Paklene vrućine, suše i požari obeležiće ovo leto, a to je SAMO POČETAK!

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/srbiji-preti-apokalipticni-scenario-paklene-vrucine-suse-i-pozari-obelezice-ovo-leto/8v8lmcz

Samo da je neka apokalipsa, vrela ili 'ladna svejedno i da se udari sto vise velikih slova bez obzira sto text i nema bas mnogo veze sa naslovom, tj. sa njegovom " JACINOM"...
Ovim budalama stvarno vise necu da otvaram stranicu.

Kod nas je apokalipsa već više od 30 godina. Jedna manje-više neće da napravi neki problem :). Šalu na stranu, naslov prodaje novine. Zamislite da mi na portalu u vremenskoj prognozi napišemo apokalipsa i ostala bratija pa osvanuli bi u svim novinama. Pa i za ovaj topli talas smo napisali kako to nije ništa neuobičaeno i da je u prošlosti bilo i puno toplije pa ni jedan mediji nije preneo našu prognozu. Ali da smo stavili ‚‚STIŽE PAKLENI TALAS!!! bila bi druga priča. Setite se samo 2014. i majskog ciklona ‚‚Tamara'' utrkivali su se ko će pre da objavi svaki naredni ciklon kome smo dali ime.