Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: AMS Garaši  (Pročitano 41809 puta)

Van mreže Zelimir a

  • **
  • Poruke: 546
  • Starost: 60
  • Lokacija: Vrsac
  • Najteže je naučiti nenaučenog učitelja
Odg: AMS Garaši
« Odgovor #20 poslato: 14. Februar 2014. u 09:39 »
Ja sam potpuno nov na forumu,ne poznajem vas ljudi i ne sumnjam da ste sve ove tehničke začkoljice već rešavali.Apsolutno ne sumnjam ni u čije znanje jer se ne bi bavili ovim da niste  zaljubljenici  u računare,mreže i ostale tehnike  samo sam hteo da nekako pojasnim da 3G signal na toj poziciji u Garašima i sa brda Vagan na RTS-ovom stubu ne može da podrži veće brzine prenosa od recimo 500-600 kb/s i to ne konstantno.E to što nije konstantno verovatno pravi problem.
U urbanim područijima je sasvim druga priča i čudi me da kod Želimira to ne funkcioniše.Ja sam u Kragujevcu juče probao taj jedan Huawei i to ide: download 6Mb/s,upload 3Mb/s,bez ikakvih problema.Ostaje mi da probam neki konstantni upload na FTP server i onda ću znati da li prekida ili ne.Ipak na kraju da kažem da govorimo o mobilnom internetu koji sigurno ne može da se po stabilnosti poredi sa kablovskim ili adsl internetom ali daleko od toga da treba da se prekida,blokira,resetuje.
Pozdrav i očekujemo taj weather report iz Garaša.
Dejane lepo si rekao prava reče je nekonstantno a samim tim i nepredvidivo.Kod mene nekada 10 dana bude bez ikakvih problema ali recimo juče u Vršcu se veza prekidala i uspostavljala više desetina puta u roku od samo 5-6 sati, što je u Radetovoj varijanti gde nema podrške ljudi u blizini stanice veliki problem.
Pozdrav

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: AMS Garaši
« Odgovor #21 poslato: 14. Februar 2014. u 19:46 »
Hvala vam na savetima i sugestijama
Sutra brat ide u Garase i videcu sta se desilo, da li je problem do internet veze ili racunara.
Vidim da postoji neki program ReConnect, da li to ima smisla instalirati kada pukne veza da je ponovo obnovi, jer u prvih mesec dana kada je dolazilo do pucanja veze, ona se nije mogla uspostaviti sve do momenta prinudnog resetovanja racunara (ukidanje napona napajanja u trajanju od 3 minuta) kako sam ranije opisao.
 



Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: AMS Garaši
« Odgovor #22 poslato: 14. Februar 2014. u 22:51 »
Imaš i u WD u Control panel - FTP & Connection - Remote Control/Reboot - pa staviš da se resetuje u neko doba svaki dan, nemoj ponoć jer se onda uploaduju oni dnevni izveštaji, možda da staviš i dva termina ujutru i uveče ako je veliki problem. Mada je dosta i EDGE konekcija sigurno za osnovne podatke, a slike stavi da se ređe šalju na sajt, jednom na sat vremena je sasvim dosta.

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: AMS Garaši
« Odgovor #23 poslato: 15. Februar 2014. u 20:42 »
Garasi su ponovo na mrezi  :jupi:
brat mi je javio da je problem bio u tajmeru preko koga se napajao racunar i koji je imao zadatak da 3 puta u toku nedelje iskljucuje napajanje kako bi se uspostavljala internet konekcija prilikom prekida. Desilo se to da je otkazao tajmer i prekinuo napajanje racunaru, tako da od 31. januara do danas racunar je prakticno bio iskljucen.
Sada je izbacen tajmer i po Dejinom savetu u WD je podeseno da se racunar svakodnevno resetuje u odredjeno vreme.
Videcemo kako ce stanica nadalje funkcionisati.
Hvala svima na savetima i pomoci  :super:



Van mreže Zelimir a

  • **
  • Poruke: 546
  • Starost: 60
  • Lokacija: Vrsac
  • Najteže je naučiti nenaučenog učitelja
Odg: AMS Garaši
« Odgovor #24 poslato: 26. Mart 2014. u 09:29 »
Rade,
 vidis kako puca mts mreza , vec ko zna koji put moja u Vrscu i tvoja stanica u Garasima staju u isto vreme ovaj put u 00.35 Znaci nije ni do baznih stanica ni do lokacije vec do "globalne " MTS mreže.
Pozdrav
Željko

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: AMS Garaši
« Odgovor #25 poslato: 26. Mart 2014. u 09:35 »
I Babin Zub stao sa ažuriranjem u 00:36 preko mts-a.

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: AMS Garaši
« Odgovor #26 poslato: 26. Mart 2014. u 21:27 »
Bas cesto puca mts internet. Ja mislio zbog lokacije jer mi je stanica u brdima Bukulje, a ono i kod vas (Zelimir, Boce) se isto desava.
Posto AMS Garasi rade bez ljudskog nadzora, podesio sam da se racunar gde je vezana stanica, resetuje dva puta dnevno. Na taj nacin internet konekcija se uspostavlja tek nakon reseta racunara.



Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: AMS Garaši
« Odgovor #27 poslato: 08. Maj 2014. u 06:45 »
Usled kvara na racunaru AMS Garasi van mreze.  :kick:



Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: AMS Garaši
« Odgovor #28 poslato: 23. Maj 2014. u 19:28 »
Nabavljen drugi racunar i danas pustena u rad AMS Garasi



Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: AMS Garaši
« Odgovor #29 poslato: 05. Septembar 2014. u 08:31 »
AMS Garasi su van mreze usled kvara na stanici TFA Nexus