Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Koje piće volite?  (Pročitano 51078 puta)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Koje piće volite?
« Odgovor #40 poslato: 27. Avgust 2009. u 10:48 »
Transmat, oduševio si me! Svaka čast!

Ja sam pio sve što je u tečnom stanju. A onda je zdravlje polako dolazilo po svoje.
Prvo sam izbacio žestinu. Sveo sam je na minimum, pa je konzumiram vrlo retko.
Onda je na red došlo pivo. Mnogo ga volim, ali to je neuzvraćena ljubav, jer kakva je to ljubav uzvraćena dobijanjem neželejnih kilograma?
U poslednje vreme (proteklih mesec dana) prinuđen sam da se potpuno odreknem alkohola. Dakle, i vino (iako ga nisam skoro pio) polako ispada iz igre.
Gazirana pića su mi se polako mučila, jedno po jedno. Pvo sam šutnuo Coca-Colu, jer je ne samo puna šećera (Zero? Nemojte me z***) već i koječega ('tajna receptura', my ass), a sada se polako rešavam i tonika, sprajta, da uporiše u gaziranim pićima drži blagogazirana mineralna voda.
Negazirana pića su super. Međutim, kako sam neželjeno gabaritan, i njih moram da smanjim na minimum. Ovde dolaze sokovi raznih vrsta.
Kao mlađi pio sam tone kafe, ali sam vremenom smanjivao. Od prošle godine sam se spustio na 3-4 kafe dnevno, a od pre neki dan pokušavam da preživim na jednoj kafi dnevno. Ne vuče me više ni želja, nego je pijem da me ne boli glava. U takvim sučajevima osećam se kao narkoman koji soatvlja gudru na suvo, pa pucam od krize... Kako ne verujem u nežne tretmane (nikad mi nisu uspevali, takav sam čovek), pristalica sam Cold Turkey varijante.
I šta mi ostaje?
...
Samo voda i čaj (uglavnom zeleni i kopriva, a ponekad plaknem ukuse ubacivši koji šipak, brusnicu ili tome slično).
I naravno, voća! Voća, voća... Trebalo bi da pojačam i povrće, jer u voću ima šećera, što je dobro za mlade, ali pošto nisam baš u prvoj mladosti (a željan druge u zdravlju i veselju), suvišan šećer može samo da mi radi o glavi (umesto da mi, kao mladima, daje energiju), a minerali nisu nikada naodmet. Vremenom počnu da nedostaju, pa mašina počinje da škripi...

Još jednom, Transmat, svaka ti čast na izboru pića! :first: I treba da ti odgovara, jer ja sam potpao pod ovu drugu grupu. Cena uživanja u svemu i svačemu!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Sneško_Belić

  • **
  • Poruke: 816
  • Starost: 55
  • Lokacija: Čačak
Re: Koje piće volite?
« Odgovor #41 poslato: 27. Avgust 2009. u 11:00 »
Pa, volim da pijem mleko i jogurt, kisela voda (ukus limun). :)
Kafa se podrazumeva, ali ne konzumiram je u velikim količinama. :kafa:
Od sokića volim da popijem: koktu, koka kolu, kvas, gusti sokić - breskva. :D
Od alkohola: vermut (aperitiv), leti volim da popijem čašu 'ladnog piva uz ručak (ne svaki), i volim ponekad da popijem i hladno, crno, slatko vince 8)
Volim i sneg, ali ipak više volim mooooreeeee :D

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Koje piće volite?
« Odgovor #42 poslato: 27. Avgust 2009. u 13:19 »
Hvala Pt Prince.
Nekad sam umjesto grozdja pio sok od grozdja ali fermentisani :)
U pravu si za povrce, ono je posebno zdravo, upravo zbog secera.

Bitno je samo izbaciti gazirana za pocetak, pa onda redom sve ove zezancije sto se nude na trzistu.

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Re: Koje piće volite?
« Odgovor #43 poslato: 27. Avgust 2009. u 14:14 »
ili bar da se svede na minimum..
ja sam alkohol smanjio iako sam još uvek u tim godinama kada se češće odlazi po noćnim klubovima. ređe ga pijem u odnosu na svoje društvo (ok,ima izuzetaka ako se častimo :D ), ali zato poslednje 2-3 godine imam problem sa coca-colom.. tako da ću se potruditi da i nju nekako svedem na minimum (to će biti daleko teže nego alkohol :o )

Van mreže JOPA

  • ***
  • Poruke: 2.340
  • Starost: 2019
  • Lokacija: Split
Re: Koje piće volite?
« Odgovor #44 poslato: 27. Avgust 2009. u 14:18 »
Iako je nisam često pio, koka kolu sam skroz izbacio iz upotrebe, otkada smo radili pokus u školi s kovanicom u koka koli. Slično s***e je i sprajt i fanta. Sve je to najblaže rečeno smeće puno otrova koje unutra bacaju. Nisam siguran, ali čini mi se da sam nedavno čuo da boca kole od 0.5 l sadrži 9 žličica šećera.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Koje piće volite?
« Odgovor #45 poslato: 27. Avgust 2009. u 15:00 »
Baš tako, JOPA.

Znate li koja je razlika između obične CocaCole i Coca-Cole Zero?
...
...
...
Pa u nazivu! ???

(po ugledu na jedan drugi vic, biće prilike da ga i ispričam)

Sličan eksperiment sa Coca-Colom sam uradio pre tri godine za svoju decu, demonstrirajući ima razarajuću moć te tečnosti (pića? neeee...). Eem, u dve čaše sam stavio po komadić mesa. Jednu čašu sam napunio vodom, a drugu Coca-Colom. Šta se desilo... pa uradite isto i vidite sami. Deca su imala komentar tipa :bljuv:
Za taj eksperiment sam čuo još u svom dečaštvu (davno bijaše), ali tek sam ga puno godina kasnije i uradio. Uh, bilo je i poučno i pedagoški.

Inače, nešto baš razmišljam o šećeru u pićima... čini mi se (ili grešim?) da šećer je najbolja supstanca za maskiranje drugih ukusa. Kad može da maskira kafu, šta li tek radi u pomenutim fabrikatima?
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže TRSTENIK

  • ***
  • Poruke: 2.959
  • Lokacija: TRSTENIK, centralna Srbija
    • TRSTENIČKI BAROMETAR
Re: Koje piće volite?
« Odgovor #46 poslato: 27. Avgust 2009. u 15:11 »

Za taj eksperiment sam čuo još u svom dečaštvu (davno bijaše), ali tek sam ga puno godina kasnije i uradio. Uh, bilo je i poučno i pedagoški.


....i tako smo, potom, prešli na pivo... :D

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Koje piće volite?
« Odgovor #47 poslato: 27. Avgust 2009. u 15:59 »
Ah, na pivo sam se 'navukao' kao tinejdžer. Doduše, nisam preterivao do negde 21. godine života, a onda je terenski život uradio svoje. Sada ispaštam i čeznjutivo gledam u nekada mi omiljeni Heineken ili Stella Artois (dobro, može i Jagodinsko... ;D).
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže TRSTENIK

  • ***
  • Poruke: 2.959
  • Lokacija: TRSTENIK, centralna Srbija
    • TRSTENIČKI BAROMETAR
Re: Koje piće volite?
« Odgovor #48 poslato: 27. Avgust 2009. u 16:08 »
Ah, na pivo sam se 'navukao' kao tinejdžer. Doduše, nisam preterivao do negde 21. godine života, a onda je terenski život uradio svoje. Sada ispaštam i čeznjutivo gledam u nekada mi omiljeni Heineken ili Stella Artois (dobro, može i Jagodinsko... ;D).

Pa, da...! To je to! Bilo, ponovilo se...i šta fali... nek je zdravlja samo... :)

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Re: Koje piće volite?
« Odgovor #49 poslato: 28. Avgust 2009. u 14:47 »
Sličan eksperiment sa Coca-Colom sam uradio pre tri godine za svoju decu, demonstrirajući ima razarajuću moć te tečnosti (pića? neeee...). Eem, u dve čaše sam stavio po komadić mesa. Jednu čašu sam napunio vodom, a drugu Coca-Colom. Šta se desilo... pa uradite isto i vidite sami. Deca su imala komentar tipa :bljuv:
Za taj eksperiment sam čuo još u svom dečaštvu (davno bijaše), ali tek sam ga puno godina kasnije i uradio. Uh, bilo je i poučno i pedagoški.

većina je to probala sa coca-colom,ali ne i sa ostalim pićima što je po meni takođe bitan deo eksperimenta

pokušao bih i ja to,ali svako servirano meso odmah završi u stomaku..tako da.. :D

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Re: Koje piće volite?
« Odgovor #50 poslato: 01. Septembar 2009. u 22:22 »
ne kapiram šta se to desilo s mesom u koka-koli...? i kako se ne bi slično ponovilo u gaziranoj vodi ili u pivu?
/please, odajte mi tajnu, nećete valjda da kupujem fantu ili "piće naše mladosti" samo zbog eksperimenta.../

tja, pivo je tečna hrana, to su mnogi rekli, a ja poslednjih godina ne marim za višak kg...

deca redovno piju slatko i uz to jedu slano, to sam kao mala i sama radila, ali sad bi mi baš bilo muka od te kombinacije: imam jednu koleginicu koja uvek uz ćevape pije sok od jabuke, pošto u restoranima ne služe - jogurt koji inače pije kući...
 - što se mene tiče, uz roštilj eventualno ide samo sok od paradajza, ali ni toga nema svuda!

& voćni jogurti su dobri u poslednje vreme, dugo mi je trebalo da ih prihvatim, ali i to samo umesto doručka... multivitaminske sokove takođe -

da, navike se s godinama menjaju: litre kafe sam pila pre desetak godina i više godina, ali one mirišljave, kakve više nema...
sad mi je jedan jutarnji nes dovoljan za ceo dan...


Van mreže Vozd

  • *
  • Poruke: 134
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Geek
Re: Koje piće volite?
« Odgovor #51 poslato: 02. Septembar 2009. u 15:27 »
ptprince, potopi to isto mesu u obicnu vodu i ostavi ga isto toliko vremena koliko je bilo u coca cola-i ;) Rezultat ce biti 99% isti ;)
Nikad niko nece moci da napravi takav eksperiment u kome ce se videti sta se stvarno dogadja u nasem zeludcu, i kako moze da se poredi obicno meso i zeludac covek...

Sve u svemu, takve glupave eksperimente nikad necu prihvatiti, coca cola pojela meso, coca cola napravila crve u mesu... Pun je internet takvih glupavih video klipova.


ontopic: pijem coca colu, sprite, koktu, i next sokove :)


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Koje piće volite?
« Odgovor #52 poslato: 02. Septembar 2009. u 16:06 »
ptprince, potopi to isto mesu u obicnu vodu i ostavi ga isto toliko vremena koliko je bilo u coca cola-i ;) Rezultat ce biti 99% isti ;)

Hm, ja sam baš to uradio i nije isti rezultat. Ni približno.
Meso u vodi ne smrdi. Istina, malo se sprči, ali ne menja boju.
Meso u Coca-coli je za ne gledati. I ne mirisati. To isto misle i moja deca koja su učestvovala u eksperimentu.

Istina, želudačni sokovi su prepuni kiselina koje mogu svašta... ali absorbovanje hranljivih materija je posao creva. Absorbovani deo postaje deo nas, a neabsorbovani se škartira (da ne detaljišem).
Treći deo priče o varenju hrane jeste reakcija organizma na absorbovani deo. E, tu nastaju bolesti. Ne odmah, već polako, danima, mesecima, pa i godinama. Izbor je veliki (ali nije obavezan, ima nas od raznog kvaliteta): dijabetes, ciroza jetre, maltretiranje unutrašnjih organa kroz progresiju raznih bolesti.

Najzad, svako ima pravo da pije šta želi i koliko želi. Ne želim u to da se mešam. Samo sam izneo svoje gledište.

P.S. Ovo me podseća na vic-reklamu za pogrebno preduzeće (čuh tokom ovog leta): Vaše je pravo da umrete, sve ostalo je naša briga.
Crnjak!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Re: Koje piće volite?
« Odgovor #53 poslato: 02. Septembar 2009. u 21:59 »

 Vaše je pravo da umrete, sve ostalo je naša briga.


 :lmao: :lmao: :lol: :lol: :bump: :lool:

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Re: Koje piće volite?
« Odgovor #54 poslato: 02. Septembar 2009. u 22:16 »
khm, ne bi trebalo ova rubrika da se pretvori u raspravu o zdravom piću, pošto ovde niko nije pominjao mleko (osim čokoladnog), itd.
/a zdravlje nas čeka u tim paradoksima između ovog vica i onog potpisa koji je svojevremeno imao boda, a možda još uvek ima /

... boja mesa se inače menja i sa soja sosom, to je samo efekat karamela ???
a o smradu - da, hm, ostavite npr. na takozvanom čistom vazduhu parče svežeg mesa i - šta će...? početi da miriše? nema šanse...
elem, vizuelni dokazi su dobri za decu, ali za ostale ne vrede...

zaključak (samo za odrasle): treba svako da pije šta mu prija, to je život!


Van mreže Vozd

  • *
  • Poruke: 134
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Geek
Re: Koje piće volite?
« Odgovor #55 poslato: 02. Septembar 2009. u 23:34 »
^ Tako je, odlican post.

A i jednom se zivi ;)

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Re: Koje piće volite?
« Odgovor #56 poslato: 03. Septembar 2009. u 16:29 »
Ja sam prosle godine uglavnom batalio negazirane sokove tj. ne desi mi se da kupim karton soka pa da pijem umesto vode kao nekad :) Presao sam uglavnom na mineralnu vodu. Volim i kolu da popijem ali i to je mnogo manje nego pre iako ni pre to nije bilo nesto puno.

Od alkohola je to uglavnom pivo u malim kolicinama, vino u jos manjim, a zestinu nikako. Neskafu popijem 5x godisnje, crnu apsolutno nikad.

/a zdravlje nas čeka u tim paradoksima između ovog vica i onog potpisa koji je svojevremeno imao boda, a možda još uvek ima /

;D
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 46
Re: Koje piće volite?
« Odgovor #57 poslato: 04. Septembar 2009. u 07:01 »
Što se sokova tiče... jasno je napisano na svakoj flaši (ljudi su se zaštitili zakonski), koji se hemijski elementi upotrebljavaju u spravljanju istog...samo je potrebno pogledati i znati čitati čudne simbole...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Koje piće volite?
« Odgovor #58 poslato: 04. Septembar 2009. u 08:18 »
pića koja sa posebnim uživanjem pijem jesu zeleni čaj (a posebno u kombinaciji sa jasminom) i kvalitetna bela vina Naravno nikad ne preterujem u tome jer onda i nema uživanja :)
sve ostalo mi je da kažem u istom rangu
Naravno nikad ne mogu biti isti prirodni proizvodi i hemija, a posebno amaterska hemija ;)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Koje piće volite?
« Odgovor #59 poslato: 04. Septembar 2009. u 09:58 »
pića koja sa posebnim uživanjem pijem jesu zeleni čaj (a posebno u kombinaciji sa jasminom) i kvalitetna bela vina Naravno nikad ne preterujem u tome jer onda i nema uživanja :)

Đe me nađe sa zelenim čajem! :D
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...