Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Septembar 2019  (Pročitano 38229 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Septembar 2019
« Odgovor #40 poslato: 20. Septembar 2019. u 22:03 »
U utorak izgleda ciklonče i kiša...


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Septembar 2019
« Odgovor #41 poslato: 20. Septembar 2019. u 22:26 »
 ^^ ^^ A valjda se napokon smiluje da u većem delu zemlje padne 10-15mm bar...

Dobra stvar je i što dva-tri dana nakon toga bi imali izgleda još jedan talas padavina, ali otom potom.

Samo da se obistini ovo...
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Septembar 2019
« Odgovor #42 poslato: 21. Septembar 2019. u 09:13 »
Da se nadovezem na predhodna dva posta, lepo se to drzi ako je verovati ECu :thumbup: ponedeljak zapadni delovi Srbije, a zatim utorak-cetvrtak i ostatak zemlje...

Licitiranje je opasno, ali oko 15takm mm sto napisa Kimi, nije za ne poverovati i ocekivati. Bice tu padavina pljuskovitog karakteta, pa ce planine vise profitirati.

Lep period za pracenje, napokon

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Septembar 2019
« Odgovor #43 poslato: 22. Septembar 2019. u 00:13 »
Brojni materijali kojima raspolažem za ponedeljak i utorak daju do 15mm. E sad ako malo "presuše" i padne barem trećina od toga biću prezadovoljan :thumbup:

Van mreže Zos Vrsac

  • *
  • Poruke: 15
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Septembar 2019
« Odgovor #44 poslato: 22. Septembar 2019. u 09:59 »
Koliko vidim,vecina sajtova je smanjila kolicinu padavina,bar sto se tice Vrsca i okoline.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Septembar 2019
« Odgovor #45 poslato: 22. Septembar 2019. u 11:25 »
Izgleda nam se smese padavine koje ce konacno prebaciti 10mm u vecem delu zemlji.

Naravno mesta za izmene uvek ima kada su padavine u pitanju iako je ostalo veoma malo vremena.

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Septembar 2019
« Odgovor #46 poslato: 22. Septembar 2019. u 12:13 »
Pre deluje da je veća šansa da padne jedva 1 mm nego 10 i više mm. Mislim da konkretnih padavina u većem delu Srbije nema do daljnjeg.

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Septembar 2019
« Odgovor #47 poslato: 22. Septembar 2019. u 13:46 »
Za moje područje samo je GFS smanjio količinu padavina, ali ne tako strašno kako sam u prvi mah pomislio, jer kad sam sabrao vrednosti za ponedeljak i utorak, utvrdio sam da daje zaokruženih 10mm, pa čak i ako padne nešto manje, obradovaće me :)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Septembar 2019
« Odgovor #48 poslato: 22. Septembar 2019. u 18:41 »
Kako za gde.

Ako gledam za moj kraj, tu se našli skoro svi modeli sa 20-ak mm sutra i prekosutra u zbiru. Nije loše. Taj neki deo, zapad i jug, kao i deo središnjeg pojasa su najsigurniji za tu količinu. Dalje na sever i istok već postaje sve upitnije, odnosno ima dosta razilaženja među modelima. To važi i za Beograd, neki daju svega par mm a neki idu i do 20-ak.
Delovi Banata, Bačke i delovi istoka/severostoka Srbije bi mogli ostati i suvi iz prvog tog naleta, ili uz zanemarljive padavine.

U četvrtak nove padavine po svemu sudeći, ali količina isto jako varira od modela do modela.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Septembar 2019
« Odgovor #49 poslato: 22. Septembar 2019. u 21:48 »
Modeli su se skoro usaglasili... Konacno neka konkretnija kisa...
Ec i GFS do srede do 14h a za ovu drugu kisu videcemo...


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Septembar 2019
« Odgovor #50 poslato: 23. Septembar 2019. u 11:49 »
Namerno nisam komentarisao sve što su crtali modeli prethodnih dana po pitanju padavina, jer sam imao neki neverovatan osećaj da će se to po običaju svesti na 2-3mm ukupno. A pitanje je hoće li i toliko pasti. Jednostavno treba dići ruke od očekivanja ikakve kiše u ovoj pustinji. Nego lepo da uzmem neki godišnji odmor u oktobru i odem u gljivarenje u neke predele gde kiša i padne ponekad. A ovde u Miljakami i okolnim beogradskim pustinjama lepo da posadimo kaktuse jer su to jedine biljke koje ovde mogu preživeti.
Naravno, i kiša koja se crtala za četvrtak je isparila sa karata, agonija se produžava u nedogled.
Barem će biti idealne temperature od petka, što je za utehu.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Septembar 2019
« Odgovor #51 poslato: 23. Septembar 2019. u 12:42 »
Ne znam zašto ali nekako mislim da će pasti nekih 5+mm, mora to pravilo sa umanjenjima da se prekrši  :)
Najmanje opet daje Gfs, modeli finije rezolucije daju nešto više, valjda će jednom modeli koji daju više izaći kao pobednici  :D


Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Septembar 2019
« Odgovor #52 poslato: 23. Septembar 2019. u 13:04 »
Ovi juzni, rubni delovi zemlje :D lepo ce proci, 20tak mm :laie:

Mi se ne zalimo :grin:


Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Septembar 2019
« Odgovor #53 poslato: 23. Septembar 2019. u 16:04 »
Bio sam siguran da će GFS drastično umanjiti padavine (što, u zadnje vreme, i nije neka velika mudrost), ali molim dragog Boga da barem ostane na ovih 8mm što trenutno i nije loše, mada sam prilično siguran da će u sledećem izlazu usledeti još "skraćivanja"  :(

Van mreže krstivoje

  • **
  • Poruke: 837
  • Starost: 40
  • Lokacija: Рача Крагујевачка
  • volim lepo vreme samo kad pecam...
Odg: Septembar 2019
« Odgovor #54 poslato: 23. Septembar 2019. u 16:26 »
ma nema nista od kise ovde, niti je ocekujem, niti je potrebna vise za bilo sta, palo 1,2,5mm potpuno je svejedno, sve je toliko suvo i zemlja ispucala da sve ispod 50mm nije vredno pomena,a tako nesto nema ni na vidiku....

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Septembar 2019
« Odgovor #55 poslato: 25. Septembar 2019. u 11:43 »
Vidi EC-a, daje Bg-u  večeras i sutra 15mm. GFS ima 8-9mm.

U južnoj polovini zemlje može da zagrmi, uz kao neki pokušaj obrazovanja razvoja u liniju spuštajući se u SZ struji, to miriše na dobru situaciju za dolinu Velike Morave.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Septembar 2019
« Odgovor #56 poslato: 25. Septembar 2019. u 13:46 »
Da, gotovo svi modeli koje sam pogledao jutros daju 10-15mm u toku naredne noći i sutra u prvom delu dana u Beogradu, iako je glavnina padavina malo severnije.
Ako sada ne prebaci tih famoznih 3-4mm, stvarno ne znam kad će.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Zos Vrsac

  • *
  • Poruke: 15
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Septembar 2019
« Odgovor #57 poslato: 25. Septembar 2019. u 15:47 »
Jel imate neku kartu,interesuje me kako ce Vrsac proci veceras i sutra. Hvala unapred

Van mreže Maestral

  • *
  • Poruke: 55
  • Starost: 41
  • Lokacija: Beograd
Odg: Septembar 2019
« Odgovor #58 poslato: 26. Septembar 2019. u 12:10 »
Snazna ciklonska aktivnost sa Atlantika sirom zapadne i severne Evrope, prema ranim prognozama ce od srede obuhvatiti i Balkansko poluostrvo. Najrealnije su vece kolicine padavina duz Dinarida, nasi krajevi verovatno nece ostati suvi.

Takodje, od cetvrtka mozemo ocekivati svezije vreme, malo ispod proseka za pocetak oktobra.

Sad shvatam da je ovo trebalo u temu Oktobar, do kraja septembra nas posle ove kise ceka vedro, toplo i prijatno vreme.