Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Chat  (Pročitano 692366 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3400 poslato: 07. Oktobar 2017. u 20:23 »
Ukratko kako je izgledao okrsaj kod ovog ciklona NKR protiv BKR(po opstinama podeljena)  :fight: :smoke:   :grin:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=AjXooH2tokY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=AjXooH2tokY</a>

Svrha ovog posta nije omalovažavanje niti vređanje bilo koga, već isključivo humor i zabava. Sadržaj ovog posta predstavlja umetnički izraz autora.  :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Chat
« Odgovor #3401 poslato: 07. Oktobar 2017. u 21:33 »
 ^^ Nije dovoljno što živimo u gradu sa najgorom klimom na kugli zemaljskoj, nego još moraš dodatno da nam staješ na muku.  :D
Šalim se ja malo, volim ja Beograd za koji me eto sudbina vezala, i ne bih menjao tu ništa osim klime. Dobro, možda još ponešto, ali to nije tema ovog foruma.  :)
Generalno, proleća su ovamo interesantna i dinamična, leta su vrela i sušna bez mnogo konvektivnih dešavanja, jeseni su sušne i prohladne, zime su suve i hladne, tmurne i maglovite, sa malo snega. Sve ostalo je izuzetak, a ne pravilo.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3402 poslato: 07. Oktobar 2017. u 21:50 »
^^ Nije dovoljno što živimo u gradu sa najgorom klimom na kugli zemaljskoj, nego još moraš dodatno da nam staješ na muku.  :D
Bilo jace od mene a i ogradio sam se na kraju  :grin:

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Chat
« Odgovor #3403 poslato: 27. Oktobar 2017. u 20:53 »
Ima li iko da poznaje psihologiju pasa,da mi par stvari objasni?


Van mreže Caligula

  • *
  • Poruke: 103
  • Starost: 61
  • Lokacija: Beograd
Chat
« Odgovor #3404 poslato: 29. Oktobar 2017. u 10:15 »
Pitaj, znaće poneko nešto.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Shvatam zašto volite sneg i zimu, pa očekujem da shvatite da volim sunce i toplotu.

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Chat
« Odgovor #3405 poslato: 30. Oktobar 2017. u 19:17 »
Upravo ono sto sam spomenuo sinoc u aktuelnim:

http://podrinske.com/malo-jaci-vetar-macva-bez-struje/#

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Chat
« Odgovor #3406 poslato: 31. Oktobar 2017. u 13:18 »
Zasto nema u opcijama profila da se bira vremenska zona , i da okrene sada sat unazad neko od administatora 5 novembra ce opet morati posto forum ocigledno koristi americku vremensku zonu?

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3407 poslato: 03. Novembar 2017. u 02:14 »
Ne postoji ta opcija na softveru koji koristimo - mora ručno da se pomera.

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Chat
« Odgovor #3408 poslato: 03. Novembar 2017. u 18:52 »
Pitaj, znaće poneko nešto.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
Vec sam kera odveo kod trenera na socijalizaciju.Imam dobermana koji je previs agresivan,napada i ljude i kerove.Kad sam ga odveo na selo da se istrci on je napao sarplaninca i ujeo ga zavrat.Mislio sam da ce ga sarplaninac posle tog smrskati,ali sam se prevario iznenadila me je jacina dobermana.Kad dolaze gosti moram ga u drugi sobu vodit.Prema meni je odlican voli me.Nema se sad o tome puno pricat,poslat je na treniranje :thumbup:

Van mreže Caligula

  • *
  • Poruke: 103
  • Starost: 61
  • Lokacija: Beograd
Chat
« Odgovor #3409 poslato: 04. Novembar 2017. u 19:10 »
Džabe ti je to. Jednostavno pravilo, mora da zna da si ti vođa čopora i onda je ok. Ovo je klasičan primer gde on sebe vidi kao vođu i zato se tako ponaša.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Shvatam zašto volite sneg i zimu, pa očekujem da shvatite da volim sunce i toplotu.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #3410 poslato: 11. Novembar 2017. u 16:59 »
"Da padnete s Marsa danas i dobijete da pročitate upravo objavljene vesti u Srbiji, ili ćete poverovati da ste stigli direktno u pakao, ili će vas uhvatiti strava da je haos jezivo blizu. U svakom slučaju, možete ugaziti u neki krvav trag, saznati da je sve alarmantno i uhvatiće vas jeza da je na pomolu katastrofa. Čak i ako već nije otkrivena zavera da strane sile kuju pakleni plan da unište Srbiju. Ne izlazite napolje jer je pakleno vruće. Ili olujni vetar uništava sve pred sobom. U svakom slučaju, strahovito nevreme, sudnji dan, takoreći.

Ovo je samo deo leksike i frazeologije koja se danas koristi u domaćim medijima. Centar za nove medije Liber istraživao je u periodu od maja do septembra, ekstreman govor u izveštavanju domaćih medija, govor preterivanja i kataklizme, koji u javnosti proizvodi emocije straha, nesigurnosti, nelagode i paranoje.

Rezultati istraživanja i kvalitativna analiza novinskog izveštavanja, pokazuje da se u Srbiji kroz medije generiše kultura straha.

Ekstremni govor u medijskom diskursu, koji je bio predmet ove opsežne analize, nametnuo se svojom sveprisutnošću. Reč je o izuzetno negativno konotiranom obliku govora, koji se kosi sa načelima objektivnog i nepristrasnog izveštavanja. Zasnovan je na izrazitoj subjektivnosti i neprikrivenoj pristrasnosti, a posebno je manifestan i direktan u naslovima, gde dobija svoje krajnje oblike u svojoj hipertekstualnosti, kao i u formi pretnji, predskazanja, diskriminacije...


Ovo u vezi Profija i novinarstva ;)

Ovo je rezultat jednog istrazivanja i bice predstavljen MC za dva dana...

Interesantno u svakom slucaju  :tu:

🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Chat
« Odgovor #3411 poslato: 12. Novembar 2017. u 21:46 »
Uh bre čoveče ! Koja puka sreća...

Premotajte na 0:28s.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=HnCU20Cu0fs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=HnCU20Cu0fs</a>
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*


Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Chat
« Odgovor #3412 poslato: 13. Novembar 2017. u 10:37 »
"Da padnete s Marsa danas i dobijete da pročitate upravo objavljene vesti u Srbiji, ili ćete poverovati da ste stigli direktno u pakao, ili će vas uhvatiti strava da je haos jezivo blizu. U svakom slučaju, možete ugaziti u neki krvav trag, saznati da je sve alarmantno i uhvatiće vas jeza da je na pomolu katastrofa. Čak i ako već nije otkrivena zavera da strane sile kuju pakleni plan da unište Srbiju. Ne izlazite napolje jer je pakleno vruće. Ili olujni vetar uništava sve pred sobom. U svakom slučaju, strahovito nevreme, sudnji dan, takoreći.

Ovo je samo deo leksike i frazeologije koja se danas koristi u domaćim medijima. Centar za nove medije Liber istraživao je u periodu od maja do septembra, ekstreman govor u izveštavanju domaćih medija, govor preterivanja i kataklizme, koji u javnosti proizvodi emocije straha, nesigurnosti, nelagode i paranoje.

Rezultati istraživanja i kvalitativna analiza novinskog izveštavanja, pokazuje da se u Srbiji kroz medije generiše kultura straha.

Ekstremni govor u medijskom diskursu, koji je bio predmet ove opsežne analize, nametnuo se svojom sveprisutnošću. Reč je o izuzetno negativno konotiranom obliku govora, koji se kosi sa načelima objektivnog i nepristrasnog izveštavanja. Zasnovan je na izrazitoj subjektivnosti i neprikrivenoj pristrasnosti, a posebno je manifestan i direktan u naslovima, gde dobija svoje krajnje oblike u svojoj hipertekstualnosti, kao i u formi pretnji, predskazanja, diskriminacije...


Ovo u vezi Profija i novinarstva ;)

Ovo je rezultat jednog istrazivanja i bice predstavljen MC za dva dana...

Interesantno u svakom slucaju  :tu:

Ko god da je ovo napisao -svaka mu čast!  :tu:
Hvala ti Sofronije, što si ovo objavio.  :)

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #3413 poslato: 13. Novembar 2017. u 13:29 »
Ko god da je ovo napisao -svaka mu čast!  :tu:
Hvala ti Sofronije, što si ovo objavio.  :)

To je danas u maloj sali u medija centru. Natrčao slučajno na twitteru pa mi delovalo jako interesantno:


http://www.mc.rs/ekstremni-govor-u-medijima-kako-se-generise-kultura-straha-u-srbiji.4.html?eventId=10672

🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #3414 poslato: 14. Novembar 2017. u 22:05 »
Da li je ljudi moji moguce da neko veruje da je zemlja ravna ploca ili da nema gravitacije?

Odem jel'te na fb posle ko zna koliko vremena i nadjem sve zatrpano nekim opskurnim likovima koji tvrde da je zemlja ravna (za to sam cuo, al' rekoh ajd' budala ima svuda, potom neki koji tvrde da nema gravitacije i na kraju neki antivakseri... Jel' ovaj svet stvarno otisao u tri lepe ili se meni cini? Ljudi koje poznajem i koji to sire dalje su fakultetski obrazovani, neki rade u prosveti, aman, pa treba im oduzeti osam razreda osnovne i terati da uce sve ponovo. Ja sam zblanut potpuno. Blejim u ovaj ekran kao ovca  :O Meni prosto nemoguce, ali znajuci da je internet a narocito FB veoma plodno tle gde budale, neznalice, poluznalice i ostali docas dodju do izrazaja onda mi nista nije cudno.

 :facepalm: Pre trideset godina sam bio ubedjen da ce danas postojati kontrolisana fuzija, da ce hoverboard biti stvarnost, da ce bolesti biti izlecive itd  :worthy:

Da mi je neko rekao da ce se ljudi vratiti 300 godina unazad ne bih poverovao :(
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3415 poslato: 14. Novembar 2017. u 22:11 »
Znas kako Sofronije ja verujem ljudima koji su vise od mene proputovali i ako su oni videli da je Zemlja ravna onda je ravna  :grin:
Ko moze da kaze da Kralj nije u pravu...  :grin:
http://mondo.rs/a983652/Sport/Kosarka/Kajri-Irving-Zemlja-je-ravna-Lebron-Dzejms-kaze-da-je-to-OK.html

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #3416 poslato: 14. Novembar 2017. u 22:16 »
Znas kako Sofronije ja verujem ljudima koji su vise od mene proputovali i ako su oni videli da je Zemlja ravna onda je ravna  :grin:
Ko moze da kaze da Kralj nije u pravu...  :grin:
http://mondo.rs/a983652/Sport/Kosarka/Kajri-Irving-Zemlja-je-ravna-Lebron-Dzejms-kaze-da-je-to-OK.html

Ovima vutra udarila u glavu ocigledno.

Ja sam proputovao od USA do Australije jos devedesetih, pa se i dalje secam zakrivljenja koje se moze golim okom videti iz aviona, ali ok, to je drugo. Ovo je neka vrsta kolektivnog ludila. Meni neverovatno potpuno.
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3417 poslato: 14. Novembar 2017. u 22:19 »
 ^^ Hahaha ma Sofronije zezaju se, zezaju novinare da jer pisu sve i svasta  :) Inace na fejsu da su samo ti problem bilo bi dobro, sve je lazno, zato ne volim sto ga imam...  :)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Chat
« Odgovor #3418 poslato: 20. Novembar 2017. u 23:33 »
Kolege mala pomoc, da li postoji neki godisnjak(ili nesto slicno) u kojem se mogu videti klimatski uslovi Sremskih Karlovaca?
Ako neko zna neka me uputi.


Na mreži Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Chat
« Odgovor #3419 poslato: 21. Novembar 2017. u 08:18 »
Sremski Karlovci sad nemaju klimatološku stanicu.
Ne znam za ranije.
Pogledaj ovde, tu je sve od godišnjaka za Srbiju

http://www.hidmet.gov.rs/ciril/meteorologija/klimatologija_godisnjaci.php