Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Tornado u Francuskoj 4.8.2008  (Pročitano 1869 puta)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Tornado u Francuskoj 4.8.2008
« poslato: 05. Avgust 2008. u 15:24 »
Da li ste culi za ovo? Po snimcima nije bilo ni malo naivno, cak i prave kuce (kuce od cigli i betona) su rusene ili znatno ostecene. To mora da je bio F4 ili F5 tornado, do sada nisam cuo za tornado u Evropi koji je bio tako razoran.

Evo vesti sa B92.net

Citat
Tornado u Francuskoj
4. avgust 2008. | 15:56 | Izvor: Beta 
Lil -- Najmanje tri osobe su poginule, a devet je povređeno u tornadu koji je pogodio grad Otmon na severu Francuske, saopštili su zvaničnici.

Izuzetno jak vetar je, kako je navedeno, juče nešto pre ponoći pogodio gradić Otmon i porušio 40 kuća. Jak vetar je nosio krovove kuća i prevrtao automobile, većina elektrovodova je počupana, a železnički saobraćaj je u zastoju.

Među poginulima su i jedan od gradskih čelnika i njegova žena, a dve osobe su ozbiljno povređene.

Lokalni zvaničnici su saopštili da je 13 osoba hospitalizovano, a da je jedna starija žena (76) poginula kada se njena kuća srušila u naletu jakog olujnog vetra.

Oko 200 spasilaca je na licu mesta i još proveravaju da li ima osoba koje su zatrpane pod ruševinama.

Tornado je takođe pogodio još tri grada na severu Francuske – Mobež, Nef - Mesnil i Busijer sir Sambr.

Trenutno se procenjuje materijalna šteta.

U Otmonu živi oko 16.000 stanovnika.

Evo jezive fotografije iz Blica
« Poslednja izmena: 06. Avgust 2008. u 01:52 Stefano »

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Tornado u Francuskoj 4.8.2008
« Odgovor #1 poslato: 05. Avgust 2008. u 20:08 »
chuo sam za ovo,ali tek sada po ovoj slici vidim koliko je to ozbiljan tornado bio :O

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Tornado u Francuskoj 4.8.2008
« Odgovor #2 poslato: 05. Avgust 2008. u 21:35 »
ne da je bio ozbiljan, nego je rasturao sve. Ja sam mislio da ni ti jaci tornado vetrovi ne ruse kuce od cigli i betona, ali prevario sam se.