Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteori, kisa meteora ...  (Pročitano 5920 puta)

Van mreže zaklinaj

  • *
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Niš
Meteori, kisa meteora ...
« poslato: 16. Maj 2006. u 11:07 »
Sta znamo o meteorima?

A) PADAJU S NEBA

B) NE PADNU NA ZEMLJU UVEK

C) SVAKI METEORIT BI ZELEO DA ZEMLJA NEMA ATMOSFERU

Predlazem da napisemo ponesto o nasim iskustvima sa meteoritima.
Da li ih cekate sredinom jula?
Da li mozda zamislite i zelju kad padnu?

Sta ste sve vidjali?

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.473
  • Lokacija: Novi Beograd
Meteori, kisa meteora ...
« Odgovor #1 poslato: 17. Maj 2006. u 01:56 »
Ovako prvi pad meteora sam video u Torinu leta 1993. Okolina Torina noc, i to je bio onako pad kao u filmovima.
Sledeci put sam video avgusta 1997 dok smo cekali na Srpsko-Makedonskoj granici negde oko 2-3 ujutru, inace isli smo u Grcku na more. To su bila 2 meteora jedan iza drugog prakticno-koliko se secam posle tolike vremenske distance.

A 1998 sam video i najbolji pad meteora, bio je dan, popodne i meteorit se video kako pada i bukvalno je sagoreo u atmosferi negde pred pad. Ali kazem najspektakularnije je to sto sam ga video usred dana, tako da je mozda bio i vrlo blizu.

Inace secam se 1990 ili 1989 negde u Istri u Hrvatskoj meteor je pao na neku kucu. Naravno od kuce nije ostalo nista-kao da je bomba pala.

Van mreže zaklinaj

  • *
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Niš
Meteori, kisa meteora ...
« Odgovor #2 poslato: 17. Maj 2006. u 10:36 »
Stef, bas imas super iskustva sa nebeskim pojavama.

Ja leti uvek sredinom jula gledam nocu nebo , nebih li videla kisu meteorita i vidjam ih uglavnom , nekako volim da gledam tu pojavu.
NARAVNO , ZNAJU SVI DA ZEMLJA TADA PROLAZI KROZ ONAJ POJAS SA METEORIMA.
A 1999 , cini mi se , videla sasm onaj veliki,meteor ,sto je prosisao preko cele srbije. Bilo je preko dana, vatrena lopta je samo protutnjala pored nase kuce. Posle smo culi na tV-u da je pao negde u Vojvodini.

To mi je bio najblizi susret sa tom pojavom, bila sam odusevljena.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Meteori, kisa meteora ...
« Odgovor #3 poslato: 20. Maj 2006. u 12:27 »
Ja nemam ni približno iskustva kao Stefano. Uglavnom ih viđam noću na selu ili moru. U gradu je suviše osvetljeno tako da je veoma teško uočiti meteor.  Jednom kada sam bio u Petrovcu na moru za jedno veće sam video 3-4 zvezde padalice. Uglavnom sve sagore u atmosferi, a i ako padnu ko zna gde padnu. Većina u okeane verovatno.

Van mreže Sneško_Belić

  • **
  • Poruke: 816
  • Starost: 55
  • Lokacija: Čačak
Re: Meteori, kisa meteora ...
« Odgovor #4 poslato: 13. Avgust 2009. u 08:42 »
Sinoć se mogla videti kiša meteora, negde oko 22h! :D Mi smo pogasili svetla po dvorištu i negde do 23h smo videli 23, neki su bili manji , ali većina je bila lepo vidljiva. Za moju ćerku to je bio pravi doživljaj, jer je za svaku "zvezdu padalicu pomislila po jednu željicu"! ???
Volim i sneg, ali ipak više volim mooooreeeee :D

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.199
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Re: Meteori, kisa meteora ...
« Odgovor #5 poslato: 13. Avgust 2009. u 13:51 »
I ja sam je sinoć posmatrao,video sam 3 ili 4 primerka :D :D.Posmatrao sam u periodu od 22 do 23 h.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*