Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Ledenica iz vedra neba!  (Pročitano 2569 puta)

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Ledenica iz vedra neba!
« poslato: 19. April 2009. u 23:03 »
Ledenica iz vedra neba!  :o
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/7/%D0%97%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D1%99%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/56674/%D0%9B%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0+%D0%B8%D0%B7+%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B0+%D0%BD%D0%B5%D0%B1%D0%B0+.html

Леденица из ведра неба

У двориште домаћинства Машић у селу Доња Трепча, код Чачка, у суботу пала с неба леденица тешка око 15 килограма. Није познато како и зашто се то десило пошто је небо било без облака.

Леденица тешка око 15 килограма пала је с неба у двориште домаћинства Машић у селу Доња Трепча, код Чачка, у суботу око 15.30 часова.

Изјаве Славише Марковића и Снежане Машић

Још није познато како и зашто се ово десило, пошто је у том тренутку изнад овог места небо било без облака.

Снежана Машић каже да је пре тога чула необично звиждање у ваздуху, а потом и јак тресак.

Окупљени мештани су пажљиво разгледали велику ледену груду, али нису могли да објасне откуда је доспела на тло.

Славиша Марковић, који се међу првима нашао на месту необичног догађаја, изјавио је да у свом веку није видео ништа слично.

По свој прилици, као што се на разним местима раније догађало, леденица потиче са неког од авиона који лете коридором изнад овог краја.

Šta vi mislite o ovome?

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Ledenica iz vedra neba!
« Odgovor #1 poslato: 21. April 2009. u 07:24 »
evo nešto što je podelio sa mnom juče ptprince preko SMS-a :) a vezano je za sličan događaj

Pre 25-30 godina se nešto slično desilo u okolini Rožaja. Ljudi nisu imali pojma o čemu se radi ali su pozvali ekipu RHMZ Srbije. Ekipa je došla, uzela uzorke i odnela na hemijsku analizu. Rezultati su bili kao sa analize urina! Kasnije se ispostavilo da je led ustvari ispust fekalija iz aviona koji se normalno izbacuje iznad slabo naseljenih područja.

Naravoučenije: I čelične ptice piške u letu!!!

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Ledenica iz vedra neba!
« Odgovor #2 poslato: 27. April 2009. u 11:18 »
Hvala, kolega, što si ovo okačio.
Da ne znam za ovu priču, bila bi mi zanimljiva ta ledenica iz vedra neba. Ovako, prosto mi je žao što znam.

Inače, ledenica iz Rožaja je samo jedna od nekoliko takvih koje su primećene kod nas. Dakle, ni ova dva događaja nisu izuzetak.

Nego, na datu vest je pristigno nekoliko komentara. Evo najzanimljivijeg:
Citat
Megakriometeori
Naziv za ovu pojavu je megakriometeori(Megacryometeors). Jos uvek nije utvrdjeno kako dolazi do ove pojave ali je utvrdjeno da avioni nisu odgovorni posto je ovakav led padao na mestima preko kojih nema vazdusnog saobracaja. Interesantno je to da se ova pojava najcesce desava kad je nebo vedro. U brazilu je jednom prilikom pala ledenica tezine 220 kg

Da ne budem bezobrazan, ali ta brazilska ledenica je da se us***š :lmao:
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Re: Ledenica iz vedra neba!
« Odgovor #3 poslato: 30. April 2009. u 10:31 »

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Ledenica iz vedra neba!
« Odgovor #4 poslato: 30. April 2009. u 10:43 »
Vredno je proučavanja...
... ali ko će mi objasniti laboratorijski nalaz urina iz takve ledenice iz Rožaja od pre 25 godina?

Svi zvaničnici pričaju pravila. I to je u redu. Primenjeno na meteorološka osmatranja, nijedan meteorološki osmatrač ne spava. Taman posla! A realno... svi imaju svoje male tajne. Pa zašto ne bi takve tajne imali i ljudi iz avionskih posada? Najzad, da li pilot ima pametnija posla da baca fekalije iz aviona umesto da vozi avion? Ko onda to baca (ako baca)? Žao mi je, ali reči pilota su za mene irelevantne, jer pilot vozi to čudo, a posada putničkih aviona ima više ljudi.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Re: Ledenica iz vedra neba!
« Odgovor #5 poslato: 30. April 2009. u 10:53 »
Citat
... ali ko će mi objasniti laboratorijski nalaz urina iz takve ledenice iz Rožaja od pre 25 godina?

To se i ja pitam. Za pocetak, trebalo bi proveriti da li to uospte tacan podatak, tj. proveriti analize ostalih slicnih slucajeva koji su se desavali sirom sveta, posto ovo ocigledno nije usamljen slucaj (a mozda ne ni tako neobican).

Sto se tice toaleta, lepo je receno da je ventil za otvaranje istog sa spoljne strane aviona i da jedino posada sa zemlje moze da ga otvori.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Ledenica iz vedra neba!
« Odgovor #6 poslato: 30. April 2009. u 11:06 »
Najzad, i moja priča o ledenici iz Rožaja je jedina za koju znam da je u takvom slučaju rađen laboratorijski nalaz. Možda je to usamljen slučaj, možda jedan od mnogih, ko zna.
Prosto mi neverovatno izgleda da se takve stvari mogu desiti u normalnom svetu. Opet, dovoljno smo veliki da budemo svesni kakve sve anomalije postoje.
Slažem se da sve to treba ispitati. Previše je urbanih legendi na netu. Čoveku je sve teže da prepozna istinu.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...