Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: NLP iznad Beograda?  (Pročitano 1962 puta)

Van mreže slovenka

  • **
  • Poruke: 1.872
  • Starost: 38
  • Lokacija: Prebold / Miklavž pri Taboru / Slovenija
  • I Love Winter and Summer!!
    • CIKLON.SI
NLP iznad Beograda?
« poslato: 24. Septembar 2009. u 14:54 »
‘Ko sem se zazrl v nebo, sem bil šokiran. Takoj sem stekel po kamero in posnel žarečo kroglo,’ pripoveduje avtor videoposnetka, ki je v Srbiji postal prava uspešnica.

NLP naj bi se nad Beogradom pojavil 19. septembra okrog polnoči, Stevica Praporski pa ga je posnel s terase svojega stanovanja. “Nisem mogel verjeti svojim očem. Nezemeljsko telo se je gibalo nad mestom od dve do tri minute, nato je izginilo v smeri Surčina,“ je povedal za srbske medije. “Telo je bilo videti, kot da je iz vulkanske lave, okrog njega pa so leteli delci različnih barv. Nekaj minut pozneje sem opazil še en leteči predmet, ki je spominjal na malo vesoljsko ladjo,“ je svoje vtise opisal Praporski in dodal, da so odzivi na njegov posnetek različni.

“Vsak ima svoje mnenje. Nekateri mislijo, da so to vohunska letala, ki snemajo dogajanje v Srbiji, drugi pa pravijo, da gre za telo, ki je zašlo k nam iz posmrtnega življenja. Seveda obstajajo tudi taki, ki so prepričani, da gre za navadno pirotehnično sredstvo. Mimogrede, tistega večera smo slavili zmago srbskih košarkarjev nad slovenskimi.“

V mestnem obveščevalnem centru pravijo, da tisto noč nihče ni prijavil kakšnih gostov iz vesolja, prav tako niso ničesar zaznali na astronomskem inštitutu Ruđer Bošković. “Kot vedno smo tudi tistega večera spremljali dogajanje na nebu, vendar nismo opazili nič neobičajnega, kar bi pritegnilo našo pozornost,“ pravi profesor Aleksandar Otašević, ki predava na omenjenem inštitutu.

VIDEO i fotka: http://24ur.com/ekskluziv/zanimivosti/nad-beogradom-posnel-nlp.html

Izvor: www.24ur.com

 ;)
I LOVE WINTER AND SUMMER!!!

CIKLON.SI

http://ciklon.si/

http://ciklon.si/forum/

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.473
  • Lokacija: Novi Beograd
Re: NLP iznad Beograda?
« Odgovor #1 poslato: 24. Septembar 2009. u 15:40 »
Ovo na video zapisu je providna glupost... zoomirao je jupiter digitalnim zumom (100-200x) na nekoj kameri bez stativa.
Mislim gde mu je neka referentna tacka da se vidi nesto da pokazuje da taj objekat zaista leti iznad tla, makar neka bandera ili zgrada... nema niceg...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: NLP iznad Beograda?
« Odgovor #2 poslato: 24. Septembar 2009. u 15:47 »
Ne želeći da izražavam sumnju u slovenkine dobre namere i poštujući njeno učešće, ipak ću se izjasniti ovako:

Činjenice su sledeće:
- Te noći u Beogradu je bilo oblačno, u navedeno vreme. NLO bi možda i mogli da se vide, ali samo ako su leteli ispod 1200 metara. U tom slučaju video bi se i njihov oblik, a ne samo svetla.
- Grad je prepun različitih svetala, raznih boja. Mnoga od njih bacaju usmerena svetla u oblake, osvetljavajući tako njihovu bazu. Ta osvetljena područja zaista luduju nebom i stiče se utisak da su zaista prisutni 'leteći tanjiri'. I sam sam pokušao da snimim kamerom ta svetla i da ih okačim na net, sve uz dojavu da su 'neobična svetla nad gradom bila te večeri'. Mogu misliti koji bi to bio šok za sve (osim možda za stanovnike Beograda, koji su se nagledali tih svetala).
- Samo jedan 'očevidac', a niko ovu pojavu nije prijavio astronomima. Zanimljivo... Gde su ostali? Jesmo li pomislili da se to naš komšija iz rodnog kraja (Mars) parkira dolazeći nam u posetu? :D

Dakle, sve u svemu, preostalo mi je da kažem (bez uvrede): kva-kva, kva-kva, novinari...
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže slovenka

  • **
  • Poruke: 1.872
  • Starost: 38
  • Lokacija: Prebold / Miklavž pri Taboru / Slovenija
  • I Love Winter and Summer!!
    • CIKLON.SI
Re: NLP iznad Beograda?
« Odgovor #3 poslato: 24. Septembar 2009. u 19:35 »
heheee odlicno napisano ptprince, i ja mislim da to nije istina (samo novinarske kva kva kva kako si reko)! :super:
to bi se lakše vidjelo kod mene gdje nema puno svetla i ja sam to jednom vidjela hehee al neznam mozda bio helikopter :rofl:
I LOVE WINTER AND SUMMER!!!

CIKLON.SI

http://ciklon.si/

http://ciklon.si/forum/

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.473
  • Lokacija: Novi Beograd
Re: NLP iznad Beograda?
« Odgovor #4 poslato: 25. Septembar 2009. u 00:48 »
Citat
Mnoga od njih bacaju usmerena svetla u oblake, osvetljavajući tako njihovu bazu. Ta osvetljena područja zaista luduju nebom i stiče se utisak da su zaista prisutni 'leteći tanjiri'. I sam sam pokušao da snimim kamerom ta svetla i da ih okačim na net, sve uz dojavu da su 'neobična svetla nad gradom bila te večeri'.
Svake zimske sezone sa kluba Kolos postoje ti reflektori obasjavaju bazu oblaka i to posmatrajuci iz mog kraja bas deluje tako, ogromne svetlosne elipse na nebu se brzo pomeraju... naravno ja znam odakle to dopire, ali verovatno mnogi ne znaju, tako da ako od jeseni u novinama bude pisalo N.N iz Mirijeva je video vec trece uzastopno vece 2 elipse na nebu koje se pomeraju velikom brzinom da znate o cemu se radi :)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Re: NLP iznad Beograda?
« Odgovor #5 poslato: 25. Septembar 2009. u 14:13 »
Te reflektore što obasjavaju bazu oblaka sam prvi put video 1990. godine u Novom Sadu. Nisam znao šta je ali ni na kraj pameti mi nije bilo da je NLO. Posle par dana sam otkrio da su to reflektori cirkusa Medrano koji je tada gostovao i da predstavljaju reklamu, tj. privlačenje pažnje na sebe. Sada koliko ja znam par lokala u gradu ima takve reflektore i svako veče se mogu videti, tako da već i vrapci na grani znaju odakle dolaze.
Što se tiče ove pojave, mislim da je ptprince odlično i argumentovano objasnio da je to jedna obična novinarska patka.

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Re: NLP iznad Beograda?
« Odgovor #6 poslato: 25. Septembar 2009. u 14:56 »
Ljudi, ja sam ovo isto video i jos rekao nekim drugovima, ali smo zakljucili da se isuvise sporo krece, da bi bio vanzemaljski.(Barem po nasim pretpostavkama koju tehnologiju imaju ti vanzemaljci) :D