Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Kako reagujete na ovakve pojave u atmosferi?  (Pročitano 2059 puta)

Van mreže p.e.dj.a

  • *
  • Poruke: 63
  • Lokacija: Užice
    • Peđina beležnica
Kako reagujete na ovakve pojave u atmosferi?
« poslato: 04. Februar 2010. u 08:57 »


http://www.colinandrews.net/OtherCircles.html



http://www.colinandrews.net/Cloud-Radar-Circle-Australia-2010-0116.html

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Kako reagujete na ovakve pojave u atmosferi?
« Odgovor #1 poslato: 04. Februar 2010. u 09:20 »
Ja se zapitam da li je ovih pojava bilo i u vreme od pre Photoshopa. Naročito za kompozitnu radarski sliku. Jednostavno je nemoguće postići tako savršen krug u tim razmerama, što baca sumnju i na gornje dve fotke. Imao sam neke ideje i pre ovih slika, ali sad skoro da nemam sumnje.
Imaću mišljenje o tome kada to budem video svojim očima. Ovako ne vredi.

Hvala ti, Peđa, što si podelio sa nama ove slike. Zanimljive su i nestvarne, doslovno.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.387
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Kako reagujete na ovakve pojave u atmosferi?
« Odgovor #2 poslato: 04. Februar 2010. u 12:01 »
Taman htjedoh da napišem Altocumulus photoshopus, al' me ptprince preduhitrio sa sličnom porukom. :)
U svakom slučaju, lijepe slike. :)


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024 (do 16.):
Vračar - 2.3mm
Miljakovac - 2.5mm
prosek - 51.5mm

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Kako reagujete na ovakve pojave u atmosferi?
« Odgovor #3 poslato: 04. Februar 2010. u 15:25 »
uopšte se ne slažu veličine tih rupa sa photoshop satelitskom slikom

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Kako reagujete na ovakve pojave u atmosferi?
« Odgovor #4 poslato: 04. Februar 2010. u 15:54 »
Malo sam čutao date linkove. Evo o čemu se radi.
Tip (Colin Andrews) lovi kružne oblake i vidi ih gde ih i ima i nema. Radarske slike koje je on predložio su kompozitne, jer nijedan radar nema domet čitave Australije. Kompozitne slike mogu da slože neku nebulozu, geometrijski pravilnu (kao što je ovo prstenje) usled interferencije radarskih talasa koji 'biju' jedan u drugi. To mu je lepo objašnjeno (i to se vidi u odgovoru iz UKMO).
Fotke su posve zanimljive i raj za fotošopere. Ako to treba da budu dokazi, uskoro će takvi dokazati da je zemlja ravna ploča.

uopšte se ne slažu veličine tih rupa sa photoshop satelitskom slikom

Mačak, okačene slike i radarska slika ne prikazuju istu pojavu.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Kako reagujete na ovakve pojave u atmosferi?
« Odgovor #5 poslato: 04. Februar 2010. u 15:58 »
A zemlja nije ravna ploca?  :neznam:  :D
Lepo izgleda stavicu na pozadinu tu sliku i jos cu ubediti nekog da sam to licno slikao!