Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Klima na Podrucju Pancevackog rita,Panceva za 2008 i 2009 god  (Pročitano 24882 puta)

Van mreže beba

  • Poruke: 3
Klima na Podrucju Pancevackog rita,Panceva za 2008 i 2009 god
« poslato: 26. April 2010. u 16:54 »
Moze li neko da mi dostavi podatke o;

-srednje mesecne i godisnje temeperature vazduha na podrucju Pancevackog Rita za 2008 i 2009 godinu i visegodisnji prosek do 2007 godine

-srednje mesecne i godisnje kolicine padavina na podrucju Pancevackog Rita za 2008 i 2009 godinu i visegodisnji prosek do 2007.

- broj kisnih dana u 2008 i 2009 godini na podrucju Pancevackog Rita

Hvala.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Klima na Podrucju Pancevackog rita,Panceva za 2008 i 2009 god
« Odgovor #1 poslato: 27. April 2010. u 09:09 »
Može, ali ćeš malo da sačekaš. Tokom dana.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Klima na Podrucju Pancevackog rita,Panceva za 2008 i 2009 god
« Odgovor #2 poslato: 27. April 2010. u 15:25 »
Među objavljenim podacima, vrlo je teško naći išta valjano za područje Pančeva. Postoji isprekidani niz merenja koja se gube početkom devedesetih. Automatska stanica radi tek od polovine 2007, tako da ima samo aktuelnih podataka, ali ne i nekog niza prema kojima bi se to poredilo (ali nigde nisu objavljeni).
Ono što je dostupno jeste Banatski Karlovac - sinoptička stanica koja je klimatski najsličnija Pančevu. Aktivna je od kraja 1985, tako da ima neke istorije, sasvim dovoljne za neke normale. Tih podataka ima na raznim sajtovima sa podacima koje trošimo (kao što je OGIMET).

beba, da li može ovakvo rešenje? Meteorološki će da prođe, još samo tebi da odgovara i dobiješ.

Najzad, šta kaže RHMZ? Jesi li njih pitala? Oni te podatke za maturske i seminarske radove dostavljaju bez naplate, samo sa potvrdom škole (ili fakulteta, ili bilo koje obrazovne organizacije - pretpostavljam da je takva molba zbog toga upućena).
Slanje takvih zahteva se može izvršiti na adresu:

Republički hidrometeorološki zavod Srbije
Sektor za meteorologiju
Odeljenje za klimatologiju
Kneza Višeslava 66, Beograd
(vidi www.hidmet.gov.rs)

Čekanje na dostavljanje tih podataka je administrativno, a može da bude prilično kratko, od nedelju dana.
Ako si iz hidrometeorološke škole, čekanje se skraćuje tako što dođeš u Zavod, potražiš navedeno odeljenje i kažeš da si iz HM škole (naravno, poneseš potvrdu o kojoj sam pričao).
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže beba

  • Poruke: 3
Odg: Klima na Podrucju Pancevackog rita,Panceva za 2008 i 2009 god
« Odgovor #3 poslato: 27. April 2010. u 16:35 »
Znas kako,ono sto sam ja gledala na sajtu RHMZ,nije nista sto bi meni koristilo,tako da sumnjam da bi mi dali sta mi treba.Inace,pisem diplomski,o poslovanju PKB i zato mi trebaju podaci o klimi na podrucju njihovih gazdinstava,cisto zbog nekih analiza,tipa,godina je bila kisna,susna..bla,bla.. Videla sam juce da je neko dostavio nekom podatke u vidu tabele,ali za neko drugo podrucje,bas kao sto i meni treba,tipa,br. kisnih dana po mesecima za tu i tu godinu,temperature...Nego,dostavi ti meni podatke AS Panceva od polovine 2007,da vidim sta moze da se iskoristi,a i Banatskog Karlovca,pa cu nesto iskombinovati,valjda ;-)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Klima na Podrucju Pancevackog rita,Panceva za 2008 i 2009 god
« Odgovor #4 poslato: 28. April 2010. u 10:08 »
Bih ja, ali nemam sve te podatke (malo su 'rupavi'). Na sajtu Zavoda (ono šta se može skinuti) su samo temperatura, vlaga, pritisak i vetar, a nemaš ni padavine ni dane sa padavinama. Moraćeš da pitaš Zavod, oni će ti sigurno dati (mora da imaju) i neće ti praviti nikakve probleme. Znam iz iskustva.

Hajde, videću nešto za Banatski Karlovac, ali ako ćeš već da pitaš Zavod, to će ti oni bolje uraditi. Tokom dana očekuj preliminarne rezultate za Banatski Karlovac.

Zrenjanin je dobra alternativa. Je l' ti odgovara ovo?
http://www.hidmet.gov.rs/ciril/meteorologija/stanica_sr.php?moss_id=173

Pogledaj i Godišnjake RHMZ na http://www.hidmet.gov.rs/ciril/meteorologija/klimatologija_godisnjaci.php. Tu ćeš naći i Banatski Karlovac i Zrenjanin, sve mesečne podatke za period od 1992. godine naovamo, bez prekida (ima u jednom periodu čak i neko Pančevo, nekoliko godina, ali ne i tražene dve). Možeš da downloaduješ sve te godišnjake, pa da ih upotrebiš kao izvor podataka. To su zvanične publikacije Zavoda, tako da tu imaš maltene sve što ti treba, a da formalno ne pitaš Zavod. Najzad, zato ti godišnjaci i služe.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...