Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Neuobičajeno topao oktobar 2006.  (Pročitano 2154 puta)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Neuobičajeno topao oktobar 2006.
« poslato: 25. Oktobar 2006. u 11:59 »
Možda i nije toliko neuobičajeno da bude toliko toplo u oktobru, ali bio mi je zanimljiv jedan članak na b92 sajtu.

Otkazan početak Svetskog kupa

Početak nove sezone Svetskog kupa u alpskom skijanju odložen je u utorak zbog loših vremenskih uslova.

Prvo takmičenje trebalo je da bude održano tokom predstojećeg vikenda u austrijskom ski centru Zoldenu, ali je odloženo zbog visoke temperature i kiše koja je padala na visini i do 3000 metara.

Za subotu je bio zakazan veleslalom za žene, a dan kasnije je trebalo da se održi takmičenje i u konkurenciji muškaraca.    

Organizatori kažu da ne pamte da se nešto slično dogodilo u prošlosti, a novi datum početka sezone još nije određen.

"Pomislili biste da je napolju proleće", rekao je portparol takmičenja.    

Posle otkazivanja trke u Austriji, sezona bi trebalo da bude otvorena u finskom Leviju (11. i 12. novembra), a zatim se skijaši i skijašice sele u Kanadu i SAD.
Priredio: MR

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.473
  • Lokacija: Novi Beograd
Neuobičajeno topao oktobar 2006.
« Odgovor #1 poslato: 25. Oktobar 2006. u 12:06 »
Oktobar je definitivno topao ove godine. Ja se secam da je topao oktobar bio 2001 godine (prvih 15 dana je bilo izmedju 23 C i 29C) i 2004 godine (poslednjih 15 dana temperautrue si bile izmedju 22-27 C).
Juce je recimo toliko bilo toplo da je moj burazer kod caleta u stanu ukljucio klimu na hladjenje!!! Znaci da ne poverujes. Cak i kod mene u stanu je bilo toplije nego uobicajno za oktobar 23.8 C (dok je napolju bilo 29 C), a uobicajno u oktobru mi temperatura u stanu kad ne radi centralno grejanje bude oko 20 C.

Mislim da je najbolje da sacekamo jos ovih nekoliko dana, pa da analiziramo oktobar ove godine.

Van mreže Matija

  • Poruke: 4
  • Lokacija: Pariz francuska
topao Oktobar
« Odgovor #2 poslato: 25. Oktobar 2006. u 13:21 »
U svakom slucaju dali ovako topao Oktobar ne potvrdjuje cinjenicu da je globalon otopljavanje realnost i da treba reagovati!


29 C° krajem Oktobra!! Nije li to dovoljno jak znak!
atija.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Neuobičajeno topao oktobar 2006.
« Odgovor #3 poslato: 25. Oktobar 2006. u 13:28 »
Naravno da treba reagovati u svakom slučaju ali ovako topao oktobar ne mora ništa da znači. Uostalom još uvek nije oboren rekord. Hoću da kažem da je bilo i toplijih oktobra. Zato recimo novembar može biti neuobičajeno hladan. Videćemo. Jednostavno formirao se takav ciklon iznad atlantika koji polovini Evrope dovlači vazduh sa severa Afrike i Mediterana. To je za mene jedini razlog. Sticaj okolnosti.