Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Snegovi u Novom Sadu  (Pročitano 4081 puta)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Snegovi u Novom Sadu
« poslato: 30. Decembar 2006. u 13:58 »
Evo da i ja nešto napišem na tu temu, mada ona za Novi Sad i nije toliko zanimljiva. Kod mene svake zime bude snega i svake zime bude bar jedan sneg koji je veći od 10cm. Sneg se obično zadrži u proseku duže od nedelju dana, a dešava se da ima snežnog pokrivača neprekidno i duže od mesec dana. Možda će biti zanimljiv podatak kolika je najveća ikada visina snežnog pokrivača zabeležena kod mene. Ne znam kako bih to pronašao.

Evo pošto rekoh da kod mene padne preko 10cm svake zime barem jednom evo par sličica poslednje 2 zime.

Zima 2004/2005 je bila veoma slična sa ovom barem za sada. I te zime je bilo neuobičajeno toplo i suvo vreme za početak zime. Prvi sneg je pao oko 25. januara verovali ili ne ali se zato nije otopio do marta, tj. non-stop je bilo snežnog pokrivača do marta.  Evo par slika tog snega.

Ja ispred mog faksa


Parking ispred moje zgrade


Moj auto  :lol:


Pogled sa moje terase


Zima 2005/2006 je bila neuobičajeno siromašna snegom. Već sam se bio zabrinuo da će proći cela zima, a da neće biti snega preko 10cm, a onda se desio sneg u martu koji je bio oko 20cm. Evo par slika tog snega. Ima kompletan izveštaj ovde na forumu.








Van mreže JOPA

  • ***
  • Poruke: 2.340
  • Starost: 2019
  • Lokacija: Split
Snegovi u Novom Sadu
« Odgovor #1 poslato: 30. Decembar 2006. u 14:01 »
Bravo Joe!
Ja naprosto uživam gledajuči ove fotografije!!! :cry:  :wink:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Snegovi u Novom Sadu
« Odgovor #2 poslato: 30. Decembar 2006. u 14:04 »
Citat: "Jopa"
Bravo Joe!
Ja naprosto uživam gledajuči ove fotografije!!! :cry:  :wink:


Nadam se da će biti fotografija za uživanje ove zime. Kako je počelo... :roll:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Snegovi u Novom Sadu
« Odgovor #3 poslato: 30. Decembar 2006. u 14:37 »
Citat: "Jopa"
Meni su fotografije sve što vidim od snijega svake zime(osim kad malo padne kod mene)!Samo stavljajte fotografije svi!!!-meni činite dobro!!! :lol:


Evo ti još jedna fotka ali neću da ti otkrivam koje je mesto. U pitanju je mesto u Vojvodini od pre par zima. Čekam taj dan pa da stavim u temu "na današnji dan".


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Snegovi u Novom Sadu
« Odgovor #4 poslato: 30. Decembar 2006. u 14:43 »
11. januar 2003. samo kažem neću da mešam teme. Jako mi se sviđa ona na današnji dan, a ovo je tema za to.  :D

Van mreže JOPA

  • ***
  • Poruke: 2.340
  • Starost: 2019
  • Lokacija: Split
Snegovi u Novom Sadu
« Odgovor #5 poslato: 30. Decembar 2006. u 14:45 »
To je Sombor ili Subotica,sigurno!!! :lol:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Snegovi u Novom Sadu
« Odgovor #6 poslato: 30. Decembar 2006. u 14:47 »
Citat: "Jopa"
To je Sombor ili Subotica,sigurno!!! :lol:


U pravu si :smt023

Van mreže снег

  • **
  • Poruke: 518
  • Starost: 46
  • Lokacija: Партизанов стадион- понекад Врдник Фрушка гора
  • ЈОШ СЕ ЗИМЕ НЕ ПРЕДАЈУ!
Re: Snegovi u Novom Sadu
« Odgovor #7 poslato: 10. Novembar 2008. u 21:05 »

 Мислим да ово што ћу питати може да се подведе под ову тему. Када сам био 4-5. разед основне школе, значи негде раних деведесетих сећам се на Фрушкој гори где сам одрастао једног великог снега на самом крају марта. С обзиром да је тада Дан Србије био 28. март-празник, сећам се да је тога дана после кише кренуо снег. Био је изузетно влажан али је јако падао 28,29 и 30. марта и формирао је повелики покривач. Како је био тежак ломио је гране. Темп је све време била око 0,1. Да ли неко има податке о овом већем снегу на Фрушкој гори последњих дана марта?
Небеса казују славу Божију а природа савршену лепоту Творчеву.

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Re: Snegovi u Novom Sadu
« Odgovor #8 poslato: 10. Novembar 2008. u 23:20 »
Sneg, dragi kolega... ;) To je bio mart 1993. godine. U Beogradu je 28. marta ujutru izmereno 18 cm snega... Inače, to je jedan od najvećih snegova krajem marta u Beogradu...

Evo još nekih visina snega tog jutra (28. marta 1993.):
Beograd = 18 cm
Novi Sad (Rimski Šančevi) = 8 cm
Loznica = 31 cm  :P
Zlatibor = 51 cm
Niš = 14 cm

Za Frušku Goru nemam podatke... :(
« Poslednja izmena: 10. Novembar 2008. u 23:59 amaterko »
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/