Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Planeta 9 , Pluton , Nibiru ...  (Pročitano 23166 puta)

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Planeta 9 , Pluton , Nibiru ...
« poslato: 08. Maj 2016. u 20:50 »
Verovatno ste culi da je NASA potvrdila da je otkrila novu planetu u suncevom sistemu . To je NASA objavila 26.01.2015 . Pre 4 dana su izasli u glavni ljudi iz NASE i objavili da ce se obratiti novinarima sto se nikad neradi sem kad je neka vazna vest . To obracanje je najavljeno za 10.05.2016.

Evo jedan clanak od danas :

http://www.kurir.rs/planeta/video-pronasli-novu-zemlju-nasa-kaze-da-ima-senzacionalno-otkrice-clanak-2256019

Znam recicete svi ma to je Kurir lupaju itd ... ali evo neke analize koju sam uradio

Da krenemo od pocetka :

Nema nikakve asanse da je ova planeta Pluton , jer prvo nema istu fizicku strukturu . Pogledajte kako izgleda Pluton a kako ova " nova " planeta . Ovo nova sam stavio iz vise razloga koje cu posle obrazloziti . Evo slika :

Pluton :



" Nova " : ova desno



Sto sam rekao ovo " nova " zato sto za ovu planetu se zna vec dugo vremena samo sto se to krilo a sutra ce se objaviti u celom svetu . Ja sam cak 3 puta verovali ili ne video obicno je to bilo dok sam jutarnja smena sa istoka nije ni izaslo sunce , ali nesto crveno malo i okruglo je na zapadu .

To se desilo postoje snimci i iz celog sveta , ukucajte na yt Nibiru . Postoji mnogo prica o ovoj planeti koju iz nekog razloga nisu zeleli da spominju cesto iz NASE . Za ovu planetu se spominje i da je 2 puta veca od nase zemlje sa povrsinom od oko 25000 km kvadratnih . Prica se da je prilicno tamna i da se zato nevidi cesto .

Evo je njena putanja :



Videcemo sutra sta ce NASA reci .

Van mreže Saobraćajna Kamera

  • *
  • Poruke: 207
  • Lokacija: Beograd
    • Saobraćajna Kamera
Planeta 9 , Pluton , Nibiru ...
« Odgovor #1 poslato: 10. Maj 2016. u 18:28 »
Šta je NASA rekla?

TT

Beograd

youtube.com/user/saobracajnakamera

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Planeta 9 , Pluton , Nibiru ...
« Odgovor #2 poslato: 10. Maj 2016. u 18:40 »
Nisu pricali o ovoj temi koliko sam informisan sad idem iz skole pa cu da proverim , znam da su pricali o tome da je na Marsu u visim slojevima pronadjen kiseonik a kasnije cu pretraziti sta su i dal su spominjali novu planetu . Da se podsetimo za danas je bila najavljrna konferencija povodom Planete 9 , a ne kiseonika na Marsu , tako da cu se veceras pozabaviti sta se sve pricalo na konferenciji :)

EDIT : Dosao sam do interesantnog saznanja juce je trebala biti konferencija za planetu 9 ali nije bilo nego danas , razlog za to nisam nasao . Samo da dodjem do kompijutera i videcemo otkud prica o Marsu a najavljivana o novoj planeti .

EDIT 2 : Bilo je price u 10 h ali jos nista nije direktno objavljeno spominjale su se mnoge planete jer je kepler otkrio preko 1000 planeta , videcemo narednih dana sigurno ce se pricati o devetoj planeti suncevog sistema :)
« Poslednja izmena: 10. Maj 2016. u 19:04 aca asceric »

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Planeta 9 , Pluton , Nibiru ...
« Odgovor #3 poslato: 10. Maj 2016. u 19:23 »
Aco mani se tih stvari sa YT i interneta...uzmi neku kvalitetnu literaturu iz biblioteke...sve to sto si napisao je "promucaj pa prospi".
Ako ti je biblioteka "daleko" imas http://www.astronomija.co.rs/ gde mozes naci dosta kvalitetnih tekstova na temu astronomije, stranica Kurira ti definitivno nije za to!

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Planeta 9 , Pluton , Nibiru ...
« Odgovor #4 poslato: 10. Maj 2016. u 21:56 »
Aco, treba da razviješ realistički pogled na nauku. Nauka nije čitanje novinskih članaka.
Bez ljutnje, ali ovo su čista lupetanja i smejurija.
Kažeš da je ta planeta dva puta veća od Zemlje, a navodiš da ima 25.000 km kvadratnih?

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Planeta 9 , Pluton , Nibiru ...
« Odgovor #5 poslato: 11. Maj 2016. u 00:46 »
Neljutim se ako moze neko od admina da izbrise temu . Hvala unaped .

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Planeta 9 , Pluton , Nibiru ...
« Odgovor #6 poslato: 11. Maj 2016. u 19:46 »
Neka je ovde, nećemo je brisati.

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Planeta 9 , Pluton , Nibiru ...
« Odgovor #7 poslato: 26. Maj 2016. u 11:33 »
Sto sam rekao ovo " nova " zato sto za ovu planetu se zna vec dugo vremena samo sto se to krilo a sutra ce se objaviti u celom svetu . Ja sam cak 3 puta verovali ili ne video obicno je to bilo dok sam jutarnja smena sa istoka nije ni izaslo sunce , ali nesto crveno malo i okruglo je na zapadu .

To sto si video moze da bude bilo sta, ali ta planeta - NE.
Objekat te magnitude nema teorije da vidis golim okom, pogotovo ne u uslovima sumraka. Stavise, pomucio bi se i sa pristojnim teleskopom i mracnom lokacijom.


edit.

Za sve nedoumice sta je ko, kad i gde video skinuti Stellarium: http://www.stellarium.org/
Normalno, ima jos slicnog softvera, ali je ovaj ubedljivo najlaksi i najzgodniji za koriscenje ( posebno za amatere ).


Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Planeta 9 , Pluton , Nibiru ...
« Odgovor #8 poslato: 26. Maj 2016. u 20:16 »
To sto si video moze da bude bilo sta, ali ta planeta - NE.
Objekat te magnitude nema teorije da vidis golim okom, pogotovo ne u uslovima sumraka. Stavise, pomucio bi se i sa pristojnim teleskopom i mracnom lokacijom.


edit.

Za sve nedoumice sta je ko, kad i gde video skinuti Stellarium: http://www.stellarium.org/
Normalno, ima jos slicnog softvera, ali je ovaj ubedljivo najlaksi i najzgodniji za koriscenje ( posebno za amatere ).

Sve se slazem , netvrdim ja da postoji takva planeta samo pravim poredjenje , jer da postoji svi znamo da bi poremetilo citav suncev sistem , ali takodje me interesuje sta je to .

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Planeta 9 , Pluton , Nibiru ...
« Odgovor #9 poslato: 26. Maj 2016. u 20:54 »
Na sta konkretno mislis, na to sto si ti video, ili na ove skorasnje price o novoj planeti?

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Planeta 9 , Pluton , Nibiru ...
« Odgovor #10 poslato: 26. Maj 2016. u 21:55 »
Na ovo sto sam video slusao sam razne price ranije i za 2 sunca i nemesis i ostalo ... I nisam bas siguran da je to istina ali ovo sto sam video par puta nemogu objasniti .

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Planeta 9 , Pluton , Nibiru ...
« Odgovor #11 poslato: 26. Maj 2016. u 22:43 »
Siguran sam da mozes :)

Zato, skini program koji sam spomenuo, podesi svoju lokaciju i vreme i sve ce ti se samo kasti.

Pored toga, vrlo koristan sajt zxa tumacenje nebeskih nedoumica je: http://www.heavens-above.com/ . To je sajt koji prati vestacke satelite i ukoliko vidis nesto sto se "mrda", vrlo je verovatno da ces ga naci na ovom sajtu - osim ako nije avion.

Ja ga najvise koristim za predvidjanje preleta ISS i Iridium satelita.


Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Planeta 9 , Pluton , Nibiru ...
« Odgovor #12 poslato: 26. Maj 2016. u 22:53 »
Skinuo sam :) Dobar program zaista , ali necu moci da ga trazim jer nisam siguran koji je bio datum bilo je prosle godine ali hvala na pomoci :)

Jako interesantna tema pogotovo za one koji prate astronomiju :)

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Planeta 9 , Pluton , Nibiru ...
« Odgovor #13 poslato: 26. Maj 2016. u 23:36 »
U svakom slucaju, imas za ubuduce :)
Nekada neke fantasticne stvari koje vidimo imaju sasvim banalno objasnjenje - na primer neki satelit ili nesto slicno...