Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Prolazak fronta u Bijeljini  (Pročitano 672 puta)

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Prolazak fronta u Bijeljini
« poslato: 18. Septembar 2017. u 19:39 »
17.09.2017
Poslije 12h izasao sam napolje i nisam se ni nadao da ce biti nekih padavina.
Na nebu je bilo nekih bezazlenih oblaka.

Pogledao sam na radar i iznenadio se kad sam vidjeo jak sistem zapadnije od mene.
Veoma brzo je pocelo da si crni sa zapada i jugozapada,oblaci su se kretali velikom brzinom.
Dan se poceo pretvarati unoc na kratko.



Kako se front priblizavao sjeverozapadni vjetar je imao olujne udare.



Prelazkom crnog oblaka pocelo je da "svice",ali su se nazirali veliki mlazevi kise.




Sve se to odigralo za nekih 15-ak minuta,na srecu stete velike nije bilo,palo je par stabala u gradu ali bez vece stete.
Prolayak fronta za sobom je ostavio 8mm taloga kise.
Pred kraj dana usijedilo je razvedravanje i zalazak sunca

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Prolazak fronta u Bijeljini
« Odgovor #1 poslato: 19. Septembar 2017. u 19:18 »
19.09.2017
Da li je Septembar odlucio da nadoknadi nestabilnosti od ljetos,ili samo pokusava :))
I opet kao i predhodni front bez nekih ocekivanja,na brzinu zagrmi sa jugozapada i uslijedi crnilo.








Prolazkom ovog sistema i nije bilo puno kise,nakon pola sata opet sa jugozapada naoblacenje ali bez nekih formacija oblaka. Iz tog sistema pocinje desetominutni potop,velika kolicina kise je pala.
Temperatura je pala na svega 16C.