Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Vrlo zanimljiva pojava u Kanadi  (Pročitano 6342 puta)

Van mreže slovenka

  • **
  • Poruke: 1.872
  • Starost: 38
  • Lokacija: Prebold / Miklavž pri Taboru / Slovenija
  • I Love Winter and Summer!!
    • CIKLON.SI
Vrlo zanimljiva pojava u Kanadi
« poslato: 15. Februar 2007. u 22:06 »
:lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Evo vam link sa videom.
http://www.liveleak.com/view?i=57c75c781e
 :shock:

Šta si mislite o tome, i šta je to?
I LOVE WINTER AND SUMMER!!!

CIKLON.SI

http://ciklon.si/

http://ciklon.si/forum/

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Vrlo zanimljiva pojava u Kanadi
« Odgovor #1 poslato: 15. Februar 2007. u 22:12 »
Citat: "slovenka"
:lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Evo vam link sa videom.
http://www.liveleak.com/view?i=57c75c781e
 :shock:

Šta si mislite o tome, i šta je to?

Ovo je zaista i smiješno i čudno.  :lol:   :shock:
Pretpostavljam da je došlo do naglog topljenja leda kojeg je velikom brzinom počela da pomjera morska struja.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže COJA

  • **
  • Poruke: 1.603
  • Starost: 36
  • Lokacija: Osijek/Gradište
Vrlo zanimljiva pojava u Kanadi
« Odgovor #2 poslato: 15. Februar 2007. u 22:43 »
svasta :shock:  :shock:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Vrlo zanimljiva pojava u Kanadi
« Odgovor #3 poslato: 30. Maj 2007. u 15:52 »
Ovo sam tek sada video. Meni stvarno nije jasno šta je to.  :o More izbacuje izdrobljen led ali na veoma čudan način. Veoma zanimljivo.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Vrlo zanimljiva pojava u Kanadi
« Odgovor #4 poslato: 06. Septembar 2007. u 11:57 »
Tek sam sada video ovo cudo. Ja mislim da je doslo do vrlo cudne pojave zamrzavanja vode. Naime, poznato je da se voda siri priliko m zamrzavanja. Takodje je poznato i to da tecna voda moze, pod posebnim uslovima (pod pritiskom) opstati i na temperaturama i ispod 0°C (do nekih recimo -5 ili -10). Medjutim, ukoliko dodje do nekog fizickog poremecaja (potres, naglo mesanje i sl.), prehladjena voda se zamrzava. Verujem da je neposredno ispod ledene kore jezera (kazem jezera, jer ne verujem da je more, zbog saliniteta) doslo do formiranja sloja prehladjene vode, a onda se desio neki fizicki poremecaj na toj dubini, nije bitno na kom delu jezera (npr. nesto je upalo u jezero, odlomilo se parce leda, mozda cak i mali zemljotres). Sigurno ste videli kako izgleda zamrznuta plasticna flasa: led 'kipi' preko grlica, trazeci slobodan prostor za svoje sirenje. Ovde je, logicno, slobodan prostor za sirenje prirodno nastao na mestu gde je led najtanji, odnosno uz samu obalu jezera (dovoljno je nekoliko centimetara).
Nikad nisam cuo da se ovako nesto vec negde desilo, ali za sve ima prvi put :-)). Inace, Joe, led nije izdrobljen, vec se tako zamrzava (kako stigne).. Miloshe, izgleda da se ne slazem sa tobom o tezi topljenja leda, jer se jasno vide ledene forme. A Slovenka, svaka cast za ovaj link! Gde li ih nalazis? :-o
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Vrlo zanimljiva pojava u Kanadi
« Odgovor #5 poslato: 08. Septembar 2007. u 12:14 »
ptprince super objašnjeno. Vrlo verovatno da si pogodio šta se desilo. Zaista pojava koja mislim da je zbunila svakog ko je to gledao. Ja sam ubeđen bio da to ima veze sa plimom, i da je to obala mora.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Vrlo zanimljiva pojava u Kanadi
« Odgovor #6 poslato: 10. Septembar 2007. u 09:10 »
Trudim se :-))
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...