Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: 25.april.2007.-nezapamcena provala oblaka  (Pročitano 3702 puta)

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
25.april.2007.-nezapamcena provala oblaka
« poslato: 20. Novembar 2007. u 12:54 »
Da li se secate tog dana,da li imate neku belesku o tome i da li je i u drugim krajevima bilo kao kod mene  :-[ :-[ :-[
Secam se da je taj dan poceo suncano i mirno,bio sam na fakultetu...medjutim vec oko 10h se naoblacilo u Beogradu i cula se prva udaljena grmljavina!
 
Kako su se predavanja zavrsila,krenuo sam sa drugaricom kuci,bilo je tmurno,temperatura 22C i nije ukazivalo kakva se oluja sprema,iako se konstantno iz daljine cula potmula grmljavina!

Iz Zemuna smo krenuli prema Banovcima,i vec iz daljine me je zabrinulo crno(takvu boju neba nikada pre nisam vide) nebo iz pravca Banovaca koje su parale munje!

Kad smo stigli u Banovce,kao da smo usli u drugu dimenziju-olujni vetar koji je prosto ljuljao autobus,snazna uzastopna grmljavina,obilan grad i kisna zavesa!!!! :o
Temperatura je pala na svega 10C!

Na zadnjoj stanici smo morali da izadjemo,i kao smo zakoracili iz autobusa upali smo u vodu do kolena-ulice su bile poplavljene,kisa nije padala u kapima,ono je bilo kao da se vodopad survava direktno na vas,za tren oka smo bili mokri do gole koze!
Uz to zaglusujuca grmljavina je bila jeziva i krajnje neprijatna,a do moje kuce koja je odatle nekih 50m udaljena jedva smo stigli!
Kisa je nastavila da pljusti i narednih 40-ak minuta!!! :-[

Patike su zavrsile u djubretu,sve beleske su mi upropastene,knjige sam jedva osusio pored peci,ali ipak je to bilo nezaboravno iskustvo! Nikada pre a pitanje da li cu ikada vise i videti "reku" kako tece kroz moju ulicu!
Posle toga sve je bilo mokro danima! bilo je i polomljenog drveca i skinutih crepova sa krovova...
Jedino nikad necu prezaliti sto mi tad aparat nije bio kod mene,pa cu sve ovo moci da drzim samo u mom secanju!  :(

Posle sam cuo da je i u Beogradu dobro istutnjalo,ali me zanima kako je zaista bilo! A u Novom Sadu? U drugim gradovima?

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.416
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: 25.april.2007.-nezapamcena provala oblaka
« Odgovor #1 poslato: 20. Novembar 2007. u 13:21 »
Bilo je svuda zanimljivo tog dana. Evo malo više na forumu:
http://www.serbianmeteo.com/smf/index.php/topic,503.270.html
http://www.serbianmeteo.com/smf/index.php/topic,503.255.html
Prema podacima koje sam ja našao, toga dana je u Beogradu bio kratkotrajni pljusak i palo je 3mm. U Novom Sadu je bilo grmljavine, ali ne i mjerljivih padavina.
Kod mene je, takođe, bio pljusak sa grmljavinom.
« Poslednja izmena: 20. Novembar 2007. u 13:37 Milosh »


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: 25.april.2007.-nezapamcena provala oblaka
« Odgovor #2 poslato: 20. Novembar 2007. u 14:11 »
Odlično si našao Miloše. I ja sam hteo da potražim.
Palmark odlično prisećanje.

Na mreži Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: 25.april.2007.-nezapamcena provala oblaka
« Odgovor #3 poslato: 20. Novembar 2007. u 16:40 »
steta sto Beograd od te oluje nije dobio nista... a bas sam se zacudio kako se te oluje ne secam.

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: 25.april.2007.-nezapamcena provala oblaka
« Odgovor #4 poslato: 21. Novembar 2007. u 22:18 »
steta sto Beograd od te oluje nije dobio nista...

tja, neki kažu da su takve lokalne nepogode upravo posledica globalnog zagrevanja: sve ih je više na severu Evrope, a kod nas su još uvek relativno retke... i što se mene tiče, nije "šteta" što Beograd od te oluje nije dobio ništa, naprotiv - ja sam hepi što nas je zaobišlo...!

/btw, moja opsesija meteorološkim pitanjima potiče od nekog sličnog događaja, od pre par godina - ono kad je /nekog novembra, ne sećam se kog/ - leteo krov sa šeste beogradske.../

Na mreži Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: 25.april.2007.-nezapamcena provala oblaka
« Odgovor #5 poslato: 21. Novembar 2007. u 22:49 »
Krov sa seste beogradske gimnazije je leteo 19.11.2004 godine... oluja je bila odlicna, medjutim juzno od Beograda je bila mnogo bolja... posto je padao sneg uz grmljavinu (u Cacku i Gornjem Milanovcu pouzdano znam)