Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: OKTOBARSKA SNEZNA BAJKA U IVANJICI  (Pročitano 3151 puta)

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
OKTOBARSKA SNEZNA BAJKA U IVANJICI
« poslato: 23. Oktobar 2014. u 23:24 »
KAO PO NEPISANOM PRAVILU KADA U  KASNO PROLECE ILI RANU JESEN OD IZNENADNOG SNEGA ZABELE PLANINE, ZABELI SE I JEDNA DOLINA U JUGOZAPADNOJ SRBIJI,DOLINA GOLIJSKE MORAVICE:

Svemu je predhodilo Nekoliko vezanih toplih dana sirom balkana pa i Srbije,dnevne temperature peko 25C su bila svakodnevnica...

Jutro kriticnog dana je bilo prelepo...suncano uz topao i blag juzni vetar,nista ali nista tog jutra nije moglo nagovestiti ono sto ce uslediti samo nekoliko sati kasnije....

predivno jutro,dok je na severozapadu srbije snazan front vec uslovljavao drasticne promene vremena


U medjuvremenu,dok sam bio na poslu,drasticna promena vremena zahvatila je i ostatak Srbije,protutnjao je izuzetno snazan front donoseci jak vetar jaku kisu i jako zahladjenje....

Mnogo kise je u tom periodu palo na podruciju Ivanjicke opstine,najjaca kisa upravo je padala na podruciju Ivanjicke opstine:
 


Negde oko 17:30 jaka kisa,presla je u susnezicu a potom i u jakk sneg  :D













Malo su padavine oslabile na neko vreme...







Mnogo polomljenih i izvaljenih grana pa i stabala



A ONDA JE NAISAO NOVI TALAS IZUZETNO JAKIH SNEZNIH PADAVINA JADRANSKOG MORA

































U toku noci jos jedan jak talas padavina sa mora,u toku noci prekrivacje verovanto prelazio 10 cmi ako je temp. konstantno bila u plusu




Jutro je osvanulo pod belim pokrivacem i sa susnezicom i kisom na plus 2 stepena
sneg se topio




Mnogo je stabala izvaljeno i grana slomljeno,2/3 Ivanjice je bilo bez struje,jer su stabla padala na el.stubove i kidala dalekovode...

to je kvarilo oktobarsku sneznu bajku....













pogled iz parka na drugu stranu moravice,gde mi se nalazi kuca i odakle cesto saljem slike....i savijena stabla










Ali nisam se zadovoljio sa ovim iznenadjujuce velikim snegom u samom gradu,jednostavno nisam izdrzao i odvojio sam jos pola sata da se uspenjem na jedno od Ivanjickih visokih brda, na 600,700 mnv gde su me docekale nestvarnolepe slike,snezne bajke u oktobru

....................................... ....................................... ...









koliko savijenihstabala,pa nek se i svako 100to izvali,ne cudi sto iv. nije imala struje...






dok sam se kretao,imao sam utisak da se krecem nekim polu tunelom,napravljenim od snega i krosnji drveca



jedino sto je kvarilo idilu,ponavljam,dosta izvaljenih stabala....








Intresantno samo 10 km severnije odIv,na gotovo istoj nadmorskojvisini,iznad klisure,nije bilo ni traga od snega




Do neke sledece prilike,pozdrav  :-*
« Poslednja izmena: 23. Oktobar 2014. u 23:41 Srbin »

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: OKTOBARSKA SNEZNA BAJKA U IVANJICI
« Odgovor #1 poslato: 23. Oktobar 2014. u 23:35 »
Odlična reportaža Srbine!!
Koliko mi nedostaje zima kad vidim ove slike , prelepo izgleda... prava zimska idila.  :)
« Poslednja izmena: 24. Oktobar 2014. u 01:25 Miki »

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: OKTOBARSKA SNEZNA BAJKA U IVANJICI
« Odgovor #2 poslato: 23. Oktobar 2014. u 23:43 »
Odlicna reportaza!!

Medjutim ne doada mi se sta priroda i vegetaciaj trpe, treba imati na umu da je u istom kraju u Aprilu ove godine, pq onda i u Maju mesecu padao obilan sneg i unistio mnoga stabla koja su ozelenela i sada treci put - u Oktobru kad mu vreme nije ista prica, ne valja taj vlazan sneg u nevreme za prirodu i vegetaciju.. :(

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: OKTOBARSKA SNEZNA BAJKA U IVANJICI
« Odgovor #3 poslato: 23. Oktobar 2014. u 23:46 »
Verujem da nisi vozio sa letnjim gumama. :D
Odlicna reportaza! :super:

Van mreže ssoney

  • **
  • Poruke: 1.731
  • Starost: 44
  • Lokacija: Vrsac
Odg: OKTOBARSKA SNEZNA BAJKA U IVANJICI
« Odgovor #4 poslato: 23. Oktobar 2014. u 23:58 »
Bravo Srbine, kakva preportaza, mnogo slika, kompletno docarano sve. Uzivancija je citati i gledati slike.

Pohvale jos jednom. Carski zaista  :super:

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.004
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: OKTOBARSKA SNEZNA BAJKA U IVANJICI
« Odgovor #5 poslato: 24. Oktobar 2014. u 00:04 »
Odlicna reportaza, prelepe slike!   :D

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: OKTOBARSKA SNEZNA BAJKA U IVANJICI
« Odgovor #6 poslato: 24. Oktobar 2014. u 00:21 »
@Miki
@mareeram
@Vladimir
@ssoney
@skomimaster

Hvala puno ljudi,trudio sam se  -)

Medjutim ne doada mi se sta priroda i vegetaciaj trpe, treba imati na umu da je u istom kraju u Aprilu ove godine, pq onda i u Maju mesecu padao obilan sneg i unistio mnoga stabla koja su ozelenela i sada treci put - u Oktobru kad mu vreme nije ista prica, ne valja taj vlazan sneg u nevreme za prirodu i vegetaciju.. :(

STVARNO NEVEROVATNA GODINA,nece se ponoviti ko zna koliko...ali priroda je to oporavice se,ne brinem zbog toga  ;),preziveo je ovaj kraj i novebar 81  ;)

Verujem da nisi vozio sa letnjim gumama. :D

Hahaha Hvala sto mi verujes :D
Gde,naravno da nisam stigao da ih zamenim,bio sam okupiran slikanjem... pitanje kada cu ih uopste zameniti :D

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: OKTOBARSKA SNEZNA BAJKA U IVANJICI
« Odgovor #7 poslato: 24. Oktobar 2014. u 01:39 »
Предивне слике снежне идиле у Ивањици. Како ми ови виши предели Ивањице под снегом изгледају као да је срце зиме, а не половина јесени. Јако пуно ми је жао тога шта је све тај крај преживео ове год, снег у априлу и мају, па су малине скоро све пропале, а ево, ни пола год није прошло до следећег падања снега, чудна ли је ова природа наша. Иначе, одлично пропраћено, нема шта, са пуно слика које дочаравају као да се тамо налазим, баш како и доликује једном лудом зимољупцу (луд у позитивном смислу)  :super: ;D

Van mreže Sneško_Belić

  • **
  • Poruke: 816
  • Starost: 55
  • Lokacija: Čačak
Odg: OKTOBARSKA SNEZNA BAJKA U IVANJICI
« Odgovor #8 poslato: 24. Oktobar 2014. u 08:55 »
Najlepše su ove večernje slike, one baš deluju bajkovito! :D Ali, koliko je nevolje doneo ovaj sneg...
Volim i sneg, ali ipak više volim mooooreeeee :D

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: OKTOBARSKA SNEZNA BAJKA U IVANJICI
« Odgovor #9 poslato: 24. Oktobar 2014. u 10:57 »
Čestitke Srbine na prvom snegu, i meni se najviše sviđaju noćne slike sa gustim snegom :super:

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: OKTOBARSKA SNEZNA BAJKA U IVANJICI
« Odgovor #10 poslato: 24. Oktobar 2014. u 11:28 »
Lepo propraćeno, žao mi prirode i štete koju je sneg izazvao, međutim, mi to ne možemo da biramo.

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: OKTOBARSKA SNEZNA BAJKA U IVANJICI
« Odgovor #11 poslato: 24. Oktobar 2014. u 15:43 »
vrlo zanimljiva reportaža ;) drago mi je što na forumu imamo nekog iz Ivanjice zbog vrlo specifične mikroklime u tom kraju

nisam očekivao ove prizore sa brda okolo, neverovatno


Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: OKTOBARSKA SNEZNA BAJKA U IVANJICI
« Odgovor #12 poslato: 24. Oktobar 2014. u 17:18 »
Svaka cast predivno je :D

Van mreže Shomy

  • *
  • Poruke: 49
  • Starost: 29
  • Lokacija: Beograd, Krnjaca
Odg: OKTOBARSKA SNEZNA BAJKA U IVANJICI
« Odgovor #13 poslato: 24. Oktobar 2014. u 23:52 »
Reci mi samo jel si ovo na kraju gde ima vise snega krenuo gore ka Kusicima? :)
Inace sve pohvala za reportazu :)

Van mreže bojan886

  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Pirot,jugoistocna Srbija
Odg: OKTOBARSKA SNEZNA BAJKA U IVANJICI
« Odgovor #14 poslato: 03. Novembar 2014. u 13:13 »
Jel ima jos uvek snega na Goliji,posto vidim da i nije bio bas mali.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: OKTOBARSKA SNEZNA BAJKA U IVANJICI
« Odgovor #15 poslato: 03. Novembar 2014. u 14:09 »
 ^^ ^^
Hvala svima....



Jel ima jos uvek snega na Goliji,posto vidim da i nije bio bas mali.
Snega ima sigurno jer ga ima cak i na nizim brdima prema GOliji... A ove moje slike su napravljeni na brdima prema Javoru....

Citat
Snežna HAVARIJA! Bez struje 46.000 ljudi, najteže u Ivanjici i Novoj Varoši

Evo komentara sa Blica koji ce dovoljno reci koliko je snega palo na Goliji a da ga zasigurno jos uvek ima i to prilicno....

Citat
perisa
Petak, 24. 10. 2014. 11:19h
neregistrovan korisnik
@s : ne zelim da stitim 2@s jer nicim to nisu zasluzili, ali..ovo je taj pravi sneg. ovde u Ivanjici prema Goliji ga ima preko pola metra. tezak je I vlazan. drvece jos ima lisce pa se sneg zadrzao na granama,pa je opterecenjeNa stabla I grane ogromo. vec 2 dana slusamo kako pucaju stare bukve I hrastovi po brdima I padaju. ovaj sneg je poranio zato sto je do pre neki dan bilo 20 stepeni I nije opala suma. nemojte da hejtujete ako ne morate. situacija je dosta teska, a ovo je jedan lep ali veoma siromasan kraj, koji ni normalnih puteva nema, pa se I leti do mnogih sela moze samo dzipom, a I ono sto je nekada pravljeno sada je u katastrofalnom stanju
Preporuka:72

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: OKTOBARSKA SNEZNA BAJKA U IVANJICI
« Odgovor #16 poslato: 19. Novembar 2014. u 02:04 »
@ Srbin

Sta je bilo u Novembru '81 u Ivanjici??

Jel bilo metar snega?  ;D :P :D