Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: April 2006  (Pročitano 15185 puta)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
April 2006
« poslato: 04. April 2006. u 15:37 »
Po GFS (Global Forecast System) grafik prognoze za Novi Sad za naredna tri dana izgleda ovako.






U cetvrtak imamo slabu kisu (ukupno oko 6mm) i zahladjenje

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
April 2006
« Odgovor #1 poslato: 06. April 2006. u 00:48 »
Danas kisa! Uvece prestanak padavina jer jaca onaj anticiklon sa centrom od 1025mbar iznad Atlantika.


Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
April 2006
« Odgovor #2 poslato: 06. April 2006. u 00:59 »
kakvo ce vreme biti u subotu od 10h do 14h na ovoj lokaciji
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
April 2006
« Odgovor #3 poslato: 06. April 2006. u 02:52 »
Citat: "Boda Tajson"
kakvo ce vreme biti u subotu od 10h do 14h na ovoj lokaciji


Po mojoj slobodnoj proceni bice suncano i toplije nego u cetvrtak i petak. Temperatura oko +16, a vetra gotovo da nece biti. Sve u svemu prelep dan. Uzivaj!  :wink:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
April 2006
« Odgovor #4 poslato: 06. April 2006. u 17:16 »
Izgleda da bi sutra ujutru mogla da pada susnezica ili sneg i u nizim predelima ponegde u Srbiji.

Prognozirane temperature sutra oko 7 ujutru.


Prognozirana kolicina padavina sutra ujutru.

Van mreže sixpack

  • *
  • Poruke: 38
  • Lokacija: Kutina-Moslavina
April 2006
« Odgovor #5 poslato: 06. April 2006. u 18:32 »
mislim da ipak nebude bilo dovljno hladno za neki snijeg u nizinama,ovo kolko je zahladilo do sad mislim da je to to,jedino može bit hladnije ak se razvedri,oborine su več pri kraju

Van mreže fljaka

  • *
  • Poruke: 17
    • http://www.montmeteo.users.cg.yu
April 2006
« Odgovor #6 poslato: 07. April 2006. u 12:20 »
ja sam na bktv cuo jutros da je snijeg padao negdje u valjevu i jos negdje ali ne mogu se sjetiti gdje, dobro za zlatibor nije cudo to je planina
ve smo mogli mi...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
April 2006
« Odgovor #7 poslato: 07. April 2006. u 13:28 »
Na Zlatiboru se formirao snezni pokrivac od oko 5cm. Nazalosti nisam registrovao gde je sve padao sneg.

U narednim danima ce se potpuno razvedriti i otopliti. Tek u ponedeljak opet naoblacenje. Nadam se da nece biti kise.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
April 2006
« Odgovor #8 poslato: 09. April 2006. u 15:25 »
Sada sam gledao najnovije GFS mape. U ponedeljak 10. aprila se formira ciklon sa centrom iznad severne Italije. Kada se formira pocinje da se krece jadranom polako na istok-severoistok i jaca  :shock: . Evo recimo kako ce mapa izgledati u sredu popodne.



U ponedeljak se ocekuje postepeno jacanje oblacnosti u celoj zemlji da bi uvece prvo na severu Srbije pocela da pada kisa (Moguci i pljuskovi sa grmljavinom i oluje zbog sudara hladne i tople vazdusne mase). Tokom noci i utorka pogorsanje zahvata celu Srbiju.
Ocekuje se veoma obilna kisa u celoj zemlji pogotovo u utorak i sredu. U sredu susnezica i sneg moguci u planinskim predelima, a u noci izmedju srede i cetvrtka i u nizim predelima. U cetvrtak postepeni prestanak padavina i poboljsanje vremena i to prvo u Vojvodini.
Videcemo kako ce se odvijati situacija. Praticu da li ce biti promena u modelima.

Van mreže meteoeast

  • *
  • Poruke: 30
  • Lokacija: Osijek
April 2006
« Odgovor #9 poslato: 09. April 2006. u 16:36 »
za istočnu Slavoniji novi GFS crta čak 60 mm kiše, najviše u noći s utorka na srijedu  :shock:

Van mreže fljaka

  • *
  • Poruke: 17
    • http://www.montmeteo.users.cg.yu
April 2006
« Odgovor #10 poslato: 10. April 2006. u 14:34 »
kako ce biti sa tim novim padavinama, hoce li uticati na porast vodotokova, mislim na to stanje sa poplavama ...
ve smo mogli mi...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
April 2006
« Odgovor #11 poslato: 10. April 2006. u 17:15 »
Mislim da će voda jako teško oticati jer je grad trenutno većinom ispod nivoa Dunava. Očekuje se zaista ludnica. Za Novi Sad se prognozira po GFS-u više od 40mm padavina  :shock:


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
April 2006
« Odgovor #12 poslato: 12. April 2006. u 02:48 »
Izgleda da je u četvrtak moguća i susnežica u nižim predelima. Temperatura oko +3 i moguće padavine. Pogledaću sutra malo detaljnije.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
April 2006
« Odgovor #13 poslato: 14. April 2006. u 03:59 »
Od danas sunčano i sve toplije. U nedelju i preko +20 C  :D

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
April 2006
« Odgovor #14 poslato: 16. April 2006. u 03:33 »
Izgleda da nas danas ipak očekuje nestabilno vreme sa pljuskovima. moguće i grmljavine, pogotovo popodne.  U ponedeljak malo stabilnije vreme, a zatim u utorak pogoršanje. Imamo opet ciklon u sredu po GFS-u.


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
April 2006
« Odgovor #15 poslato: 17. April 2006. u 01:42 »
I danas potvrđen ciklon u sredu po GFS-u. Danas će biti sunca, a u utorak popodne pogoršanje vremena. U sredu ceo dan povremena kiša.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
April 2006
« Odgovor #16 poslato: 18. April 2006. u 02:13 »
Padavine povećane. U sredu u NS-u recimo oko 17mm. Mogla bi da se desi koja olujica da bude zanimljivije.

Van mreže Freddy

  • **
  • Poruke: 953
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd
April 2006
« Odgovor #17 poslato: 19. April 2006. u 15:37 »
Jos sutra kisa, a onda suncano uz stalni porast temperature. Po RHMZ moguci pljuskovi u petak. U ponedeljak cak 25C   :shock:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
April 2006
« Odgovor #18 poslato: 20. April 2006. u 03:28 »
Da, sada sam gledao i mape koje je iscrtao GFS. Zaista ulazimo u jedan period gde ciklon nije ni na vidiku. Prodire veoma topao vazduh sa temperaturama preko +25 C. U početku nestabilno sa popodnevnim pljuskovima (moglo bi biti zanimljivo). Od ponedeljka konačno vidim jedan stabilan anticiklon koji donosi toplo, sunčano i suvo vreme za duži period. U svakom slučaju videćemo šta će od svega toga ispasti.  :D
Evo danas bi moglo da bude pljuskova to je sigurno.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
April 2006
« Odgovor #19 poslato: 25. April 2006. u 16:12 »
Sutra uveče imamo pljuskove sa grmljavinom, a u četvrtak, petak, subotu  i nedelju stalno povremeno kiša i zahlađenje. Čak i u ponedeljak ne vidim poboljšanje vremena.  :(