Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1347254 puta)

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2680 poslato: 21. Maj 2017. u 15:03 »
Inače, kada sam u prethodnoj poruci već spomenuo „Meteo Beograd“, to je moja nova Fejsbuk stranica, koju sam osnovao pre oko mesec dana. Nakon nekoliko godina praćenja i prognoziranja vremenskih prilika, svoju energiju i trud sam odlučio da uložim u ovaj novi projekat. Za ovih mesec dana sam pisao uglavnom o aktuelnom vremenu, meteorološkim najavama i upozorenjima i kratkoročnim prognozama, mada u narednom periodu, a naročito nakon završetka školske godine, će biti mnogo novih novina. Objave će biti kategorisane u tri osnovne grupe, a to su redom: aktuelne vremenske prilike u Beogradu i široj okolini, prognoza vremena i meteorološke najave i upozorenja, potom meteo-zanimljivosti i klimatske karakteristike i na kraju meteo-edukacija. U narednim danima ću između ostalog pisati detaljnije o ciklonu „Tamara“, koji je pre tri godine uslovio katastrofalne, popularno nazvane, majske poplave, bujice i klizišta, doneo mnogo ljudskih žrtava i pričinio ogromnu materijalnu štetu. Baziraću se prvenstveno na Srbiju i BiH, kao najpogođenije, ali i ostale pogođene zemlje centralne i jugoistočne Evrope.

Veliku zahvalnost na pomoći, podršci i savetima oko stranice upućujem jednom članu foruma, a jako bi mi značila i vaša podrška. :)

https://www.facebook.com/MeteoBeograd/?fref=ts

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2681 poslato: 21. Maj 2017. u 19:05 »
Odlična analiza Zec! :nnc: :laie:


Da li mogu da na mojoj Fejsbuk stranici „Meteo Beograd“ objavim tvoju analizu (napisao bih izvor i autora, naravno)?

Hvala! Da, možeš.

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2682 poslato: 22. Maj 2017. u 18:16 »

Sve ide ka tome da se maj zavrsi a da ne bude tridesetice u zemlji, primetih i ja pre neki dan to, ali nazalost ne znam kako da vidim kada se zadnji put desilo ali svakako nije nista sto se nije desavalo, ali se ja ne secam poslednjih godina da je to bio slucaj...



Može da se vidi u godišnjacima, ali mora da se prelistava i ima samo nekoliko gradova.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2683 poslato: 23. Maj 2017. u 17:49 »

Van mreže Gagi_Bg

  • *
  • Poruke: 400
  • Lokacija: Vidikovac - JZ Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2684 poslato: 23. Maj 2017. u 19:43 »
@Srdjan Pre svega, čestitke na novoj stranici. Počeo si da joj daješ konture i sve to izgleda sve bolje i bolje. Ni ne sumnjam da ćeš napraviti lepu priču od te stranice. Glavni posao je tek pred tobom. Srećno!  :tu:

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2685 poslato: 23. Maj 2017. u 22:34 »
@Gagi_Bg

Hvala mnogo na lepim rečima. :)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2686 poslato: 24. Maj 2017. u 16:56 »
Svi Beogradjani danas...


Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2687 poslato: 24. Maj 2017. u 17:07 »
Na sajtu zavoda se sada mogu naći i slike radara sa Kukavice:

http://www.hidmet.gov.rs/ciril/osmotreni/radarska2.php?pg_id=56727

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2688 poslato: 24. Maj 2017. u 18:38 »
Haha pa ko jos gleda te radare, to nije nikakva novina. To su stari radari koji su mnogo losiji od ovih kompozitnih novih radara.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2689 poslato: 24. Maj 2017. u 18:50 »

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2690 poslato: 24. Maj 2017. u 19:34 »
Haha pa ko jos gleda te radare, to nije nikakva novina. To su stari radari koji su mnogo losiji od ovih kompozitnih novih radara.

Primetio sam to što se tiče kvaliteta :grin: mada, iskreno ja sam danas prvi put video da neki od tih radara radi ( samo u dva termina doduše )

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2691 poslato: 24. Maj 2017. u 23:51 »
Sorsapuiston kenttä in Finland today, a rather impressive #DustDevil ! Sa fejs stranice EU Storm map

A dust devil is a strong, well-formed, and relatively long-lived whirlwind, ranging from small (half a meter wide and a few meters tall) to large (more than 10 meters wide and more than 1000 meters tall). The primary vertical motion is upward. Dust devils are usually harmless, but can on rare occasions grow large enough to pose a threat to both people and property



Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2692 poslato: 01. Jun 2017. u 14:48 »
"Tokom sledećih nedelju dana važi upozorenje za područje cele Srbije - vreme će biti nestabilno sa uslovima za lokalno obilne padavine sa grmljavinom i gradom (više od 20 milimetara kubnih na čas) - do kraja sedmice uglavnom u centralnim i južnim delovima zemlje, a od ponedeljka i na području Vojvodine."

Ovo je jedan citat iz Blica. Žao mi je što nema potpisa autora, da vidimo svi ko je taj pametnjaković koji verovatno nema ni osnovnu školu, jer da ima znao bi koliko je 20 milimetara kubnih.  :worthy:  :pop:  :oboze:

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2693 poslato: 01. Jun 2017. u 16:01 »
 ^^ Pa dobro, ključna reč je ''više'' jer više od 20mm kubnih će sigurno pasti gde bude bilo kiše  :grin: Doduše nekoliko kapi na sat vremena ne zvuči baš obilno  :rofl:


Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2694 poslato: 01. Jun 2017. u 20:59 »
Potrudiću se da vas ugostim sledeće godine u Melencima, možda da napravimo neki mini-skup, potrudio bih se da budem dobar domaćin  :thumbup: da se odužim što ove godine nisam mogao da dođem na SM skup ( nadao sam se do poslednjeg dana da ću uspeti da se izvučem pa nisam napisao ni da neću doći )

Do tada, ako nekome bude usput neka poseti ovogodišnju slavu  :tu:

http://beckerek.info/2017/06/01/svi-putevi-za-vikend-vode-u-melence-slava-sela-sveta-trojica-duhovi-2017/



ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2695 poslato: 01. Jun 2017. u 21:15 »
Ziko spremaj prase ako ja mogu da dodjem(ove nazalost nisam mogao) ja to smatram pod dobrim domacinom  :D

Gara i Paune samo se vi zezajte ja procitao naslov u nekim novinama juce a mozda i jos neko video da nam danas sledi nevreme kakvo se nikad do sada nije desilo, moguci pljuskovi 20 i vise mm... I evo sada sam u podrumu cekam taj smak sveta sa namernicama za sledece 2 godine jer ko zna kada ce da to prodje ipak se nikad do sada nije desilo  :grin: Salu na stranu stvarno ubijaju ljude sa ovim naslovima i tekstovima  :fight:

Van mreže Saobraćajna Kamera

  • *
  • Poruke: 207
  • Lokacija: Beograd
    • Saobraćajna Kamera
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2696 poslato: 02. Jun 2017. u 07:54 »
Šta je sa ovim radarom?


Beograd

youtube.com/user/saobracajnakamera

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2697 poslato: 02. Jun 2017. u 11:27 »
 ^^ Sve je u redu, verovatno neki radarski bug sa tim terminom, desi se povremeno.

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2698 poslato: 02. Jun 2017. u 11:36 »
Primetio sam da  u poslednje vreme i radar na Košutnjaku pomalo baguje.

bg_radar_1118

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2699 poslato: 02. Jun 2017. u 13:32 »
^^ Sve je u redu, verovatno neki radarski bug sa tim terminom, desi se povremeno.

Kolega, ako BLIC kaže da je HAARP onda je HAARP! Valjda oni sve znaju  :whistling:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina