Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Decembar 2014  (Pročitano 115138 puta)

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.127
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #80 poslato: 07. Decembar 2014. u 22:44 »
Ako ovako bude ewo snega i kod mene  :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi:

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #81 poslato: 08. Decembar 2014. u 09:10 »
Po GFS-u prve pahulje bi u noći utorak na sredu trebalo da vidi gotovo cela Srbija.



Šti se tiče Novog Sada ne verujem da može doći do formiranja snežnog pokrivača.
Ja inače kao snegoljubac ne mogu da se radujem snegu, ukoliko nakon njega ne slede ledeni dani.
Nakon ovih padavina uglavnom suvo uz par stepeni iznad nule, a krajem nedelje najverovatnije otopljenje.

Van mreže Josip

  • **
  • Poruke: 731
  • Lokacija: Štitar-Županja, Hrvatska
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #82 poslato: 08. Decembar 2014. u 10:07 »
Sutra poslijepodne i navečer podno Velebita olujni i orkanski udari bure


Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #83 poslato: 08. Decembar 2014. u 10:10 »
 ^^
Ovo sto je kolega Joe napisao ja potpisujem takodje. 

Nadam se da ce na severu padavine kratko trajati a pitanje da li ce i dobaciti do mene.
Jednostavno ne volim sneg kada znam da ce uspeti da se odrzi samo dan-dva, u tom slucaju bolje da ostane suvo.
Velika verovatnoca da nas posle uticaja ovog ciklona ocekuje toplije vreme.

Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #84 poslato: 08. Decembar 2014. u 13:26 »
Ma sto se mene tice bar nek doce  malo kod mene u juznom banatu cisto da je osetim pahulju koju i jako je ovo naj verovatnije jedini sneg za decembar u nizim do 23 decembra pocev od cetvrtka toplije po EC oko 12 u plusu a po GFS DO 10 u plusu posle ce vidimo al sve mi sluti na sasvim suv decembar posle ovog ciklona neverujem da ce biti puno snega al od 20 imace mo hladniji od ovog priliv vazduha al to je jos daleko obicno kad je u pitanju toplije il suvo vreme pogode cikloni
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #85 poslato: 08. Decembar 2014. u 16:59 »
Данас доста лошији WRF што се тиче снега, за Бг га не даје ни у једном термину, а и GFS смањује падавине у последњем излазу, а тога сам се највише и плашио..

Чекамо вечерашњи WRF, мислим да ће нам он мало појаснити сутрашњу ситуацију.. Само да не изда :pop:

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #86 poslato: 08. Decembar 2014. u 18:47 »
Model ne moze da izda, moze samo da koriguje svoju prognozu u skladu sa najsvezijim podacima,i time da prikaze najpriblizniju mogucu prognozu.. U ovom trnunutku izdao bi me samo kada bi sutra navece video pahulje u svom kraju. ???


Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #87 poslato: 08. Decembar 2014. u 23:45 »
Sad je već sve izvesno što se snega tiče. Brdski i planinski krajevi južno od Beograda dobijaju "beli pokrivač" , a ostali krajevi sneg i susnežicu al bez nekog značajnijeg ostajanja snega pri tlu. Izgleda da ćemo morati još malo da sačekamo na neki značajniji sneg ali sam generalno zadovoljan i ovim , bolje i to nego samo dosadna kiša u decembru.  :snesko




Van mreže Sic

  • **
  • Poruke: 1.510
  • Lokacija: Beograd
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #88 poslato: 09. Decembar 2014. u 09:46 »
WRF crta prestanak il slabljenje padavina u Beogradu pre nego sto temperatura padne dovoljno za sneg dok gfs crta koji mm snega blizu 0C u visim delovima grada...

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #89 poslato: 09. Decembar 2014. u 15:12 »
Ono čega sam se najviše nekako bojao u ovoj situaciji se upravo i ostvaruje... Taj prestanak padavina pri dovoljno niskoj temperaturi...
GFS kao što reče Sic , vidi veoma slabe padavine pri dovoljno niskoj temperaturi ali i to je knap što bi se reklo....


Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #90 poslato: 10. Decembar 2014. u 23:44 »
U petak bi najzad posle duzeg vremena trebalo da se pojavi sunce da konacno razbije ovu depresiju od vremena. Za vikend temperatura oko 10Ci sa suncanim intervalima. Pravo da vam kazem jedva cekam.

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #91 poslato: 14. Decembar 2014. u 01:53 »
Kako stvari stoje za sada na kartama , pod uticajem smo anticiklona (koji će nam obezbediti narednih dana natprosečno toplo vreme za ovo doba godine) sve do negde 17. decembra kada se očekuju padavine od mediteranskog ciklona.
Sem padavina neko veće zahlađenje se ne očekuje na vidiku.





Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #92 poslato: 14. Decembar 2014. u 11:45 »
Ima malo postova u temi za prognozu za npr. 5 dana unapred (čini mi se da se više piše o tome kakvu bi zimu mogli da imamo i kada bi eventualno mogli da vidimo sneg) pa reših da dam mali, malecki doprinos  ;)
Mislim da aktuelnu prognozu na portalu (za period 14.-18.12.) treba korigovati jer mi ne deluje da će u utorak ceo dan biti sunčano kao ni da će ceo period do 18. decembra biti bez padavina.
U utorak popodne i u sredu moguća je kiša mestimično.

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #93 poslato: 15. Decembar 2014. u 18:26 »
Slazem se Pfrofi sa tobom, ovo je tema na kojoj bi ukoliko je ovo ozbiljan forum trebala svaki dan da stoji diskusija o sto tacnijoj prognozi za dan dva tri unapred.. Evo recimo vec od sutra cemo polako ulaziti u uticaj hladnijeg fronta koji s priblizava sa NW, i u sredu bi trebalo da bude nesto kise pojacanog vetra W NW smera planine ce dobiti jos malo snega, itd., a o tome niko ne pise.. Bitno da se jedna druga tema puni zalopojkama.. Nema zime pa nema, i sta sad..!! Niti je prva niti poslednja koja je ovako zapocela.

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #94 poslato: 15. Decembar 2014. u 21:37 »
 ^^ Ja napisah još juče o mogućim padavinama za utorak i sredu , tako da i nije baš da niko o tome ne piše...  :super:
Evo da ovekovečimo slikom o ovome o čemo sam konkretno pričao i ovo što je freeze isto rekao:


Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #95 poslato: 15. Decembar 2014. u 22:07 »
Сутра после подне и увече би могло бити добрих падавина на крајњем северу земље. Падавина би било и у осталим деловима земље, и то углавном у северним западним и централним пределима.

Према вечерашњем излазу WRF-a, на крајњем северу земље би могло пасти и до 15мм.

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #96 poslato: 16. Decembar 2014. u 01:52 »
I GFS takodje crta padavine sutra posle podne i uvece, s' tim sto se najvise padavina ocekuje na podrucju juzne Bačke, Srema i Beograda, do 10mm,dok bi ostali delovi Vojvodine, i Šumadija dobili do 5mm padavina,a jugoistok zemlje za sada izgleda da ostaje suv, videcemo kako ce se stvari odvijati u narednim satima.

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #97 poslato: 16. Decembar 2014. u 02:28 »
U noći između utorka i srede u svim krajevima zemlje se očekuje kiša, najviše padavina se prognozira za Vojvodinu. Steta sto su te padavine u vidu kiše.

Van mreže Aleksandar

  • *
  • Poruke: 289
  • Lokacija: Brus
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #98 poslato: 16. Decembar 2014. u 08:28 »
pa sad, da li je EC poludeo ne znam ali ovo sto je nacrtao do kraja meseca pravo prolece

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #99 poslato: 16. Decembar 2014. u 23:46 »
Sve vise ima izgleda da ce se do kraja meseca zadrzati toplije vreme sa verovatno jednim kratkotrajnim prodorom hladnijeg vazduha.