Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Maj 2017- II dekada  (Pročitano 37351 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Maj 2017- II dekada
« Odgovor #540 poslato: 20. Maj 2017. u 22:25 »
Sad i ja cujem... Severno od Nisa i juznije light show(ne znam mozda se pise zajedno  ;)) i gledam od  mog prozora ovo severnije... Ali meni se sve cini da ovo promasuje sve Nis...

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.096
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Maj 2017- II dekada
« Odgovor #541 poslato: 20. Maj 2017. u 22:31 »
Ocekivao sam vise od ovog dana ali na kraju ni kap kise nije palo kako treba..Bilo je malo u posljednjih 2 sata neke grmljavine ali nista specijalno sve okolo negdje..

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.763
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Maj 2017- II dekada
« Odgovor #542 poslato: 20. Maj 2017. u 22:32 »
Ide pravo na Leskovac, grmljavina se čuje non stop.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Maj 2017- II dekada
« Odgovor #543 poslato: 20. Maj 2017. u 22:33 »
I od mene se sada vidi sevanje, u pravcu jugoistoka od ovih razvoja iz Banata, za sada to ne ide bas na mene, proslo ibi malo juznije, ali nastavlja da se popunjava taj odraz i ako bi jos malo ojacao i prosirio se dalje na sever i zapad zakacilo bi i mene. Bice desavanja i po Vojvodini, pojavili su se oni razvoji iz Madjarske i na nasem radaru.

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Maj 2017- II dekada
« Odgovor #544 poslato: 20. Maj 2017. u 22:35 »
Ova padavinska oblačnost u Banatu, iako postepeno slabi (sudeći po radarskim slikama), kreće se u severoistočnoj struji, te bi relativno uskoro (za malo više od sat vremena) trebalo očekivati kišu i na području Beograda. Moguća je grmljavina.








Definitivno današnji dan nije ispunio očekivanja u većem delu zemlje, pa tako ni u Beogradu; videćemo koliko ove padavine što nam se približavaju mogu da poprave sveopšti utisak. ::) :morning:

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Maj 2017- II dekada
« Odgovor #545 poslato: 20. Maj 2017. u 22:38 »
Sve glasnija grmljavina ali nas definitivno zaobilazi ovo sa severa deluje da sada više vuče prema Svrljigu a takođe se i prema jugu vidi blickanje.

Edit:Brzo je sve to oslabelo nema više ni grmljavine.

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 2.894
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Maj 2017- II dekada
« Odgovor #546 poslato: 20. Maj 2017. u 22:41 »
Loš pogled na istok, ali sam uspeo da nadjem dobru poziciju. Sve jača grmljavina, oblacnost pri sevanju izgleda lepo rasporedjeno, seva u kišnoj zavesi uglavnom dok iz sistema jugoistočno ima i munja, ali retko seva iz tog dela. Gotovo sam siguran da će biti i šelfa pri dolasku ( ako se dovuče ) vide se formacije iako je relativno daleko ( kišna zavesa i tamne baze ispred ) ...

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.763
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Maj 2017- II dekada
« Odgovor #547 poslato: 20. Maj 2017. u 22:47 »
Pljusak i jaka grmljavina. Sreća nema grad.
Pljusak sve jači.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Maj 2017- II dekada
« Odgovor #548 poslato: 20. Maj 2017. u 22:52 »
 ^^ Nadam se da se stvori nesto solidno i za nas bas bi bilo glupo da nas promasi...

Evo ja snimao digitalcem pa iz snimka screenshot-ovao... Zato i nije naj kvalitet slika








Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 2.894
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Maj 2017- II dekada
« Odgovor #549 poslato: 20. Maj 2017. u 23:02 »
Slabije seva, umerena kiša već 10ak min.Pojačava

Van mreže Azureusko

  • *
  • Poruke: 191
  • Lokacija: Kovačica
Odg: Maj 2017- II dekada
« Odgovor #550 poslato: 20. Maj 2017. u 23:05 »
Fina kiša vec pola sata. Sada i jak pljusak posle dobre munje nakon koje pola naselja nema struju.
Pojačava. Vec ozbiljan pljusak i lepa kolicina kise.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.763
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Maj 2017- II dekada
« Odgovor #551 poslato: 20. Maj 2017. u 23:14 »
Glavno je prošlo, kiša još pada ali grmljavina je sve dalje.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:


Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Maj 2017- II dekada
« Odgovor #552 poslato: 20. Maj 2017. u 23:24 »
Pocinje kisa, malo pre je jednom jace zagrmelo. Radar obecava dobre padavine u nastavku noci.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Maj 2017- II dekada
« Odgovor #553 poslato: 20. Maj 2017. u 23:32 »
U Melencima naravno ništa. Jedino ovaj SZ vetar sve jači. 15°C
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Azureusko

  • *
  • Poruke: 191
  • Lokacija: Kovačica
Odg: Maj 2017- II dekada
« Odgovor #554 poslato: 20. Maj 2017. u 23:46 »
Kisa ne prestaje. Kao ni munje.  :worthy:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Maj 2017- II dekada
« Odgovor #555 poslato: 20. Maj 2017. u 23:49 »
U Beogradu je čitavo veče sevalo ka istoku i severoistoku, a sada se to već prilično primaklo i čuje se potmula grmljavina. Kiša u nekoj varijanti je gotovo izvesna.
Jako čudan dan i zanimljiv za praćenje. Čitav dan smo čekali sistem sa jugozapada, a na kraju akcija dolazi sa sasvim suprotne strane, sa severoistoka. Šteta što nije malo poranilo, nema još mnogo energije:





padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Maj 2017- II dekada
« Odgovor #556 poslato: 20. Maj 2017. u 23:52 »
Pre oko 2 sata prošao sam kroz jak pljusak između Vršca i Banatskog Karlovca. Oblak je posle ojačao i sevalo je skoro do BG-a.

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 2.894
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Maj 2017- II dekada
« Odgovor #557 poslato: 20. Maj 2017. u 23:56 »
Umerena do jaka kiša promenjivog inteziteta pada od mog predhodnog javljanja. Ima svega. Seva severno i severoistočno prilično jako vrv iz pravca Kovačice. Istočno se zato baca s vremena na vreme po neka munja i to veoma blizu pa i zagrmi dosta jako. Jugoistočno seva u daljini i povremeno nešto blize i taada je bilo i onih detonacija kada se zatresu prozori ( trenutno samo seva  daljini ). I tako sve to stoji, samo kiša tek oslabi ( sada ) tek pojača, ali nije ipak to pljusak nekog ozbiljnijeg inteziteta za sada. Ipak interesantno veče. :D

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Maj 2017- II dekada
« Odgovor #558 poslato: 20. Maj 2017. u 23:56 »
Potpuno se naoblačilo i donja baza oblaka se spustila relativno nisko. Od nedavno seva u pravcu istoka. Vetar se malo primirio u mom kraju, ali je i dalje uglavnom umeren, povremeno i pojačan, zapadni i severozapadni. Trenutna temperatura iznosi prema AMS Vračar 17,0ºC, a prema AMS Košutnjak 16,0ºC.

Ova padavinska oblačnost na području južne polovine Banata se veoma sporo kreće, ali čini se da je ponovo malo ojačala i da nam, kada zahvati područje Beograda, ne gine nekoliko sati kiše, pljuskova i grmljavine.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Maj 2017- II dekada
« Odgovor #559 poslato: 20. Maj 2017. u 23:59 »
Ni kapi !

Lepo sam to i predosetio, pa sam se odmah posle 20h isključio iz praćenja i otišao u grad... jako pametna i mudra odluka.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*