Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1363571 puta)

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Meteo chat
« Odgovor #980 poslato: 18. Decembar 2014. u 17:47 »
Pa da, logicno, ovo je bilo i ocekivano, samo da je sto "veca" i sto apokalipticnija vest, to su samo predvidjanja, ne bi trebalo tako da se prenose u javnost, nema potrebe za takvim najavama kad je to sve samo nije sigurno, jos mnogo, mnogo toga moze da se promeni do tog 28.

A erujem da vecina sa ovog foruma ne bi imala nista protiv da se desi upravo ovakav scenario, bilo bi savrseno da imamo sneg za novu godinu :)

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Meteo chat
« Odgovor #981 poslato: 22. Decembar 2014. u 18:15 »
Опет овај РХМЗ нешто експериментише са овим радаром :nelupaj:
Или је то нека фора да зими постављају овај, пошто види и доста слабе падавине.



Мени је онај претходни бољи безброј пута, надам се да ће га вратити ускоро..

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #982 poslato: 22. Decembar 2014. u 23:48 »
Necu da zatrpavam prognozu sa ovim komentarom.

Godinu dana cekam prvu situaciju za sneg, mada ga prosle godine skoro pa nije ni bilo, i onda se cudite zasto se komentarise samo termin u kojem postoji mogucnost da padne sneg.
Pa sta treba da komenarisem kako ce sutra duvati slab JZ vetar uz sucano vreme i  prolecnu temperaturu?  :D
Ljudi sigurno ne dolaza na ovaj forum da procitaju tako nesto.
Naravno da treba spomenuti usput i kakvo ce vreme biti do petka ali to je sada totalno u drugom planu...  ;)

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.599
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #983 poslato: 23. Decembar 2014. u 00:01 »
Mislim da je malo neozbiljno zatrpavati prognozu komentarisanjem svakog izlaza modela. Kada neko dođe u odeljak prognoze očekuje da vidi upravo to, prognozu za narednih nekoliko dana. Ovde ispada da do vikenda nista ne postoji. Jeste da nismo imali pristojan sneg još od decembra 2012. ali mi tu ništa ne možemo da promenimo.


Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.077
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #984 poslato: 23. Decembar 2014. u 00:13 »
И ја се слажем са циклоновим постом, већина људи са форума је жељна снега,а и гости претпостављам,јер и ја и као гост док сам био сам једва чекао да изађе неки нови пост на прогнозама, а и чини ми се да се на пример током 2010,2011 године поготово у зимском периоду,сваки излаз модела коментарисао,једнаставно постови одржавају форум живим,све је боље од мртвила на форуму,само бих апеловао на поједине чланове да поведу рачуна о правопису,због квалитета уписа и прегледности.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.392
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #985 poslato: 23. Decembar 2014. u 00:45 »
Postoji jos nesto. sto se vise karti komentarise to se i vise situacija komentarise, tako da i ja smatram da treba sto vise pisati u podforumu 'prognoza vremena'. To je znacajno i za nas studente, buduce meteorologe, ja sam apsolutno siguran da cu ovde nauciti mnogo toga sto necu na fakultetu.
Na kraju krajeva, ovo je forum, i ovde je vecina nas tu jer smo zaljubljeni u meteorologiju, a onaj ko dodje samo da vidi kakvo ce vreme biti, neka poseti portal ili fb stranicu.
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Meteo chat
« Odgovor #986 poslato: 23. Decembar 2014. u 00:46 »
Evo i ja da se umesam u pricu :)  slazem se da ne treba da se ignorisu podaci za narednih par dana zbog moguceg snega krajem nedelje, ali forum je mnogo zanimljiviji kada se cesce postuje na njemu, na portalu svejedno postoji prognoza za narednih pet dana, ne vidim sto bi onda bio problem da se komentarise svaki novi izlaz i da se prate promene, da se postuje vise i da ceo forum bude aktivniji, toliko clanova a tako malo poruka. Slazem se za prognozu, ali ta petodnevna vec postoji na portalu tako da kome treba informacija o vremenu u tom periodu moze tu da se informise, a u temi prognoze mislim da je veoma potrebna veca aktivnost clanova, sto da ne, komentarisanje svakog izlaza, nema negativnih uticaja na forum, mogu samo da ga ozive, a to je zaista potrebno, jer kao sto i Medo kaze, i ja sam jos kao gost stalno ocekivao nove postove i zbog toga stalno posecivao forum, a sada, konkretno u poslednjih par dana broj postova je jako mali za ovakav forum i za toliki broj clanova na njemu. Samo to komentarisanje, je najinteresantnija stvar, stalno dobijanje nekih novih informacija, pracenje situacije od izlaza do izlaza, pogotovo sada kada je moguc sneg, vecina sa fouma bi volela da se komentarisu posebno takvi izlazi koji crtaju konacno zimu i sneg, to je ljudima zanimljivo, da se informisu o tome, da mogu da procitaju analize izlaza od vise clanova sa foruma, a i znam iz sopstvenog iskustva da je i komentarisanje tako dobrih "zimskih" izlaza zadovoljstvo samo po sebi, pozzz :)

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Meteo chat
« Odgovor #987 poslato: 23. Decembar 2014. u 00:47 »
Na kraju krajeva, ovo je forum, i ovde je vecina nas tu jer smo zaljubljeni u meteorologiju, a onaj ko dodje samo da vidi kakvo ce vreme biti, neka poseti portal ili fb stranicu.
Rezime mog prethodnog posta :)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #988 poslato: 25. Decembar 2014. u 08:59 »
Ne služi tema prognoze da napiše jedan član prognozu za narednih par dana i to je to, već upravo da se raspravlja o promenama u modelima, da se prate svi izlazi, da se komentarišu zanimljive najave u narednom periodu, da se analiziraju mogući scenariji. Ko hoće da vidi prognozu za narednih par dana nek ide na portal, zato smo ga i napravili između ostalog.  ;) Ovo je forum ljudi, ovde se piše što češće i šta ti je na umu.  ;) Cilj je i da ljudi nauče nešto, a ne samo da pročitaju kakvo će vreme biti na njima razumljivom jeziku.
Naravno slažem se da treba komentarisati i kada dolazi toplije vreme, ali svakako da je za dolazak padavina i zahlađenja mnogo više materijala za analizu.
« Poslednja izmena: 25. Decembar 2014. u 22:34 Joe »

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.147
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #989 poslato: 25. Decembar 2014. u 22:28 »
Nije mi jasno zasto Weather2Umbrela plasi narod sa ovim najavama kada se ne prohnoziraju neke velike kolicine snega..

Zimska oluja, koja će pogoditi Srbiju i region tokom nedelje, biće jedna od jačih u poslednjih nekoliko godina. Poslednji put Srbija se susrela sa veoma jakim zimskim olujama i veoma niskim temperaturama tokom februara 2012. godine. Snežni pokrivač prelazio je i 50 cm, a temperatura se spuštala i ispod -20°C.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #990 poslato: 25. Decembar 2014. u 22:50 »
Vladimire i ja sam to primetio, prognoze su im nekako kataklizmicne. A sada sam skapirao i zasto, zato sto oni svoje prognoze izradjuju na osnovu ETA modela. :o :doh:

A pazite tek ovo:

Idalje gledam u sve moguće modele i ne mogu da vjerujem da ovolika količina hladnog vazduha kreće ka nama. Ovo će biti nalet snijega i hladnoće o kojoj će se dugo pričati, a većina rekorda kada su u pitanju minimalne temperature vazduha će biti oborene, a od utorka bi jutarnja temperatura ponegdje išla i do -25 stepeni ..
Dugo nisam video ciklon koji će biti tako snažan i u takvom položaju da direktno dolazi iz Sibira i da sa sobom povuče ogromnu količinu hladnog vazduha. Ova situacija sve više počinje da liči na onu iz prethodne zime nad prostorom Sjeverne Amerike kada je došlo do spuštanja polarnog vrtloga daleko na jug......ako modeli ovo do uveče ne ublaže bar malo hladnoća bi mogla biti UBISTVENA..
Ozbiljno shvatite ovu situaciju, službe održavanja (putne, elektro-distribucione....) će se jako teško boriti sa ovom nepogodom....Kao što rekoh uveče ide UPOZORENJE !

Ja zaista ne znam ko je doticni Andjelko Savic. Vidim da se radi o dosta mladoj osobi koja me je negde na prolece dodala za prijatelja na fejsbuku, a na profilu mu inace pise da je po struci meteorolski tehnicar. Njegove prognoze sem sto ih prepisuje sa drugih meto portala i fb stranica, takodje imaju za cilj da itekako zaplase ovaj vec napacen narod. Pitam se zasto to pojedinci rade, cemu sve to?

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #991 poslato: 27. Decembar 2014. u 20:55 »
Sramota sta rade mediji da bi se njihov tiraz prodao. Kao da stize smak sveta al bukvalno!
Kraj decembra, ocekuje nas jace zahladjenje, sneg koji ce padati dan-dva i stvoriti snezni pokrivac izmedju 10-35cm.
Mozes misliti kakva pojava, pa ne ocekuje se 80cm snega pa da ce sve stati zbog toga.


Van mreže СрпскиСељак

  • *
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Србија
Odg: Meteo chat
« Odgovor #992 poslato: 28. Decembar 2014. u 08:13 »
Поштована браћо и сестре и остали пријатељи овог корисног сајта!
Пратим овај ваш сајт извесно време и нисам могао а да не приметим(нека ме извене на изразу) беснаре од људи.
Због тога сам се и регистровао пошто о метеорлологији немам појма,па због радозналости о времену и набасах на ваш сајт али брате нисам могао да пређем преко оноликог одушевљења поменутих беснара о доласку хладног времена.
Као сељак,могу вам рећи да је зима потребна али знате ли ви колико људи нема огрева,адекватног смештаја итд.
Па бих ово њихово ликовање доласка јаке зиме из својих још увек топлих станова назвао...боље да прескочим.


Да не буде да само кудим....захваљујем се осталим,нормалним учесницима сајта јер увек се нађе за нас сељаке по која добра информација о времену.

Свако добро вам желим!!!

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.392
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #993 poslato: 28. Decembar 2014. u 08:16 »
 ^^ ^^

Mi ne odredjujemo kakvo ce vreme biti, to je posao Boga i prirode, mi na to ne mozemo da uticemo.. ostaje nam samo da se divimo i da uzivamo sto vise mozemo, kako u vremenu tako i u svemu ostalom u zivotu. Niko ovde ne navija za to "da se ljudi smrznu".

A sad se nadam da ce neki moderator prebaciti tvoj i ovaj moj post u meteo chatu.
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #994 poslato: 28. Decembar 2014. u 08:59 »
Nije ovo prvi put da čujemo  tj. pročitamo neku opasku vezanu za euforiju oko nekog meteorološkog događaja. Bilo ih je i ovog leta kada smo imali konstantne vremenske nepogode. Ne radujemo se tome što se sada siromašni sloj stanovništva smrzava jer nemaju sredstava za ogrev ili adekvatnu odeću , već se radujemo samoj prirodi koja se manifestuje putem vremenskih dešavanja. Bitno je zaključiti da mi , kao teški zaljubljenici u prirodu i sve njene prateće pojave , nismo zaljubljenici i u loše posledice koje one donose.  :super:

Van mreže СрпскиСељак

  • *
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Србија
Odg: Meteo chat
« Odgovor #995 poslato: 28. Decembar 2014. u 13:31 »
Ма волим и ја природу,мада морам да признам,нисам толико заљубљен у њу као ви,па ми је сад ладно око срца :oboze:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.398
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #996 poslato: 28. Decembar 2014. u 21:36 »
Свако добро вам желим!!!

Svako dobro takođe, dobrodošao na forum! :-*


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 17.5mm
Miljakovac - 19.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #997 poslato: 29. Decembar 2014. u 13:03 »
Dobrodošao na forum. Znaš kako, ja od pre par godina živim u kući. Prošle zime mi je za gas došao račun 40 000 za januar, a nije ni bilo snega. Ove zime sam skupio drva i ugalj i hteo da kupim kamin, ali nisam našao odgovarajući. Dosta para ću dati i ove zime za grejanje. Pre dve godine bila je mećava i nanos se naduvao na dimljak. Ceo dan sam bio bez grejanja, smrazavao sam se na +16 u sobi. i pored toga volim snežnu zimu. Tako je kako je, odlika klime na našem području. To što neki vole zimu  i sneg ne znači da ne trpe posledice i finansijske izdatke zbog toga, samo je pitanje da li voliš nešto ili ne.

 Isto tako leti ne mogu da se rashladim, non stop mi raid klima, trošim struju, računi su preveliki. I mogu da gunđam kako ne mogu da verujem da neki vole leto. Celo leto se borim protiv insekata i pokušavam da se rahladim. Ali ne radim to zato što razumem da neko više voli leto, neko zimu, neko ništa ekstremno. Takvi smo ljudi, različiti, ali sve je to naša klima i tako je uvek bilo i biće.

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Meteo chat
« Odgovor #998 poslato: 30. Decembar 2014. u 13:40 »
Да нису мало претерали са овим? По њима је на целој територији Војводине, делом западне Србије као и у Београду, суша и умерена суша, а на територији Вршца чак изузетна суша, а колико знам децембар је био у просеку са количином падавина.


Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Meteo chat
« Odgovor #999 poslato: 30. Decembar 2014. u 22:47 »
Ako sam dobro sabrao, kod mene je u decembru palo 25mm, a ja sam u toj "zrenjaninskoj narandžastoj" boji.