Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Maj 2013 - I dekada  (Pročitano 85544 puta)

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Maj 2013 - I dekada
« poslato: 01. Maj 2013. u 00:58 »
 :-:

Van mreže skopski

  • **
  • Poruke: 631
  • Starost: 30
  • Lokacija: Skopje
Odg: Maj 2013 - I dekada
« Odgovor #1 poslato: 01. Maj 2013. u 01:30 »
U Skopje danas najtopliji dan ovde godine, Tmax 31C. Več nekoliko dana Tmax je oko ili iznad 30C, šta se ne dešava tako ćesto u aprilu. Trenutno vedro i relativno tiho, takt 18C, na aerodromu 14C.
Meni su ove temperature OK, samo bilo bi bolje da ima nestabilnosti i padavine.

Van mreže daki85

  • *
  • Poruke: 52
  • Starost: 38
  • Lokacija: Vrsac Srbija
Odg: Maj 2013 - I dekada
« Odgovor #2 poslato: 01. Maj 2013. u 01:32 »
u Vrscu kosava ne da da se temperatura spusti pa je jos uvek 27 stepeni... Al moram reci da prijaju ove temp upravo jer smo se smrzli... konacno lepo vreme... E sad jos kad bi bilo i malo nestabilnosti one prave bilo bi lepo... Srecan vam i ugodan praznik rada....

Van mreže daki85

  • *
  • Poruke: 52
  • Starost: 38
  • Lokacija: Vrsac Srbija
Odg: Maj 2013 - I dekada
« Odgovor #3 poslato: 01. Maj 2013. u 01:32 »
U Skopje danas najtopliji dan ovde godine, Tmax 31C. Več nekoliko dana Tmax je oko ili iznad 30C, šta se ne dešava tako ćesto u aprilu. Trenutno vedro i relativno tiho, takt 18C, na aerodromu 14C.
Meni su ove temperature OK, samo bilo bi bolje da ima nestabilnosti i padavine.
Slazem se s tobom u potpunosti, mgo bi koji pljusak da nas osvezi...

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Maj 2013 - I dekada
« Odgovor #4 poslato: 01. Maj 2013. u 02:00 »
u Vrscu kosava ne da da se temperatura spusti pa je jos uvek 27 stepeni... Srecan vam i ugodan praznik rada....

Daki85, moram samo da izvršim malu korekciju posta. :D
Dakle, zaista dobronamernu. Nema ljutnje. :)

Vetar koji sada duva nikako nije košava. Pre neki dan sam napisao nešto o tome i kopiraću deo posta:

Iako je košava po definiciji i svojim efektima samo fenski vetar, kao i bura, u ovom slučaju vetar koji je duvao tokom noći ne možemo proglasiti košavom. Neophodno je da udari budu u vidu talasa i da dostižu bar 10.8 m/s da bi vetar proglasili košavom. Dakle, ovo je bio običan vetar koji je izazvao fenski vetar adijabatski se zagrevajući prelazeći preko orografske prepreke koja se nalazi u okolini Vršca.

Situacija je sada ista kao i te noći. ;)


Do sada sam bio napolju po gradu sa društvom, moram reći da je pravi miris leta u vazduhu. Za par sati krećem na Kosmaj. Topla noć.


E da, srećan i tebi 1. maj! :)

Van mreže daki85

  • *
  • Poruke: 52
  • Starost: 38
  • Lokacija: Vrsac Srbija
Odg: Maj 2013 - I dekada
« Odgovor #5 poslato: 01. Maj 2013. u 08:38 »
Naravno da nema ljutnje... a sam bio ubedjen da je Kosava bila ta koja je drzala temp... A evo sada grmi i sija sunce u Vrscu... Lepo i zanimljivo.

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Maj 2013 - I dekada
« Odgovor #6 poslato: 01. Maj 2013. u 09:08 »
Da stim sto je bilo kise Daki u delu grada prema Pavlisu i to dobrog pljuska,uz mix kratkotrajne grmljavine,a sad polako sunce uzima zalet i zapara moze da pocne...:) Temperatura 24C ;)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Maj 2013 - I dekada
« Odgovor #7 poslato: 01. Maj 2013. u 14:27 »
Vedro i toplo, T 31°C. :ufff:

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Maj 2013 - I dekada
« Odgovor #8 poslato: 01. Maj 2013. u 15:19 »
I kao i sto se ocekivalo, danas ima vise vlage u vazduhu pa je atmosfera zamucena. Krenuli su i razvoji u planinskim predelima pa vec ima pljuskova. Narednih dana ce ih biti sve vise.

U Paracinu je pretezno suncano, na istoku i severoistoku se lepo razvio cb. Trenutna temperatura 31.6C, tmax 32.0C

Van mreže sanjin

  • *
  • Poruke: 244
  • Lokacija: Podgorica
Odg: Maj 2013 - I dekada
« Odgovor #9 poslato: 01. Maj 2013. u 15:54 »
33 stepena u Podgorici. Jucerasnji Tmax bio 32.4.
Kukavice umiru mnogo puta prije svoje smrti.A hrabri kusaju smrt samo jednom.

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Maj 2013 - I dekada
« Odgovor #10 poslato: 01. Maj 2013. u 17:45 »
Vrsac predivan dan 32C, vrsacki breg i planine krcate ljudima i turistima...;)

Van mreže sanjin

  • *
  • Poruke: 244
  • Lokacija: Podgorica
Odg: Maj 2013 - I dekada
« Odgovor #11 poslato: 01. Maj 2013. u 21:46 »
33 stepena u Podgorici. Jucerasnji Tmax bio 32.4.
Tmax danas 33.8
Kukavice umiru mnogo puta prije svoje smrti.A hrabri kusaju smrt samo jednom.


Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Maj 2013 - I dekada
« Odgovor #12 poslato: 01. Maj 2013. u 23:13 »
Danas u Jagodini suncano i bas, bas vruce. Sredinom dana je kakvo takvo rashladjenje donosio slab severni vetar.
Isto se video lep razvoj kumulusa na istoku.
« Poslednja izmena: 02. Maj 2013. u 10:45 Stefano »

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Maj 2013 - I dekada
« Odgovor #13 poslato: 01. Maj 2013. u 23:18 »
Ja sam od juče popodne do večeras kampovao na Goču.Vreme je bilo prijatno,noć je bila sveža a danju nije bilo toliko toplo jer je bilo slabog do umerenog jugoistočnog (juče) i severozapadnog (danas) vetra.Taj razvoj nad Homoljskim planinama se sa Goča činio vrlo blizu,da sam pomislio da je nad Gledićem.

Trenutno Novo Selo za punih 10°C hladnije od Beograda.Takt 15,7°C.Uslovi su zna se kakvi-vedro i potpuno tiho.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Maj 2013 - I dekada
« Odgovor #14 poslato: 01. Maj 2013. u 23:51 »
Odlično proveden današnji dan. Temperatura je bila prijatnija, nego ovde dole u gradu. Koliko sam uspeo da vidim, danas je bilo Cb-a-na istoku, a i grmljavinska aktivnost je bila solidna, bez obzira na radarski slabe oblake. Da je atmosfera bila puna statike govori današnja sondaža.

Nažalost, zna se šta je nedostajalo da se razvoj "potpali" i da bukne. Ali, kao što je COJA u prognozi napisao ima sve da bukti sutra. :D Kod nas u Srbiji manjim intenzitetom. Ali u okolini, tamo gde bukne ima da pada kamenje, a možda se i ukaže neki usisivač. :D
Mi ćemo na to malčice sačekati. A onda i kod nas će za par dana početi žurka. Nekome će bljuvanje svega i svačega iz Cb-a presesti i moliće da se vrate ovi dani.

Trenutno 20°C. Toplo veče. :)
Sada sam video da  je u Ruskom Selu danas Tmax zamalo dostigla 35°C. :o

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Maj 2013 - I dekada
« Odgovor #15 poslato: 01. Maj 2013. u 23:51 »
Prvi dan maja je bio vrlo topao u Srbiji, u Beogradu(Vračar) Tmax je iznosila 31.5°C, tek za nijansu niža nego sinoć. Ovo je peti od šest poslednjih dana da je Tmax ≥ 30°C u Beogradu, dakle pet od poslednjih šest dana su bili tropski:ufff:

Veoma toplo veče u Beogradu, i dosta je toplije nego u ostatku zemlje, Takt 25.5°C, a ponoć je blizu.  :-\

Naravno nije ništa neuobičajeno da Beograd ima toplije večeri i noći od ostatka Srbije, i samim tim i najveći broj tropskih noći u letnjim mesecima, ali zbog toga mi Beograđani zaista dosta teže podnosimo leta.    :deda:

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Maj 2013 - I dekada
« Odgovor #16 poslato: 01. Maj 2013. u 23:52 »
U Paracinu danas maksimalna 32.4C i to je sesti dan u nizu sa tmax iznad 30C. Proslo je i ukupno dvadeset dana od poslednjih merljivih padavina. Sva sreca pa je prva dekada aprila obilovala padavinama preko 60mm.

Kao sto rece zec bice svasta narednih dana...

Trenutno je vedro i tiho sa temperaturom od 18.5C

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Maj 2013 - I dekada
« Odgovor #17 poslato: 02. Maj 2013. u 07:38 »
Sunčano jutro bez oblaka temp. 16C.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Maj 2013 - I dekada
« Odgovor #18 poslato: 02. Maj 2013. u 08:25 »
Suncano u Paracinu, trenutna temperatura 19.1C. Danas se očekuje umeren jugoistočni vetar pa nece biti uslova za padavine, već sutra druga priča.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Maj 2013 - I dekada
« Odgovor #19 poslato: 02. Maj 2013. u 10:17 »
Delimično oblačno, T 26°C.