Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Novembar 2013.  (Pročitano 47945 puta)

Van mreže petarPodgorica

  • *
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Podgorica
Odg: Novembar 2013.
« Odgovor #100 poslato: 23. Novembar 2013. u 18:28 »
Petre u Podgorici neće biti snega , ipak Podgorica ima mediteransku klimu znatno hladniji vazduh treba da bude da bi tamo sneg bio kao recimo onaj u februaru 2012 , ovo će biti klasičan rano zimski prodor , u Beogradu će biti sigurno par cm snega , u utorak uveče i u toku noći kiša će preći u sneg , po EC bi sneg počeo već u utorak sredinom dana , na jugoistoku Srbije vrlo malo snega će pasti po EC , dakle EC za predele južnije od Beograda daje sve manje šanse za sneg!
Darko ja nisam ni rekao da ce biti snijega u Podgorici, ako pogledas malo bolje rekao sam za Beograd da ce biti snijega ali u malim kolicinama, trebao si prvo malo bolje da procitas pa onda kazes nesto, a i ne bih se slozio sa tvojom konstantacijom da ce u Beograd snijeg preci u kisu tokom utorka vece

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Novembar 2013.
« Odgovor #101 poslato: 23. Novembar 2013. u 20:20 »
ЕЦ ублажио сценарио за уторак и среду, по њему нема ту услова за формирање покривача, ГФС и даље добар и солидне падавине даје западнијим деловима земље од Бачке па до југозапада.

Чекамо моделе боље резолуције, мислим да вечерашњи ЕЦ греши ипак.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Novembar 2013.
« Odgovor #102 poslato: 23. Novembar 2013. u 20:23 »
GFS12Z daje Novom Sadu i preko 10cm snežnog pokrivača do srede.



Ja uopšte ne sumnjam da je to moguće. Ume da padne i 20cm snega krajem novembra na toplu podlogu. Dešavalo se već.

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Novembar 2013.
« Odgovor #103 poslato: 23. Novembar 2013. u 20:30 »
Moje misljenje je da GFS-u u zimskom periodu jednostavno ne treba verovati, to je moje neko misljenje posle pracenja modela nekih 8 godina. Sve u svemu dok se nece prikloniti sneznom scenariu visoko rezolucijski modeli koje dobijaju ulazne podatke od ECM-a, ja dotle ne bih rekao nista.

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Novembar 2013.
« Odgovor #104 poslato: 23. Novembar 2013. u 20:37 »
Dobro vece svima. Do sad nisam nista komentarisao oko ovog zahladjenja sto nam predstoji od ponedeljka ali me ovaj EC veceras bas isprovocirao da se javim. Bas konfuzna situacija, toliko su modeli lutali i bas kad sam pomislio da je to to ono EC veceras okrenuo pricu za 180 stepeni. Ne bi mi to bilo ni toliko cudno da bas EC nije prvi uveo ovo zahladjenje. Nadam se da je ovo samo greska EC-a veceras ali kao sto rece moj prethodnik ne bi me cudilo da se sav scenario koji se spremao pokvari skroz. Ostaje nam da cekamo sledece izlaze, mada ja GFS-u 18z i ne verujem nesto bas pa mislim da ce se ujutru sve razjasniti.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Novembar 2013.
« Odgovor #105 poslato: 23. Novembar 2013. u 20:41 »
Очекивано ВРФ-НММ очајан.

Иако памтим моделе неупоредиво мање, сећам се само једном када је ГФС победио све остале, у питању је наравно Јануар 2012 када је неколико сати пред падавине ЕЦ и остали модели избрисали падавине, а ГФС остао до краја при свом сценарију, видећемо шта ће се дешавати током наредне седмице.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Novembar 2013.
« Odgovor #106 poslato: 23. Novembar 2013. u 20:43 »
Tako ti je to kod EC nedelju dana drzi sneg  , a kad dodje dan dva pred scenario ukine sneg!

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Novembar 2013.
« Odgovor #107 poslato: 23. Novembar 2013. u 20:48 »
Modeli za sledeću nedelju presušili, pogotovu za istok Srbije. Ali čisto sumnjam da će baš tako ostati do utorka. U pravo vreme se modeli premišljaju i treba očekivati tek sutra u toku dana da se usaglase oko scenarija.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Novembar 2013.
« Odgovor #108 poslato: 23. Novembar 2013. u 22:36 »
Просек ЕЦ позиционара висуљу нешто источније и ближе нама, па ће се ваљда и сутрашњи излаз побошљати.  ;)

ГФС 18 з је одличан, по њему имамо прави зимски угођај у уторак, Укмо је и такође одличан, сутра ће се све разјаснити коначно.  :D





« Poslednja izmena: 23. Novembar 2013. u 22:55 Медо 95 »

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.127
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Novembar 2013.
« Odgovor #109 poslato: 23. Novembar 2013. u 23:38 »
Ovo mi bas lepo deluje  :) :)


Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Novembar 2013.
« Odgovor #110 poslato: 24. Novembar 2013. u 00:15 »
Sta znaci ta narandzasta boja?

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Novembar 2013.
« Odgovor #111 poslato: 24. Novembar 2013. u 00:16 »
Verovatno znaju stariji članovi foruma da sam GFS-u uvek pridavao mnogo više značaja nego EC-u. Tako će biti i ovog puta. Ne mogu nikako da se složim da je neupotrebljiv model zimi, čak mislim da je prošle zime bio uspešniji od EC-a. Očekujem formiranje snežnog pokrivača u gotovo svim predelima Srbije do srede, na osnovu GFS-a i mog nekog osećaja. Čak mislim da će dosta mernih stanica u Srbiji meriti i preko 10cm snega u sredu uveče.


Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Novembar 2013.
« Odgovor #112 poslato: 24. Novembar 2013. u 00:40 »
@Joe Ja nisam toliko cesto na forumu,ali sam takodje primetio da je prosle zime Gfs vise pogadjao od Ec,mislim da je dosta njih tad hvalilo GFS
 Da ne ispadnemo pristrasni jer vecina nas bi volela da Gfs bude upravu a Ec se ispravi sutra ujutru(mada su prvi najavili ovaj prvi udar zime :D )
Videcemo sutra kad udje u 24-48h  ;)

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Novembar 2013.
« Odgovor #113 poslato: 24. Novembar 2013. u 08:16 »
GFS nastavlja po svome :



Ako se ostvari, skoro i da nece padati kisa, odmah ce okrenuti na sneg.
Ako sam pogresio ispravite me.

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.127
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Novembar 2013.
« Odgovor #114 poslato: 24. Novembar 2013. u 08:46 »
,,Somborac"-ta narandzasta boja je sneg..Tamnije nijanse narandzaste je sve veci snezni pokrivac  :) :)

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Van mreže petarPodgorica

  • *
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Podgorica
Odg: Novembar 2013.
« Odgovor #115 poslato: 24. Novembar 2013. u 08:54 »
Ljudi da li ste primijetili koliko http://www.weather2umbrella.com/ grijesi sada uopste se ne uklapa sa modelima daje mnogo toplije vrijeme, cak za Beograd crtaju samo neku susnjezicu a za utorak vece uglavnom kisu hahahaha, pa ovo je stvarno smijesno

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Novembar 2013.
« Odgovor #116 poslato: 24. Novembar 2013. u 09:17 »
Gotovi meteogrami su grafičke prezentacije pojedinih modela, zavisi kako su napravljeni tako i daju slikovni prikaz. Konkretno verovatno ne daje čisti sneg jer daje temperaturu od 3 stepena i veoma slabe padavine. Komentarisanje takvih meteograma i govoriti kako greše i nema previše smisla.

@Petar  Koja je tvoja tačna lokacija? U profilu ti piše Podgorica, a koliko sam primetio stalno komentarišeš Beograd.

Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.184
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Novembar 2013.
« Odgovor #117 poslato: 24. Novembar 2013. u 09:22 »
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Novembar 2013.
« Odgovor #118 poslato: 24. Novembar 2013. u 09:28 »
EC vratio sneg,po meni sasvim očekivano jer je očigledno bilo da je sinoćnji izlaz  bug kako na osnovu njegovog proseka tako i na osnovu drugih modela.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.127
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Novembar 2013.
« Odgovor #119 poslato: 24. Novembar 2013. u 09:36 »
Gfc model lepo izgleda  :) :) :)

 :) :)

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm