Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jake nestabilnosti i tri superćelije oko Valjeva 18. 06. 2016.  (Pročitano 1613 puta)

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.160
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Osim estofexa nisam više ništa hteo da stavljam pored ovoliko mojih slika. Zelenom bojom prijavljena šteta od nepogoda.


Radarske nisam kačio, jer slike govore više od reči i sve se zna gde su superćelije nastale i kuda su potom protutnjale. Ono što je paradox je da su me sve tri omašile za dlaku i samo sam od druge zakačen periferijom i dobio petominutni jak pljusak sa krupnim kapima i 0.8mm vodenog taloga. Dan je od jutra bio sparan i vedar sa vrlo mutnim i bledim nebom. Vlaga je bila ogromna i ovakav scenario uopšte ne iznenadjuje. Do 15h je bilo sunčano, a onda su se sa zapada počeli dovlačiti vrlo brzo veoma jaki razvoji koji su se pretvorili u prvu superćeliju od ukupno tri danas u mom kraju.






Pogled na jugozapad gde je bio još jedan jak grmljavinski sistem.


Prilazi Valjevu i počinje grmljavina.














Deluje opasno, ali grmljavina nije jaka.




Potom me potpuno promašuje i odlazi na severoistok prema Beogradu.










Zatim sa jugozapada prilazi još jedan grmljavinski sistem koji se posle razvio u drugu superćeliju.


Prema jugu grmi, a potom počinju krupne kapi kiše.




Novi razvoji na zapadu odakle počinje grmljavina, a ubrzo i jak pljusak koji je trajao oko pet minuta.








Potom grmljavinski sistem koji me je samo zakačio sa kratkim i jakim pljuskom, odlazi i pretvara se i evoluira u drugu superćeliju.








Treći jak razvoj polako prilazi Valjevu sa jugozapada i zapada, ali je ovaj put još daleko.






Jak razvoj koji je samo zakačio Valjevo i odlazi na istok je postao superćelija i ide sličnom putanjom kao i prethodna ka centralnoj Srbiji.










Oko 18h kreće i treća serija moćnih razvoja. Pogled na jug.


Zapad i jugozapad.










Nova superćelija mi nastaje ispred očiju na nekoliko kilometara južno od Valjeva.


Potom mi jača gotovo iznad glave. Neverovatne formacije. Prosto predem kao mačka dok slikam ovu lepoticu. :grin:














Moj favorit. Savršena formacija. Iz nje se u jednom momentu spustila munja skroz nisko, ali naravno da nisam stigao da uslikam jer se nisam nadao. :D




Nove rotacije.






Za kraj.


Najsavršeniji oblaci koje sam do sad za ovih pet godina uslikao. Jednostavno su pozirali tako da su ispadali fantastično i iz dobrih i loših pozicija za slikanje. Činjenica je da su me sve tri superćelije promašile, ali je i bolje nego da su napravile štetu gradu i meni. Ne bi' mogao, a ne bi' ni smeo ni da ih slikam da je glavnina pogodila sam grad niti bi' video ove neverovatne formacije.
« Poslednja izmena: 19. Jun 2016. u 10:49 Stefan Valjevo »

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.197
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jake nestabilnosti i tri superćelije oko Valjeva 18. 06. 2016.
« Odgovor #1 poslato: 19. Jun 2016. u 10:37 »
Bravo Stefane !

Favorit je jednostavno najlepša slika, predivan Cb !
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.458
  • Lokacija: Niš
Odg: Jake nestabilnosti i tri superćelije oko Valjeva 18. 06. 2016.
« Odgovor #2 poslato: 19. Jun 2016. u 12:13 »
Stvarno Stefane sjajno si ovo ispratio  :tu: Svaka cast  :) Slazem se sa tobom i Kimijem da je tvoj favorit najlepsa slika ali i ona ispod nje je bas dobra  :worthy:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.295
  • Lokacija: Beograd
Odg: Jake nestabilnosti i tri superćelije oko Valjeva 18. 06. 2016.
« Odgovor #3 poslato: 19. Jun 2016. u 14:20 »
I meni se bas dopada ova meteo reportaza @ Stefane! :)

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.995
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Jake nestabilnosti i tri superćelije oko Valjeva 18. 06. 2016.
« Odgovor #4 poslato: 20. Jun 2016. u 09:08 »
Koliko slika  :tu: Bravo Stefane,sta tek reci o tvom favoritu,vrhunski,kao vulkan je izgledao taj CB  :) Ova prva slika i 2  zelena trougla Estofexa,stete i u tvom i u Grocansko_Smederevskom kraju..
Napisao sam skoro da tromedja,Loznicki i tvoj kraj su fabrika jakih sistema,koje neretko dolaze u moj kraj,sve ove SC sto su bile u mom kraju,a bilo ih je tri ovog meseca su potekle bas iz tvog okruzenja,juce i prekjuce sa stetom nazalost..

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Jake nestabilnosti i tri superćelije oko Valjeva 18. 06. 2016.
« Odgovor #5 poslato: 20. Jun 2016. u 11:38 »
Wow Stefane, ove poslednje fotke su premija!
Lepo si ispratio kao i skoro svaku nepogodu koja je ove godine protutnjala kroz Valjevo.

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Jake nestabilnosti i tri superćelije oko Valjeva 18. 06. 2016.
« Odgovor #6 poslato: 21. Jun 2016. u 20:54 »
Ух какве слике Стефане! Облак као да је теби позирао, Нашао си се на правом месту у право време! Иначе, цела репортажа је одлична.  :tu:

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.006
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Jake nestabilnosti i tri superćelije oko Valjeva 18. 06. 2016.
« Odgovor #7 poslato: 21. Jun 2016. u 22:57 »
Ovom prilikom bih pohvalio sve tvoje reportaze, uvek to lepo ispratis brojnim fotkama i preneses nam ovde na forum. Svaka cast!  :tu:
Komentar ostavljam bas u ovoj reportazi jer su me posebno odusevile ove fotke pri kraju, prelepo! A posebno tvoj favorit! :)  :thumbup:


Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.160
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Jake nestabilnosti i tri superćelije oko Valjeva 18. 06. 2016.
« Odgovor #8 poslato: 22. Jun 2016. u 00:24 »
Hvala ljudi. :)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.295
  • Lokacija: Beograd
Odg: Jake nestabilnosti i tri superćelije oko Valjeva 18. 06. 2016.
« Odgovor #9 poslato: 22. Jun 2016. u 00:38 »
Wow Stefane, ove poslednje fotke su premija!
Lepo si ispratio kao i skoro svaku nepogodu koja je ove godine protutnjala kroz Valjevo.

A Bogami se meni dopada i kako je odradio onu staravicnu nepogodu u Bratuncu u BIH! ;) :)