Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Chat  (Pročitano 696995 puta)

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Chat
« Odgovor #3880 poslato: 14. April 2019. u 13:10 »
@Real Madrid - Potpisujem svaku tvoju rec . Iskreno nisam razmisljao na taj nacin . Pitanja i poredjenja su ti skroz realna i neutralna . Za bolje poredjenje cemo imati petak . Ako je ovo 7000 ljudi u petak onda moraju biti sve ulice krcate ( od pravnog do tunela , pola Takovske pa sve do palate Albanije ) .
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 495
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3881 poslato: 14. April 2019. u 13:48 »
@Real Madrid - Potpisujem svaku tvoju rec . Iskreno nisam razmisljao na taj nacin . Pitanja i poredjenja su ti skroz realna i neutralna . Za bolje poredjenje cemo imati petak . Ako je ovo 7000 ljudi u petak onda moraju biti sve ulice krcate ( od pravnog do tunela , pola Takovske pa sve do palate Albanije ) .

To je to. Cekamo petak da vidimo tih 120k, a reci ce da je bilo 150, jer je uvek tako, uvek "prevazidje" ocekivanja nekako. To ce biti od 15 do 20x vise, pa se moze zamisliti gde bi trebalo da budu krajevi kolone.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Chat
« Odgovor #3882 poslato: 14. April 2019. u 14:32 »
"Nijednu sekundu se u Beogradu nije okupilo više od 5.500 do 5.600 ljudi. Ti ljudi su prebrojani u glavu, svako je prikazan i prebrojan."

Vučić o protestu opozicije: Svako je prebrojan u glavu, ispred zgrade Predsedništva žive duše nije bilo

https://www.blic.rs/vesti/politika/vucic-o-protestu-opozicije-svako-je-prebrojan-u-glavu-ispred-zgrade-predsednistva/fg8y143


Ne znam da li je novinar verno preneo izjavu ... u delu teksta se spominje i

"Imali smo razliku između softverskog i ručnog brojanja, razlika od 65 lica, razlika između 7.400 i 7.500..."

pa prva i druga rečenica nisu logične ako su uopšte dobro prenete, ali ako dobro shvatam juče je bilo od 5.500 do 7.500 prema izjavama predstavnika vlasti i onih koji "broje u glavu" (ne sviđa mi se taj izraz, ma ko da ga upotrebi). Neobično mi je da oni koji imaju (apsolutnu) vlast i koji kažu da je maltene cela Srbija uz njih, sada posvećuju puno pažnje tome da li je bilo 5.500/5.600 ili 7.400/7.500 u gradu koji ima bar 1.7 miliona ljudi. Ali donekle razumem zašto neki iz vlasti ističu mali broj ljudi a neko sa jučerašnjeg skupa spominje 100.000. Kao neko ko je video različite skupove u Beogradu (ne na Gazimestanu) od čuvenog 9.3.1991. (i raznih mitinga i "kontramitinga" tokom 90-ih) preko još "čuvenijeg" 5.10.2000. do danas -imam i sopstvenu procenu ali ona je nebitna.
Čudno je da neki ljudi koji su sada u vlasti ili su bili deo prethodne vlasti (a neki su deo svake vlasti) imaju jedan način procene kada govore o npr. broju ljudi na nekom dočeku sportista ili dočeku NG ili koncertu na Ušću, a potom drugačiju procenu kada je skup vlasti ili opozicije u pitanju (deluje mi kao da npr. "desetine hiljada Bugara na dočeku NG u Beogradu" zauzimaju mnogo manje mesta od desetine hiljada ljudi koji se negde okupe da podrže ili makar čuju izjave predstavnika vlast ili opozicije)...
Želim da miting vlasti 19.4. (uz verovatno lepše vreme nego juče kada je bilo 8C) prođe mirno kao i jučerašnji (nevezano za broj okupljenih) i kao bilo koji naredni ako ih bude.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3883 poslato: 14. April 2019. u 16:23 »
@ Miki

Pogrešno me shvataš, ja sam i razočaran brojem ljudi...
Slušam na N1 pričaju o petom oktobru..ti si mlađi ne sećaš se toga, ali ovi je svetosnu milju daleko od toga..
Barbara je podmenuta osoba od strane SNS-a, ja i dalje stojim iza toga..ajde da ne ulazimo dalje u priče..

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3884 poslato: 14. April 2019. u 17:40 »
@ Profi

Mene je iskreno, najiskrenije razočarao govor S.T. prepun psovki neprimerenih, ne znam čemu to...mi kao da ne želimo ozbiljnu opoziciju..nije mi jasno to..i alkoholno piće, pa nije ovo utakmica bila.. :confused:
A tek kad sam video da ljudi koji su došli na protest da podrže neku opciju, onako viču "booooo" B.T., mene je bilo sramota da gledam to.. :(
Koju mi opciju imamo...ej bre pa u Makedoniji i Albaniji postoji koherentna opozicija i validna, postoje opcije, pratim predizbornu kampanju u Makedoniji pa znam, ne znam meni ništa ne miriše na dobro..
Kada li ce se pojaviti nova neka opcija..a ne da gledam B.T. sa "perspektivom i vizijom" kome "booo" viču ljudi koji su došli na sopstveni skup..
Sve su to meni dobro več poznati ljudi, jedino B.O. ali samo mo to treba još, da me zajaše krajnja desnica i da se upucam u glavu iz OVIH STOPA..  :cry:
Ne znam ljudi meni se ne dopada ništa situacija ovde i ne želim ni da zamišljam šta će tek biti.. :confused: :(

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3885 poslato: 14. April 2019. u 20:06 »
Bravo mare i ja mislim da treba neko novi... Sa jedne strane lupetanje gluposti bez ikakvog programa i ljudi koje smo vec skoro sve videli pa moze da se kaze da i danas imamo negativne posledice njihovih vladavina i ocigledno da ih neko finansira sa strane a sa druge bla bla tajkun, bla bla fasista i gomila ulizica koji su tu jer ima 55 posto pa da se okoriste, covek dolazio u Nis obecao da ce isplatiti radnike i naravno kad prosli izbori kaze nema nisam ja tad vladao kad su nastali dugovi zbog plata, a za druge stvari ima a ti ljudi samo traze svoje nek on radi godinama bez plate, da ne idem dalje opsovao bih i rekao ko zna sta...  Pozdrav normalnoj braci skautima  :tu:

Van mreže milandijana

  • milan
  • *
  • Poruke: 264
  • Starost: 47
  • Lokacija: crepaja
Odg: Chat
« Odgovor #3886 poslato: 14. April 2019. u 20:34 »
Uopste se neslazem sa tobom mare o broju protestanata posto Sam bio tamo.bilo je barem pet puta vise od te brojke koju vladajuca koalicija ponavlja ko papagaj.postujem mare i Bart to sto vi mislite,Ali vise verujem svojim ocima. :smartass:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3887 poslato: 14. April 2019. u 21:32 »
@ Bart
Ne znam stvarno iz Niša ko bi glaao za Z.Ž...  :confused:
Treba nam nova opcija kao u Hrvatskoj Most na primer..treba nam jaka Liberalna opcija..a ne treba nam Dveri, krajnja desnica (treba da postoji naravno kao i u svakoj zemlji) kao na Kosovu Samoopredeljenje da dobije skoro 30%... Šta će nam to.. :confused:

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3888 poslato: 14. April 2019. u 21:41 »
Drugari/forumaši, u obavezi sam da vas podsetim na 6. pravilo pravilnika SM foruma: :)


Nisu dozvoljene političke teme ili bilo kakve teme i rasprave vezane za propagiranje nacionalne, rasne i verske netrpeljivosti.

http://www.serbianmeteo.com/forum/index.php?topic=448.0

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3889 poslato: 14. April 2019. u 21:42 »
Po meni je ključno sada ovo sa REM-om..to se mora na neki način srediti kako bi se za dalje otvorila neka normalnija atmosfera za izbore na proleće dogodine, ali nema šanse tu išta, teško, dok drže Regulatorno telo, tu je problem..
Uh onu Oliveru Zekić kad vidim.. :ranting: :ranting: :ranting:

I ne sviđa mi se ovo sa S.T. Krivo mi je iskreno što je onaj Olenik izgubio od njega na izborima unutar stranke..deluje mi kao dobra i kvalitetna, a pritom nova liberalna opcija.. :confused:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3890 poslato: 14. April 2019. u 21:44 »
Ok @ Srđane, evo prekidamo.. :) izvini..

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3891 poslato: 14. April 2019. u 21:46 »
Necemo Srdjane da ulazimo u raspravke...

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ApYVCOGCVyQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ApYVCOGCVyQ</a>

E ona Ukrajinka kad bila predsednik il premier dok nije otisla u zatvor, uvek kad sam vido sam pomislio kakva lepa zena a predsednik il premijer ne secam se...

Sutra Gejmotron poslednja sezona 1. epizoda, verujem da i ovde ima fanova te serije  :D


Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3892 poslato: 14. April 2019. u 21:48 »
@ Bart
Ko? Julia Timoshenko?
Ma kaki to je američki čovek čist..
Kod nas je mala maca za Ukrajinu sa političkom situacijom, tamo je haos totalni, duboke podele i veliki problemi..

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3893 poslato: 14. April 2019. u 21:51 »
 ^^ Da bre ta nisam mogo se setim kako se zove...  :)
Mare vidim da si bas upoznat sa politickim desavanjima u svetu  :)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Chat
« Odgovor #3894 poslato: 14. April 2019. u 21:54 »
E narode, nemoj da radi  :spank: :rules: :adminpower:  :grin:

Ovakvim raspravama apsolutno nije mesto ovde na ovom forumu, pa čak ni u ovoj temi.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3895 poslato: 14. April 2019. u 22:00 »
Meni logicnije da radi  :slap:
 :grin:
Nego jel gleda neko Gejmotron nemoj se pravite fini pa samo gledate Selo gori... Mada i tu ima fascinantnih obrta  :hm:  :rotf:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Chat
« Odgovor #3896 poslato: 14. April 2019. u 22:28 »
Naravno da politici mesto na forumu niti je ikada bilo.
Ali isto tako razumem što se ova tema pokrenula, jer se politika u poslednje vreme uvukla u sve pore društva, čini mi se više nego ikad.
A kada imamo konstantnu propagandu i vređanje razuma sa 90% televizija, novina... onda internet ostaje jedino mesto gde može da se čuje drugo mišljenje, gde može da se čuje istina. I onda dođe potpuno razumljivo da ljudi posegnu za tim nekim “vapajem“ pa čak i ovde na meteo forumu.
Neću dublje ulaziti u temu. Naravno da je bilo preko 30 000 ljudi na protestu, to je jasno svakome ko može da napravi iole realnu procenu na osnovu fotografija.
Mislim da je ovo svakako malo dublja tema od politike, jer možemo se slagati oko političkih pogleda ili ne, to svakako nije dozvoljena rasprava na forumu. Ali ovde se radi o nekim osnovnim moralnim vrednostima, o društvu u kome živimo, i potrebi da živimo u normalnoj i uređenoj zemlji. To nije politika, to je život.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3897 poslato: 14. April 2019. u 22:36 »
E to sto @ Milosh, kaze to je to!
Jedino se ne slazem sa brojm ljudi ali nebitno je to..

Mene brine sto mi nemamo opcije koje su opredeljene, levo, centralno, desno kao u svim zemljama Evrope..nekako se sve izgubilo..kako mislimo na izbore dalje, sta mislimo dalje..nista mi nije jasno.. :confused:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3898 poslato: 14. April 2019. u 22:46 »
Realno mare ti sad znas onoliko kao kad gledas kolicinu padavina 7 dana pre ciklona na svim mogucim modelima  :confused: A uvek pobedi najgori po nas  :wf:

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Chat
« Odgovor #3899 poslato: 15. April 2019. u 00:05 »
Milos je rekao srz svega . Nazalost jeste tako i to je jedina istina . A za sve ostalo mogu samo da kazem - Znam da nista ne znam ! Iako i vise nego sto bi trebalo ovoj temi posvecujem paznju vec vise od 15 godina . Cak sam i sam bio ucesnik u njoj ( od 18-25 godine ) . Pratim sve postojece medije uz neke pouzdane informacije sa strane i opet cu ponoviti da nista ne znam . Tako da Mare ne veruj ni u sta . Ko je ko i ko je sta to necemo verovatno nikada saznati . Necu vise o politici ako se ova moja poruka moze tako okarakterisati  :D
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )