Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: April 2008. III dekada  (Pročitano 95893 puta)

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: April 2008. III dekada
« Odgovor #100 poslato: 23. April 2008. u 11:32 »
Prijavljujem nakovanj severno od mene,tamo i kumulusi bujaju.

Evo i dve fotke




Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: April 2008. III dekada
« Odgovor #101 poslato: 23. April 2008. u 11:35 »
Prijavljujem nakovanj nad Stražilovom.  ;)

Van mreže Sale

  • **
  • Poruke: 814
  • Starost: 44
  • Lokacija: Nis be
Odg: April 2008. III dekada
« Odgovor #102 poslato: 23. April 2008. u 11:42 »
U Nisu malo do umereno oblacno sa duzim suncanim intervalima,jutros palo malo kisice ,sve u svemu lep dan :)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: April 2008. III dekada
« Odgovor #103 poslato: 23. April 2008. u 11:46 »
Neverovatno. Pečurka je tačno nad kućicom na Stražilovu gde smo bili na okupljanju.  :lmao:


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: April 2008. III dekada
« Odgovor #104 poslato: 23. April 2008. u 11:54 »
Eto malo prisećanja na super vikend koji je za nama
Neverovatno. Pečurka je tačno nad kućicom na Stražilovu gde smo bili na okupljanju.  :lmao:
Ovde sunčano sa razvojem oblačnosti Ništa ozbiljno za sada
Takt=19.2°C

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: April 2008. III dekada
« Odgovor #105 poslato: 23. April 2008. u 12:21 »
U Beogradu u 12h 17*C.Opšta kumulusijada.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: April 2008. III dekada
« Odgovor #106 poslato: 23. April 2008. u 12:32 »
Neverovatno. Pečurka je tačno nad kućicom na Stražilovu gde smo bili na okupljanju.  :lmao:



Radiolokacija je čudo. Evo šta o tom trenutku kaže LAWR Beograd (vreme je ovde po UTCu, dakle +2h):


Ovde mi više liči da je taj odraz bio u pravom istoku od Novog Sada. Kać, ako se ne varam. Stražilovo je po ovome bilo okupano Suncem. :sunce
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: April 2008. III dekada
« Odgovor #107 poslato: 23. April 2008. u 12:34 »
Radiolokacija je čudo. Evo šta o tom trenutku kaže LAWR Beograd (vreme je ovde po UTCu, dakle +2h):


Ovde mi više liči da je taj odraz bio u pravom istoku od Novog Sada. Kać, ako se ne varam. Stražilovo je po ovome bilo okupano Suncem. :sunce

 :redface: :redface:

Što je najgore i Bilogora je pokazivala oblak tačno nad Stražilovom. Imam animaciju.


Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: April 2008. III dekada
« Odgovor #108 poslato: 23. April 2008. u 12:47 »
pa izgleda da i danas nece biti nista??
ako bude umerene kise,ili kraceg pljuska i to je to,ova prognoza ovih dana ne da je losa....
Trenutno je u zrenjaninu 17C.
Jedino u juznom banatu ima pljuskova sa pojacanim vetrom...to je to sto je krenulo sa Fruske Gore....

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: April 2008. III dekada
« Odgovor #109 poslato: 23. April 2008. u 12:53 »
Zanimljivo nebo danas  :D
Trenutno je suncano uz 18C,ali duva vetar i oseca se neka nestabilnost u vazduhu...


~u pravcu Beograda


~u pravcu Novog Sada

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: April 2008. III dekada
« Odgovor #110 poslato: 23. April 2008. u 13:03 »
:redface: :redface:
Što je najgore i Bilogora je pokazivala oblak tačno nad Stražilovom. Imam animaciju.
Zašto :redface: , Joe? :redface: treba ovima na Košutnjaku, za orijentaciju u prostoru!
Deder, stavi i tu animaciju, ili samo frame od 09:30 UTC, čisto da uporedimo snimke. Baš želim da vidim! I zajedno da uporedimo.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: April 2008. III dekada
« Odgovor #111 poslato: 23. April 2008. u 14:19 »
Upravo je počeo neki pljusak. Bez grmljavine. Ali, pošto vidim i parče vedrog neba, neće dugo trajati.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: April 2008. III dekada
« Odgovor #112 poslato: 23. April 2008. u 14:22 »
Ne mogu da verujem Palmark da je kod tebe sunčano. Kod mene već satima oblačno i tmurno.   :( Evo i kiše zapadno od mene ka Beočinu.

Evo slika Prince.

Prva je 9:15 i tu mi je delovalo da je oblak tačno iznad Stražilova, a druga je 9:30. Ko zna koliko je i ova pufna gde je Novi Sad tačna, a i veći je od te pufne.  ;D





Svaki radar pokazuje u 9:30 različito.  :o

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: April 2008. III dekada
« Odgovor #113 poslato: 23. April 2008. u 14:39 »
Nije to čudno, Joe. Preciznost određivanja lokacije radarskih odraza zavisi od više faktora. Na primer, daljina do odraza, jačina odraza, kvalitet radara... Ovo je jedan zanimljiv primer RAdio Detection And Ranging (RADAR) i zavisnosti od navedenih faktora.
Da ne načinjem novu temu (ima vremena), ovde se vidi da su radari PGZ RHMZ Srbije (Mitsubishi, kako se vidi na slici) saglasni u vezi lokacije. Manje razlike u intenzitetu odraza se može pripisati rastojanji radar-odraz.
Radar Bilogora ima ovu lokaciju na ivici svog dometa, pa postaje blago neprecizan. Nepreciznost radara je posledica rastojanja utoliko što sama karta može biti neprecizna, ali i radarski snop je podložan raznim uticajima na svom putu.
Radar LAWR na zgradi Zavoda ispada ipak biser svoje vrste. Iako je fizički najbliži odrazu, izgleda da je najmanje precizan. Kvalitet radara je ovde presudan. Kako se vidi po dometu, radar i nije neki vrhunski. Ali mislim da je biser u određivanju lokacije Cb-a kod Novog Sada precizan manje od novinskog izveštaja. Mada, da ne grešim dušu, moguće je da je karta neprecizna, jer u odnosu na prethodne opisane slike, na LAWRu je ovaj odraz tačno severnije. Ipak, razlika od bezmalo 10 km na 100 km je zabrinjavajuća.
Sada sam potražio radarske slike sa Fruške Gore i Samoša, ali na njima nema tih odraza u naznačeno vreme. Da ne kačim, verujte mi na reč!
Jedno je sigurno: Ako ide nevreme, videćete ga na vreme! :-[

edit: Stade pljusak u 14:40. Nije palo nešto, možda manje od pola litre.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: April 2008. III dekada
« Odgovor #114 poslato: 23. April 2008. u 14:46 »
Fruška Gora i Samoš nisu davali izlaze na sajt u to vreme.  :(
« Poslednja izmena: 23. April 2008. u 15:20 Joe »

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: April 2008. III dekada
« Odgovor #115 poslato: 23. April 2008. u 14:55 »
Tražio sam i radarsku sliku iz Mađarske, ali je Novi Sad van dometa.
Dobro, radimo sa onim šta imamo.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Sale

  • **
  • Poruke: 814
  • Starost: 44
  • Lokacija: Nis be
Odg: April 2008. III dekada
« Odgovor #116 poslato: 23. April 2008. u 15:52 »
Nis i dalje oblacno ,povremeno sunce ,T=18C

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: April 2008. III dekada
« Odgovor #117 poslato: 23. April 2008. u 16:27 »
Mogu da vam kazem da je kod mene  u proslih sat vremena  bilo veoma zanimljivo uz gotovo neprekidnu grmljavinu i utisak kao da oblak kljuca.Nikada do sada nisam cuo da je ispaljeno toloko raketa, a ispaljeno ih je sigurno preko 20. 3 rakete su bukvalno pukle iznad mog naselja jer se vrlo jasno video dim i eksplozija je bila veoma jaka.Slike oblacnosti postavicu kasnije.Kod mene je bilo malo kise ali nista narucito medjutim mislim da su Cuprija i Jagodina nadrljali

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: April 2008. III dekada
« Odgovor #118 poslato: 23. April 2008. u 16:47 »
Ćupriju ponovo tuče grad...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: April 2008. III dekada
« Odgovor #119 poslato: 23. April 2008. u 17:03 »
Ovde je bilo samo pojačanog vetra u zadnjih sat i po
Oblačnost je severnije od Knjaževca