Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Maj 2008. III dekada  (Pročitano 112867 puta)

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Maj 2008. III dekada
« Odgovor #60 poslato: 22. Maj 2008. u 10:02 »
Primećujem i da su oblaci promenili smer...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Maj 2008. III dekada
« Odgovor #61 poslato: 22. Maj 2008. u 10:03 »
U Knjaževcu pada kiša umerenog intenziteta zadnjih sat vremena
palo još oko 4mm
Takt=14.2°C

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Maj 2008. III dekada
« Odgovor #62 poslato: 22. Maj 2008. u 10:25 »
Blizu Bara se napokon formirao jedan jači Cb. Jedini je problem što se uopšte ne pomjera. Zanimljivo je da na sve strane bujaju oblaci i svaki vodi svoju politiku (tj. ne ide istim smjerom, brzinom...)
U Podgorici i Ulcinju već pada kiša, a šteta bi bila da Bar promaši i ovoga puta.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Maj 2008. III dekada
« Odgovor #63 poslato: 22. Maj 2008. u 10:27 »
Stala kiša!
Čini mi se da se Knjaževac nalazi u centru rotacije



Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Maj 2008. III dekada
« Odgovor #64 poslato: 22. Maj 2008. u 10:45 »
Ovaj Cb što ga pomenuh se opasno razvio. Par puta je jače zagrmilo, ali nije dogurao do grada, tako da nije palo ni kapi kiše. Negdje iznad otvorenog mora je siguro bilo i grada (tuče). Ali, nije ovo poslednji oblak. Čitav dan je pred nama, biće još oblaka. Samo mi je žao što nemam čime da slikam. :(


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Maj 2008. III dekada
« Odgovor #65 poslato: 22. Maj 2008. u 10:56 »
Čini mi se da se Knjaževac nalazi u centru rotacije

Iako karte daju centar ciklona u severnoj Italiji, očigledno je da se oblaci nad Balkanom upravo tako kreću. U Srbiji preovlažuje severozapadni vetar, dok na istoku Bugarske je još uvek jugovina.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Maj 2008. III dekada
« Odgovor #66 poslato: 22. Maj 2008. u 12:27 »
U Paracinu se cuje grmljavina i pocinje kisa temperatura 18*C
Oko 12.30 jak plusak sa jakom grmljavinom ali bez vetra poprilicno mirno ,kisa i dalje pada a grmljavina se sve redje cuje.Moglo bi tu jos svasta da bude jer oblacnost dolazi sa severa
« Poslednja izmena: 22. Maj 2008. u 13:05 dikile »

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Maj 2008. III dekada
« Odgovor #67 poslato: 22. Maj 2008. u 13:32 »
Evo mene konačno. Kao što reče Miloš oblak se naglo raspao kada je došao do Novog Sada i u početku je samo bilo par jakih grmljavina i par krupnih kapi kiše da bi se opet pregrupisao istočno od mene kada je počela jaka i česta grmljavina koja je odzvanjala gradom, a bilo je i obilnog pljuska. To je onaj isti oblak koji je na kraju završio u Zrenjaninu. Količina padavina od tog pljuska je 4.6mm. Ukupno od ovog ciklona 14.7mm. Otrpilike je to prosek što se tiče količine padavina u Vojvodini od ovog ciklona.

Sada je oblačno i suvo. Pre nekih sat vremena bilo je kratkotrajen slabe do umerene kiše. Malo pre je nad Fruškom Gorom na kratko sinulo Sunce. Danas je i osetno svežije. Trenutna temperatura 19 stepeni.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Maj 2008. III dekada
« Odgovor #68 poslato: 22. Maj 2008. u 13:44 »
Zar karte trenutno ne daju centar ciklona iznad Ukraine koji je promenio smer vetra u severozapadni. Evo kako to sutra izgleda. Ovaj na severi Italije koji je donosio jugozapadno strujanje se gasi polako.




Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Maj 2008. III dekada
« Odgovor #69 poslato: 22. Maj 2008. u 13:44 »
Kod mene danas niža temperatura za 12.5°C
Takt=15.6°C
Ima velike šanse da imam Tmax iz noći od 19.0°C

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Maj 2008. III dekada
« Odgovor #70 poslato: 22. Maj 2008. u 13:46 »
Zar karte trenutno ne daju centar ciklona iznad Ukraine koji je promenio smer vetra u severozapadni.
Kao što si i sam rekao, sutra je u Ukrajini. Sada je još na Balkanu.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Maj 2008. III dekada
« Odgovor #71 poslato: 22. Maj 2008. u 13:48 »
Kao što si i sam rekao, sutra je u Ukrajini. Sada je još na Balkanu.



Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Maj 2008. III dekada
« Odgovor #72 poslato: 22. Maj 2008. u 13:52 »
Javljam se za padavine :) to su ukupne padavine sa tri stanice koje ima Zrenjanin.Znaci saberu se podaci i dobije se tolika suma.Po AMS zRENJANIN(CIJE PODATKE IMA RHMZ I JA)palo je 28mm do danas u podne.I to ide u Synop,zato nema tolike kolicine.Da li ste razumeli??Da najvise padavina sma dobio ja a to je 34mm
Trenutno uz neku kisicu koja rominja vec celo pre podne,takt17C(live podaci: 16.5C 1002.4mb NW 4 m/s udari do 5 m/s 95%

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Maj 2008. III dekada
« Odgovor #73 poslato: 22. Maj 2008. u 14:01 »
suncano od jutra,temp:21.3C.I danas ce biti dosta vruce ali s obzirom na to sto nas ceka ovo nije nista.
Od protekle ciklone nije puno palo kise,svega 7mm,a bilo je i dosta sijevanja...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Maj 2008. III dekada
« Odgovor #74 poslato: 22. Maj 2008. u 14:04 »
Meni i dalje nije jasno zašto se sve vrti iznad jugoistočne Srbije. Jel u pitanju manji prizemni ciklončić ili nešto drugo? Jasno se vidi na satelitskoj animacijia da je Boce u centru? Ima neko objašnjenje?

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Maj 2008. III dekada
« Odgovor #75 poslato: 22. Maj 2008. u 14:08 »
U Baru je trenutno sunčano, 21.5C. Oko 11h je bilo kratkotrajne kiše i palo je 1mm.

Zanimljivo je da jedan Cb od jutros stoji nepomično iznad Ulcinja i tamo je palo nevjerovatnih 56mm ! Nije fer taj oblak, mogao je da podijeli te padavine po pola za Bar i Ulcinj, ovako je tamo poplava, a ovamo suša. :(

Padavina je još bilo i u Nikšiću, 8mm.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Maj 2008. III dekada
« Odgovor #76 poslato: 22. Maj 2008. u 14:11 »
Meni i dalje nije jasno zašto se sve vrti iznad jugoistočne Srbije. Jel u pitanju manji prizemni ciklončić ili nešto drugo? Jasno se vidi na satelitskoj animacijia da je Boce u centru? Ima neko objašnjenje?

Kruži oko mene kruži oko mene!!!
Niš i okolina imaju ceo dan padavine dok sam ja imao sat vremena jutros
Veći deo Srbije ima NW strujanje dok jug ima još uvek S i SW Verovatno se tu pravi vrtlog

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Maj 2008. III dekada
« Odgovor #77 poslato: 22. Maj 2008. u 14:29 »
Ma priznaj da si ih vezao na kratko kanapče, pa ih vrtiš oko malog prsta. To je tako očigledno! :lmao:
Joe, to je nekako vezano za položaj fronta. Ne ide svaki front iz ciklonalne cirkulacije po knjizi, već prema strujanju, temperaturi i vlažnosti vazdušnih masa koje se graniće linijom fronta (tačnije frontalnom zonom).
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Maj 2008. III dekada
« Odgovor #78 poslato: 22. Maj 2008. u 14:30 »
Javljam se za padavine :) to su ukupne padavine sa tri stanice koje ima Zrenjanin.Znaci saberu se podaci i dobije se tolika suma.Po AMS zRENJANIN(CIJE PODATKE IMA RHMZ I JA)palo je 28mm do danas u podne.I to ide u Synop,zato nema tolike kolicine.Da li ste razumeli??Da najvise padavina sma dobio ja a to je 34mm
Trenutno uz neku kisicu koja rominja vec celo pre podne,takt17C(live podaci: 16.5C 1002.4mb NW 4 m/s udari do 5 m/s 95%
Koje to tri stanice ima Zrenjanin? Daj, prosvetli nas!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Maj 2008. III dekada
« Odgovor #79 poslato: 22. Maj 2008. u 14:41 »
Počiela opet slaba kiša
Takt=15.3°C