Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Koju klimu volite?  (Pročitano 51663 puta)

Van mreže COJA

  • **
  • Poruke: 1.603
  • Starost: 36
  • Lokacija: Osijek/Gradište
Koju klimu volite?
« Odgovor #40 poslato: 05. Januar 2007. u 22:29 »
Najviše bih volio umjereno-kontinetsku klimu, ali s tim da po ljetu bude puno Cb-ova i Tmax do +40 C, a po zimi minimalno 40-ak cm snijega i Tmin -20 C

Van mreže GORAN

  • *
  • Poruke: 70
  • Lokacija: Donji Lug-Žepče, BiH
    • Klimatološka stanica "Donji Lug"
Koju klimu volite?
« Odgovor #41 poslato: 06. Januar 2007. u 22:19 »
Citat: "COJA"
Najviše bih volio umjereno-kontinetsku klimu, ali s tim da po ljetu bude puno Cb-ova i Tmax do +40 C, a po zimi minimalno 40-ak cm snijega i Tmin -20 C


hehe, e onda ti to ne bi bila umjerena, već izrazito kontinentalna klima :lol:  :lol:  :wink:

Van mreže korda

  • *
  • Poruke: 50
  • Lokacija: ZG-predgraðe
    • http://www.crometeo.net
Koju klimu volite?
« Odgovor #42 poslato: 20. Januar 2007. u 12:51 »
ja volim ovu klimu koju sada imam, samo bi želio malo više snijega zimi, i koji stupanj hladnije ljeti :wink:
..DRUGI PUTA ÆU PAMETNIJE...

Van mreže mia77

  • *
  • Poruke: 76
  • Lokacija: Ruma-Novi Sad
Koju klimu volite?
« Odgovor #43 poslato: 21. Januar 2007. u 11:33 »
Ništa se meni ovo vreme ovde ne sviđa... :lol:  Kad bih živela u Irskoj ili Škotskoj to bi bilo fenomenalno...ili u Londonu gde ima puuuno magle...uf... :P
..jesen je moje godisnje doba...

Van mreže lorena

  • *
  • Poruke: 35
  • Lokacija: Boka Kotorska
Koju klimu volite?
« Odgovor #44 poslato: 28. Januar 2007. u 21:07 »
e...magla, i ja volim maglu,jjjjaaaaakkkoooo!!!

i zelja mi je da odem u Irsku,da se malo nagledam magle i nadisem vlage :D

Van mreže Bonanca

  • *
  • Poruke: 106
  • Lokacija: Naissus
    • http://suptropia.4t.com
Koju klimu volite?
« Odgovor #45 poslato: 29. Januar 2007. u 23:31 »
Vidim da se na prethodnoj strani razvila mala "peimorska" rasprava oko mikroklime i CG primorju. Ja sam inače zaljublejnik u suptropske kluture (Stefan to zna) i dosta pratim ta mikroklimatska mrdanja, prvenstveno na Jadranu a delom i u istočnom Mediteranu.
Što se tiče Boke, to je zasigurno oblast sa najvišim prosečnim min. na celom području ex-Yu, što i nije čudno jer je u pitanju zaliv, jako zaklonjen visokim planinama sa severa. Opet, unutar samog zaliva postoje znatne razlike, posebno u broju oblačnih dana (npr. između Kotora i Novog, gde je Kotor mnogo češće u "senci"), u izloženosti vetrovima. Po nekim mojim saznanjima, zimi je najtopliji potez od Novog, preko Baošića i Bijele pa do Kamenara/Lepetana (nikako da upamtim koje je od ova dva mesta sa koje strane Veriga).
Ako ništa drugo, biljke su odličan pokazatelj - postoje određene biljne vrste koje su savim normalne u Boki dok ih je malo teže uzgajati na južnom CG primorju, ne toliko zbog nižih temperatura zimi (koje i nisu mnogo niže) već prvenstveno zbog jače bure (WindChill efekat).
S druge strane, postoje neka mesta koja mogu parirati Boki (tj. njenim najtoplijim delovima) a to su Hvar i Mljet, možda i južna strana Pelješca i Korčula, Cavtatski zaliv i deo oko ušća Bojane u more.
Meni lično je najzanimljiviji mikroklimat Skadarskog jezera, posebno Crmnica, gde dolazi do mešanja strujanja sa mora, jezera i planine. Verovatno je zato crmnički Vranac jedan jedini i neponovljivi.
P.S. setih se stare dalmatinske izreke u vezi uticaja Juga na psihu ljudi :
"Nemoj nikad lovit' ribu kada puše Jugo".
Sve je time rečeno.
rognoziram vreme gledanjem kroz dance od flaše

Van mreže slovenka

  • **
  • Poruke: 1.872
  • Starost: 38
  • Lokacija: Prebold / Miklavž pri Taboru / Slovenija
  • I Love Winter and Summer!!
    • CIKLON.SI
Odg: Koju klimu volite?
« Odgovor #46 poslato: 18. Mart 2007. u 12:55 »
Ja najviše volim subtropsku, tropsku i polarnu klimu. U subtropskoj i tropskoj je toplo može se uživati i ležati na suncu, iako je vruče. Polarna klima ima svijež zrak i tako lagano dišeš. I ima puno snega i leda, i to volim.
I LOVE WINTER AND SUMMER!!!

CIKLON.SI

http://ciklon.si/

http://ciklon.si/forum/

Van mreže zokinho

  • Poruke: 6
  • Starost: 32
  • Lokacija: novi sad
  • Ja volim meteorologiju!!!
Odg: Koju klimu volite?
« Odgovor #47 poslato: 12. Septembar 2007. u 17:18 »
ja volim letnju klimu!!!
Ja treniram baseball i volim kad je lepo vreme!!!

Van mreže 3STANA

  • Poruke: 6
  • Starost: 2019
  • Lokacija: Obrenovac
Odg: Koju klimu volite?
« Odgovor #48 poslato: 24. Oktobar 2007. u 23:18 »
 Hm, koju klimu volim? Pa s obzirom da obozavam kupanje i plivanje, onda je logicno da mi je omiljeni deo godine leto  :sun odn. odgovara mi da je klima sto toplija. Ne volim hladno vreme jer sam smrzoje  :zima, mada ako se dobro utoplis, natrontas....moze da prodje. A sto rece Slovenka: "Polarna klima ima svijež zrak i tako lagano dišeš. I ima puno snega i leda, " i to onog lepog, kvalitetnog snega, e da nam je takav sneg ovde, to bi bilo fenomenalno, takvu zimu bih zelela pa neka se i smrznes, al bar izgleda lepo, a ne ovo ovde kod nas skoro svaki sneg se pretvori u bljuzgavicu! ;D

Van mreže Mik

  • *
  • Poruke: 11
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: Koju klimu volite?
« Odgovor #49 poslato: 03. Novembar 2007. u 09:15 »
Meni se najviše sviđa izmjenjena sredozemna klima kakva vlada u zaleđu Dalmacije                                        -ljeti žega,a zimi narjetko i do 50 cm snijega  :D

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Koju klimu volite?
« Odgovor #50 poslato: 03. Novembar 2007. u 10:56 »
Najvise bih voleo klimu kakvu ima Mexico City-takozvanu klimu vecitog proleca! Tokom cele godine dnevne temperature se krecu izmedju 20C i 25C,a nocne izmedju 10C i 15C!
Postoje neka odstupanja,tako da je apsolutni maksimum u tom gradu +32C,a apsolutni minimum -3C!
Ipak,tokom cele godine se lepo dise,nema sparnih dana,nema snega,a u kisnoj sezoni,od juna do oktobra kisa pada uglavnom u vidu poslepodnevnih grmljavinskih oluja!

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Re: Koju klimu volite?
« Odgovor #51 poslato: 11. Novembar 2008. u 15:45 »
Evo malo da se vratimo na ovu temu. Oduvek sam razmišljao da li nešto utiče na to kakvu će ko klimu voleti. Primetio sam da se na ovom forumu nalaze ljubitelji različitih klima iako smo svi maltene rođeni u istoj. Da li je u pitanju želja za nečim što retko doživljavamo, ili onako kako treba da bude? Naravno verovatno je čista stvar ukus, ali znate ono kada smo mali što nam roditleji daju često da jedemo to i zavolimo. Stvar kućnog vaspitanja, možda tako nešto postoji i za klimu.
Ne znam eto koliko to ima uticaja, ali recimo ja sam rođen 26. januara 1982. i živo me zanima kakvo je vreme bilo kada sam ugledao svetlost dana. Možda mi amaterko može pomoći.
Inače šta mislite o svemu ovome što sam napisao, jel je u pitanju stvar ukusa ili nešto drugo utiče na to kakvo ćemo vreme voleti?


Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Re: Koju klimu volite?
« Odgovor #52 poslato: 11. Novembar 2008. u 16:07 »
Amaterko će ti pomoći... ;) Ali kasno večeras, pošto sada nema vremena... :(
Mora da se gurne njuška u brojke, a prvo treba to iskopati... ;)

Amaterko je rođen 16. februara 1971. godine... Uh, odosmo sada na temu rođendana... :-X
Ali, nema veze... :)

AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Re: Koju klimu volite?
« Odgovor #53 poslato: 11. Novembar 2008. u 16:58 »
Nikad se nisam zapitao kakvo je vreme bilo ali me sad zanima :)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Re: Koju klimu volite?
« Odgovor #54 poslato: 11. Novembar 2008. u 22:57 »
Joe, ja nemam novosadske podatke, već samo beogradske...  :( :cry:
Ali dobro, BG-NS nije problem... ;)

Podaci za 26. januar 1982:

Tmin = -5.5
Tmax = 0.4
Tsred = -2.9

Izgleda da je bilo oblačno. Sve u svemu, veći deo januara 1982. bilo je hladno vreme. Jedino je u prvih 6-7 dana bilo relativno toplo. Srednja mesečna temperatura je bila malo ispod proseka, ali u granicama normale... Inače, prelaz 1981. u 1982. godinu je najtopliji do sada u Beogradu. 31.12.1981. Tmax beše 15.9, a 01.01.1982. čak 18.2 C... :P Znači, doček Nove 1982. beše najtopliji...

Eto vidiš, i ti i ja smo rođeni zimi, pa ti više voliš zimu, a ja leto... Teško je reći šta utiče na naše afinitete prema određenim tipovima vremena i klimata... ::) Ne znam, kod mene se možda ipak radi o nekoj vrsti ukusa, ali opet... ::)
Teško pitanje, ima spleta svakakvih okolnosti, a i elemenata individualnosti. Svako od nas je svet za sebe u najširem smislu... Nema pravila, sve je relativno... ;) ::) ???
« Poslednja izmena: 11. Novembar 2008. u 23:12 amaterko »
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Koju klimu volite?
« Odgovor #55 poslato: 12. Novembar 2008. u 10:01 »
Joe, još dok sam se amaterski bavio meteorologijom (uh, davno beše), primetio sam sličnu stvar. Međutim, našavši podatke, primetio sam koincidenciju da svako voli onakvo vreme u kakvom se rodio. Tako da mi je palo u oči da su mnogi zimoljupci rođeni zimi. Naveo si svoj primer, ali zbog objektivnih teškoća, sada ne mogu da ti pomognem. Međutim, tu je i Miloš, Boce, Freddy (gde li je taj čovek?)... Amaterko dođe kao izuzetak koji potvrđuje pravilo!
S druge strane, ja volim letnje oluje (a rodio sam se posle jedne letnje oluje - uh, juni mesec). Čini mi se da Stefano takođe više voli leto (rođen u junu)... za ostale forumaše ne znam, a najviše me zanima Palmarkovo mišljenje.
Porodično, našao sam dosta lepo slaganje sa navedenim. I uopšte među ljudima u mom okruženju.
Razlog? Pa ne treba vam razlog, koincidencija i dobra zabava je po meni već dovoljno!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Koju klimu volite?
« Odgovor #56 poslato: 12. Novembar 2008. u 10:10 »
Ja se rodio jednog lepog ranoprolećnog jutra kad ono ispade od mene zimoljubac  :)
Inače tek prošla zima je bila hladna u proseku ali sa vrlo malo snega

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Re: Koju klimu volite?
« Odgovor #57 poslato: 12. Novembar 2008. u 11:36 »
Eto znao sam da je bio ledeni dan kada sam se rodio.  :) Mama mi je samo pričala kakvo je vreme bilo kada su me nosili iz porodilišta i kada sam prvi put izašao napolje. Tada je bio debeli minus i padao je sitan zrnast sneg. Tako da ako ima veze vreme kada smo se rodili na ono šta volimo, onda sam ja extremni zimoljubac.  ???

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Re: Koju klimu volite?
« Odgovor #58 poslato: 12. Novembar 2008. u 20:24 »
...a najviše me zanima Palmarkovo mišljenje.
He,pa mislim da se to zna...
Rodjen 17.avgusta '86. i prema podacima koje imam bio je suncan dan uz temperaturu oko 30C...
I toje upravo ono sto ja najvise volim i u cemu najvise uzivam,sunce i prijatno toplo vreme,od 25C do najvise 30C...

Ne volim tropske dane,sparinu,a jos manje mraz,poledicu,hladan vetar... :-X

Sneg samo ako je pravi,i to u praznicne dane,znaci najvise 10-ak dana,tolika je mojatolerancija ka snegu... :lmao:

Letnje oluje obozavam,ali samo ako mi ne remete planove u toku dana....hehhee... ;D

Zato sam i rekao,gradovi koji otprilike imaju za mene lepu klimu su Mexico City,Los Angeles,Adis Abeba...(to neko "vecito prolece",mada ustvari LA ima vrelo leto,ali opet mislim da je vazduh suv,pa se lakse podnosi nego nasa sparina)..

Van mreže Dalton007

  • *
  • Poruke: 78
  • Lokacija: Ruma 45. stepen SGŠ
Re: Koju klimu volite?
« Odgovor #59 poslato: 30. Januar 2009. u 21:27 »
Mene ste zaboravili? Ja sam rodjen u februaru ali mislim da to nema veze! Mozda je nesto drugo u pitanju?