Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Decembar 2008 - III dekada  (Pročitano 226980 puta)

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Re: Decembar 2008 - III dekada
« Odgovor #60 poslato: 23. Decembar 2008. u 00:00 »
Kod mene duva olujni Severozapadni vetar! smrzo sam se!

Van mreže Sale

  • **
  • Poruke: 814
  • Starost: 44
  • Lokacija: Nis be
Re: Decembar 2008 - III dekada
« Odgovor #61 poslato: 23. Decembar 2008. u 00:26 »
Evo snega kod mene,pada umereno,ali se odmah topi,ako ovako nastavi ima izgleda za belo jutro :)

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Re: Decembar 2008 - III dekada
« Odgovor #62 poslato: 23. Decembar 2008. u 00:28 »
Kod mene duva olujni Severozapadni vetar!

Oblačno i vetrovito veče,duva umeren severozapadni vetar.

molim vas da se dogovorite oko kvalifikativa za vetar: olujni / umeren / jak / pojacan / itd.
- nije svejedno...

u prognozama /koje tehnicki ne mogu da citiram/ Boce kaze da ce biti sutra umeren, Joe - jak!

ovde sad kod mene je /po slobodnoj proceni/ umeren: udari manji od 10 m/s, ali tu je negde...
- prema svim najavama i prognozama u toku noci i sutra ocekujem pojacan /preko 10 m/s/, mozda i jak /preko 14/

off: prosle nedelje imali smo slicno i jos gore iskustvo s kosavom, ali kad je vetar prosto bas jak - onda kao da nema problema s odredbama?!

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Re: Decembar 2008 - III dekada
« Odgovor #63 poslato: 23. Decembar 2008. u 00:38 »
beket kod mene duva baš jak severozapadni vetar skoro pa olujni! nije on baš tolko jak ali je na udare dosta jak! vidim u Beogradu i ne duva mnogo!

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Decembar 2008 - III dekada
« Odgovor #64 poslato: 23. Decembar 2008. u 07:40 »
Pri jutru u Knjaževcu je bilo slabe kiše
Palo jedva 0.1mm
Takt=4.4°C

Minimalne temperature

KOPAONIK  -8.0
CRNI VRH  -2.5
SJENICA -1.9
ZLATIBOR  -1.5
VRANJE -0.9
LESKOVAC -0.8
KURSUMLIJA -0.2
DIMITROVGRAD 0.0
NIS 0.3
POZEGA  0.7
NOVI SAD 1.7
S.MITROVICA 2.4
KRUSEVAC 2.4
KNJAZEVAC 2.4
ZAJECAR 2.4
CUPRIJA 2.5
KIKINDA 2.8
V.GRADISTE 2.8
KRAGUJEVAC 3.4
B.KARLOVAC 3.5
ZRENJANIN 3.7
BEOGRAD 3.9
S.PALANKA 3.9
INDJIJA 4.2
KRALJEVO 4.5
PALIC 5.0
VALJEVO 5.0
SOMBOR 5.1
NEGOTIN  5.7
LOZNICA 5.8

Padavine do 7h (24h)

V.GRADISTE 5
CRNI VRH  5
KOPAONIK  4
NIS 3
VRSAC 2.4
KIKINDA 2
SJENICA 2
POZEGA 2
KURSUMLIJA 2
KRUSEVAC 2
CUPRIJA 2
LESKOVAC 2
DIMITROVGRAD 2
VRANJE 2
ZLATIBOR  1.4
ZRENJANIN 1.2
SURCIN  1
S.MITROVICA 0.9
B.KARLOVAC 0.7
BEOGRAD 0.7
S.PALANKA 0.6
NOVI SAD  0.5
SOMBOR 0.4
KRAGUJEVAC 0.4
PLEVLJA 0.4
KRALJEVO 0.4
PALIC  0.2
VALJEVO 0.2
KNJAZEVAC 0.1

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Decembar 2008 - III dekada
« Odgovor #65 poslato: 23. Decembar 2008. u 09:33 »
molim vas da se dogovorite oko kvalifikativa za vetar: olujni / umeren / jak / pojacan / itd.
- nije svejedno...

u prognozama /koje tehnicki ne mogu da citiram/ Boce kaze da ce biti sutra umeren, Joe - jak!

ovde sad kod mene je /po slobodnoj proceni/ umeren: udari manji od 10 m/s, ali tu je negde...
- prema svim najavama i prognozama u toku noci i sutra ocekujem pojacan /preko 10 m/s/, mozda i jak /preko 14/

off: prosle nedelje imali smo slicno i jos gore iskustvo s kosavom, ali kad je vetar prosto bas jak - onda kao da nema problema s odredbama?!

U tom cilju, beket, postoji Boforova skala, u kojoj se jasno i nedvosmisleno nalaze kriterijumi za svaki od termina. Jedino ne znam koliko koji forumaši
Subjektivno mišljenje o vetru je nešto sasvim drugo, i mislim da se upravo ta subjektivna mišljenja razlikuju, dok je sve ostalo isto u prognozi i u stvarnim vremenskim prilikama.
Još jedan od razloga 'zašto meteorolozi lažu'. Kad svako ima svoje osećaje , ko će svetu ugoditi?
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Sale

  • **
  • Poruke: 814
  • Starost: 44
  • Lokacija: Nis be
Re: Decembar 2008 - III dekada
« Odgovor #66 poslato: 23. Decembar 2008. u 10:00 »
Nista od snega nocas drugari,ponovo se obrukao.Trenutno pada neka smrznuta kisa koja se topi pri tlu ,i to na mahove,kako naidje oblak
T=2 C

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Re: Decembar 2008 - III dekada
« Odgovor #67 poslato: 23. Decembar 2008. u 11:39 »
U Novom Sadu prava cumulusijada i čak 8 stepeni. Večeras konačno zahlađenje dugo očekivano.

Bome Beket ja pogodio vetar. U Novom Sadu trenutno severozapadni 8m/s, a udari prelaze 10m/s. Prognoza kaže danas umeren do jak severozapadni.   ;)

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 46
Re: Decembar 2008 - III dekada
« Odgovor #68 poslato: 23. Decembar 2008. u 12:24 »
Izgleda da je počeo da puše vetrić :) Ne usuđujem se izaći da izmerim koliko... poleteo sam sa samo raskopčanom jaknom :) 12m/s, na momente i preko 15m/s...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Decembar 2008 - III dekada
« Odgovor #69 poslato: 23. Decembar 2008. u 13:22 »
Bogami stvarno je vetar u Vojvodini jak Na Paliću udari do 23m/s
U Knjaževcu pretežno oblačno
Takt=5.9°C

temperature  u 13h

PALIC  8.4
SOMBOR 8.3
ZRENJANIN 8.1
KIKINDA 8.1
S.MITROVICA 8.1
NOVI SAD  8.0
BEOGRAD 8.0
LOZNICA 7.9
VALJEVO 7.9
NEGOTIN  7.7
KRUSEVAC 7.4
KRALJEVO 7.2
B.KARLOVAC 7.1
KRAGUJEVAC 7.0
S.PALANKA 7.0
POZEGA  7.0
CUPRIJA 7.0
ZAJECAR 6.6
V.GRADISTE 6.5
VRANJE 5.9
KNJAZEVAC 5.5
KURSUMLIJA 5.5
LYNI NIS 5.2
LESKOVAC 4.7
DIMITROVGRAD 4.5
ZLATIBOR  0.4
SJENICA 0.0
CRNI VRH  -2.0
KOPAONIK  -6.1

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Decembar 2008 - III dekada
« Odgovor #70 poslato: 23. Decembar 2008. u 13:36 »
Meni je taj Palić sumnjiv sa brzinom vetra poodavno, ali nikako da provalim u čemu je stvar. Navodno je sve kako treba, ali mislim da nije. Mislim da je 23 m/s baš preterano i da je realno manje za recimo 30%, tj. oko 16 m/s.
Stići će automatizacija i tamo, samo polako...

Oblačni sloj je i ovde pukao, ostavljajući sloj CuSc iza sebe. Vetar je jak, smicanje je jako i nema šanse za bilo kakvu konvekciju niti bilo kakva vetrikalna kretanja.
Kako vreme izgleda, sve me podseća na situacije kada se očekuje razvedravanje krajem dana i početkom noći. Padavine ne očekujem.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Re: Decembar 2008 - III dekada
« Odgovor #71 poslato: 23. Decembar 2008. u 14:49 »
U Paracinu oblacno i vetrovito 7*C


Van mreže srba

  • **
  • Poruke: 1.928
  • Starost: 57
  • Lokacija: Inđija,115m n.v.
Re: Decembar 2008 - III dekada
« Odgovor #72 poslato: 23. Decembar 2008. u 15:05 »
Sunčan  relativno topao i vetrovit dan.Udari severozapadnog vetra do 13.9m/s.
Tmax 9.3C.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Decembar 2008 - III dekada
« Odgovor #73 poslato: 23. Decembar 2008. u 15:16 »
Razvedrilo se, ali u daljini ima još nadolazeće oblačnosti. Sunce je nabacilo zube na ovom vetru.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Decembar 2008 - III dekada
« Odgovor #74 poslato: 23. Decembar 2008. u 15:27 »
U Knjaževcu slaba kiša
Na okolnim planinama sevrozapadno od grada ima pljuskova susnežice i snega
Takt=4.8°C

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Re: Decembar 2008 - III dekada
« Odgovor #75 poslato: 23. Decembar 2008. u 15:29 »
Oblačni sloj je i ovde pukao, ostavljajući sloj CuSc iza sebe. Vetar je jak, smicanje je jako i nema šanse za bilo kakvu konvekciju niti bilo kakva vetrikalna kretanja.
Kako vreme izgleda, sve me podseća na situacije kada se očekuje razvedravanje krajem dana i početkom noći. Padavine ne očekujem.

U Somboru pre nekih sat vremena pljusak snega!!! Drugar mi poslao klip, evo odsekao sam deo.  ;)

Toliko o nema šanse za konvekciju.  :D



Ovo je krupa čini mi se, ali svejedno.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Re: Decembar 2008 - III dekada
« Odgovor #76 poslato: 23. Decembar 2008. u 15:34 »
U Novom Sadu sve oblačnije, evo vidim prelepe snežne zavese prema Bačkoj Palanci. Ne mogu da verujem da sneg pada na +8 stepeni.  :-[

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Re: Decembar 2008 - III dekada
« Odgovor #77 poslato: 23. Decembar 2008. u 15:35 »
U Somboru je ustvari pljusak snega bio pre pola sata na +7 stepeni. Šta je ovo ljudi?  :-[  :lmao:

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Decembar 2008 - III dekada
« Odgovor #78 poslato: 23. Decembar 2008. u 15:48 »
Meni to izgleda prilično benigno. Radarski snimak pokazuje jednu flekicu nad Somborom, a na ovoj slici se vidi vedro plavo nebo (obrati pažnju na senku od odžaka na vrhu slike). To i nije vertikalni razvoj, već je naišlo parče slojaste oblačnosti Sc. Osim ako nije nešto uspelo da se 'provuče' kroz oslabljeni vetar.
Zvaničan podatak iz Sombora od 15 sati daje pretežno oblačno, a vetar je 3 m/s. Advekcija posustaje i ne bi me mnogo čudilo da u tim uslovima zaista nešto i bude.
Vrlo je važno znati je li bilo krupe, jer to je dokaz postojanja Cu, a samim tim i nekakve konvekcije. Ako je to ipak kiša (prema stanju vremena malo verovatnija opcija), onda je to naišao Sc. Pljusak je teška reč, Joe, i treba voditi računa šta jeste pljusak, a šta nije. Nije svaka kratkotrajna padavina pljusak, naročito ako je nemerljive količine.
Poenta moje tvrdnje jeste da nema konvekcije dokle god je vetar jak. Lepo si boldovao tu rečenicu u citatu, Joe. S druge strane, nisam rekao da neće biti šanse, već samo da je nema (u kontekstu jakog vetra). Nije da se opirem, da neću da priznam, ali samo sam hteo da istaknem koju činjenicu, u cilju razumevanja nekih procesa.

Da, ako padavine ne očekujem, onda ovo nisam očekivao. To jeste istina. Mada nisam tvrdio da ih neće biti.
Isto tako, očekivano razvedravanje ovde jeste usledilo. Ali, kao i juče, čovek iz naroda kaže da se zimskoj vedrini ne veruje.

U Novom Sadu sve oblačnije, evo vidim prelepe snežne zavese prema Bačkoj Palanci. Ne mogu da verujem da sneg pada na +8 stepeni.  :-[

U Somboru je ustvari pljusak snega bio pre pola sata na +7 stepeni. Šta je ovo ljudi?  :-[  :lmao:

Je li to sneg? Meni ne liči...
Dok god ga ne vidim u tim uslovima i sam, ne verujem, jer nema mnogo rezona. Hajde da i ja vidim te zavese. Mislim da im dezen nije snežni.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Re: Decembar 2008 - III dekada
« Odgovor #79 poslato: 23. Decembar 2008. u 16:01 »
Krupa je 150%!!  Ja ne znam kako da vam dostavim snimak. Imam video klip. Moraćeš strašno da mi veruješ na reč ovaj put. Da, da krupa (solika) na +7 stepeni verovali ili ne.  :o
Evo još jedan odsečak, možda je ovde jasnije.  :-\



A evo i snežnih (krupastih  :)) zavesa koje vidim. Doputovale direkt iz Sombora.  ;) Nisu mi se učinile. Potvrda radara u isto vreme otprilike kada sam ih ugledao.