Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Februar 2009 - II dekada  (Pročitano 190712 puta)

Van mreže Bonanca

  • *
  • Poruke: 106
  • Lokacija: Naissus
    • http://suptropia.4t.com
Re: Februar 2009 - II dekada
« Odgovor #1100 poslato: 20. Februar 2009. u 15:06 »
Ja vam mogu mirne duše reći da je ovo najveći sneg koji sam ikada video u Nišu. Tokom zadnjih 30 godina sigurno nije bio veći, možda jedino može da se meri sa snegovima iz sredine sedamdesetih, kojih se nekako i sećam, al ne mogu da procenim koji su veći.
Situacija u gradu je relativno O.K., barem što se tiče saobraćajnica, naročito glavnih, ali već u predgrađima je dosta teško. Imam neke informacije da su smetovi na pojedinim delovima autoputa (čuvene Trupalske šume na desetak kilometara pre Niša iz smera Beaograda) i zaobilaznice oko Niša ka Bugarskoj skoro 1m, dok na nekim mestima skoro da i nema snega, sve zavisi kako je vetar nanosio. Ovo je, inače, prilika da se vidi snaga najdominatnijeg vetra u Nišu, koji duva dolinom Morave, sa severa ka jugu (Severac, Moravac, kako ga nazivaju). Dakle, još jedan dokaz da Košava ovde nije nikakav problem ovde, ovo je najopasniji vetar, hands down, što bi rekli Englezi.
Pošto živim u južnom delu grada, pored pirotske pruge, znam i da je železnički saobraćaj proređen, mada je upravo sada, na jedevite jade, prošao lokalni voz za Dimitrovgrad.
Zanimljivo je da brda sa južne strane Niša primaju dosta snega, ali nekako nije katastrofalno, jer ih izgleda, vetar ne pogađa suviše. Kod nas (južna strana parka Čair, a u podnožju tih istih južnih brda) se vetar očitava skoro isključivo sa zapada, tako da je prizor koji vidim zadnjih, pa skoro 24h, malo bizaran: krovovi sa zapadne strane su skoro pa sasvim čisti, dok su sa istočne natrpani snegom. Isto je i sa automobilima. Moj auto stoji zarobljen već ceo dan i, iako sam ga čistio juče oko 12h, na šoferšajbni (koja je okrenuta ka istoku) ima oko pola metra snega, dok je na zadnjem delu (ka zapadu), skoro savim čisto.
E, a pazite sad moje odsustvo pameti. Noćas, oko 02h. čistio sam sneg ispred ulazne kapije u dvorište. I to kako - gurao sam sneg ka zapadnoj strani (nekako mi je u tom trenutku bilo lakše) i skoro da sam došao do betona. Jutros, oko 8.30h pođem da odvedem klinca u vtrić, kad ono, sneg ispred kapije sigurno oko 30cm, ko da nisam ni pipnuo ništa u toku noći. To definitivno nije bila ukupna količina snega koji je napadao za to vreme, već ono što je vetar naneo.
Eto primera kako se ne primenjuje teorijsko iskustvo sa meteo foruma u svakodnevnom životu. Šta da kažem, valjda ću biti pametniji ubuduće.
P.S. dok sam ovo pisao sneg je prestao da pada, čak se i poneki tračak Sunca nazire. Ali, kao overreni zimomrzac ne verujem tome (ne pučaj šinko dok mu ne vidiš beonjače).
rognoziram vreme gledanjem kroz dance od flaše

Van mreže Bonanca

  • *
  • Poruke: 106
  • Lokacija: Naissus
    • http://suptropia.4t.com
Re: Februar 2009 - II dekada
« Odgovor #1101 poslato: 20. Februar 2009. u 15:14 »
Eh da, i umalo da zaboravim, ovo je moj odgovor na Miloševe palme i šnjegovi u Bar (huh, pa mi skoro da isto pričamo ka na jug u CG i ovde u SRB).  Jes' da su naše palme u Niš, malo niže s ras', al' je snijeg visočiji.

rognoziram vreme gledanjem kroz dance od flaše

Van mreže ice

  • **
  • Poruke: 1.266
  • Lokacija: Крагујевац
Re: Februar 2009 - II dekada
« Odgovor #1102 poslato: 20. Februar 2009. u 15:25 »
U Kragujevcu delimicno oblacno, duva severni vetar, temperatura oko -1 C.
Ko hoce moze da pogleda danasnje slike iz Kragujevca na Sneg u Kragujevcu 2009

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Re: Februar 2009 - II dekada
« Odgovor #1103 poslato: 20. Februar 2009. u 15:46 »
Imam neke informacije da su smetovi na pojedinim delovima autoputa (čuvene Trupalske šume na desetak kilometara pre Niša iz smera Beaograda) i zaobilaznice oko Niša ka Bugarskoj skoro 1m, dok na nekim mestima skoro da i nema snega, sve zavisi kako je vetar nanosio.

evo i fotka

Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Februar 2009 - II dekada
« Odgovor #1104 poslato: 20. Februar 2009. u 16:03 »
Do j*j* je blaga reč za ovo!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Re: Februar 2009 - II dekada
« Odgovor #1105 poslato: 20. Februar 2009. u 16:23 »
autoput negde oko Nisa

Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Re: Februar 2009 - II dekada
« Odgovor #1106 poslato: 20. Februar 2009. u 16:29 »
evo kakva je situacija u zaječaru



"Prvi put posle 20-tak godina, kamionima sa prikolicom i šleperima, zabranjen je saobraćaj na putu Vrška Čuka-Paraćin. U Zaječaru se čiste ulice prvog prioriteta, a kasnije će početi čišćenje i ostalih ulica u gradu" izvor: zajecar.info

krivo mi je što nisam tamo  :cry:

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Re: Februar 2009 - II dekada
« Odgovor #1107 poslato: 20. Februar 2009. u 16:36 »
Sednes u bus i krenes kuci. Taman te zaveje negde na Cestobrodici pa nam pises sa lica mesta ;D
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Re: Februar 2009 - II dekada
« Odgovor #1108 poslato: 20. Februar 2009. u 16:50 »
biće tako za koji dan ako se ne bude otopilo :D

moj drug je juče sat i po duže putovao busom od beograda do zaječara

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Februar 2009 - II dekada
« Odgovor #1109 poslato: 20. Februar 2009. u 18:28 »
 Банатски Карловац     -7  :-[
Ovde -2.3C vedro je.

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Re: Februar 2009 - II dekada
« Odgovor #1110 poslato: 20. Februar 2009. u 18:35 »
jos par fotografija...







Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Re: Februar 2009 - II dekada
« Odgovor #1111 poslato: 20. Februar 2009. u 19:17 »
Autoput  :o
Sad sam se čuo sa Vučjem,ima problema,sva sreća put za Leskovac je prohodan ...
Beograd danas bilo i sunca i oblaka.
U 19h T -2*C.


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Februar 2009 - II dekada
« Odgovor #1112 poslato: 20. Februar 2009. u 19:21 »
U Knjaževcu se situacija prilično stabilizovala
Takt=-6.5°C
vedro

Sutra ujutru pravac Kopaonik  :) 
nadam se prohodnim putevima  :selam:

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Re: Februar 2009 - II dekada
« Odgovor #1113 poslato: 20. Februar 2009. u 19:23 »
srećan put!  ;)

ponesi neku dodatnu opremu jer vidim da auto-put funkcioniše kao jednosmerna ulica :o

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Re: Februar 2009 - II dekada
« Odgovor #1114 poslato: 20. Februar 2009. u 19:25 »
^^  ;D

Citat
Probijena blokada autoputa
Probijeni su smetovi kod Batušinačke petlje na autoputu Niš -Skoplje, a saobraćaj se zbog velikog broja vozila odvija otežano i usporeno, rekl su u niškoj saobraćajnoj policiji. Prohodan je i pravac auto-puta Niš-Beograd koji je bio u blokadi do 14 časova kod Trupalske petlje, rekli su u saobraćajnoj policiji. Taj deo auto-puta bio je blokiran od noćas, a vozila koja su preprečila put i dugačka kolona onemogućili su prilazak mehanizaciji za raščišćavanje snega. Gradonačelnik Niša Miloš Simonović priznaje da je u održavanju putnog Koridora 10 izostala koordinacija nadležnih službi. Šef Štaba zimskih službi u Nišu Svetislav Manić rekao je da je mehanizacijom intervenisano u nekoliko slučajeva, u kojima su autobusi ili putnička vozila noćas bila blokirana visokim smetovima. Smetovi su omeli i železnički saobraćaj, a dodatne probleme Nišlijama pričinjava čest nestanak struje. Niš je jutros bio bez beogradske dnevne štampe, pojedine škole su prekinule rad, a snabdevanje osnovnim životnim namirnicama se odvija otežano.

Ljudi u stotinama automobila, kamiona i autobusa kod naplatne rampe ”Nais” bili su zavejani od ponoći. Ljudi su u svojim vozilima proveli i više od 12 sati. Oko podneva probijen je prolaz ka Beogradu, dok su vozači kamiona ostali da čekaju raščišćavanje iz pravca Beograda ka Nišu.

i vise...
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=02&dd=20&nav_category=12&nav_id=346007


Uzivaj i za nas :veje
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Februar 2009 - II dekada
« Odgovor #1115 poslato: 20. Februar 2009. u 20:09 »
U Beogradu pretežno oblačno, Takt -2C, Tmax +0.7C. Visina snijega u 19h 20cm.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Fićo

  • Poruke: 9
  • Lokacija: Karlovac(Hrvatska)
Re: Februar 2009 - II dekada
« Odgovor #1116 poslato: 20. Februar 2009. u 21:18 »
Pišem iz Karlovca(Hrv)
Pretežno oblačno takt -2.4°c
1cm snijega

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Februar 2009 - II dekada
« Odgovor #1117 poslato: 20. Februar 2009. u 21:21 »
ej dobrodošao Fićo :)

Ovde se naoblačilo
Takt=-6.4°C

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Re: Februar 2009 - II dekada
« Odgovor #1118 poslato: 20. Februar 2009. u 23:20 »
Kod mene pretežno oblačno... Na Vračaru u 23h = -2 C (već nekoliko sati bez promene)... Slab NW vetar od 2-4 m/s... Miriše mi na  :zima1 uskoro... ;)
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/