Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Sneg na Kopaoniku april/maj 1993 godine  (Pročitano 24707 puta)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Sneg na Kopaoniku april/maj 1993 godine
« poslato: 21. Decembar 2009. u 15:57 »
1994 sam bio prvi put na Kopaoniku, 2 puta te zime, jednom u februaru na 15 dana i jednom krajem marta 15 dana, roditelji su mi imali firmu u Grandu... no da ne duzim... secam se vrlo dobro da su u martu te 1994 godine pricali svi kako je 1993 u maju bilo toliko snega kao tad u martu.

I sad me zanima koliko je bilo snega u maju 1993 i do kog maja se zadrzao

Van mreže снег

  • **
  • Poruke: 518
  • Starost: 46
  • Lokacija: Партизанов стадион- понекад Врдник Фрушка гора
  • ЈОШ СЕ ЗИМЕ НЕ ПРЕДАЈУ!
Odg: Sneg na Kopaoniku april/maj 1993 godine
« Odgovor #1 poslato: 13. Novembar 2011. u 00:05 »
Е,брате,тога се јако добро сећам. Био сам 8.разред и 31.маја смо имали мало матурско путовање на Копаоник. На некада "велики" дан наших народа и народности 25.мај све нас одушевила вест да је на Копаонику права зима. На дневнику смо гледали слике завејаног Копа, јављали су да је температура -2 и да има скоро 20 цм снега. Наша наставница географије нам је пред пут говорила да не бринемо, то је планинска клима и сигурно ћемо затећи снег. Сећам се натписа Добро дошли у национални парк Копаоник 31.05.1993. снега није било. или смо мало разочарани. Али пред комплексе хотела појави се снег. Преживеле су наслаге снега поред пута и наноси у сенкама. Имам неколико фотографија 1.јуна а остаци снега око нас. То је било јако необично искуство.
Небеса казују славу Божију а природа савршену лепоту Творчеву.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Sneg na Kopaoniku april/maj 1993 godine
« Odgovor #2 poslato: 13. Novembar 2011. u 01:30 »
1994 sam bio prvi put na Kopaoniku, 2 puta te zime, jednom u februaru na 15 dana i jednom krajem marta 15 dana, roditelji su mi imali firmu u Grandu... no da ne duzim... secam se vrlo dobro da su u martu te 1994 godine pricali svi kako je 1993 u maju bilo toliko snega kao tad u martu.

I sad me zanima koliko je bilo snega u maju 1993 i do kog maja se zadrzao

U maju 1993.godine nije bilo sneznog pokrivaca na Kopaoniku, ali ga je bilo u aprilu i to 21dan sa sneznim pokrivacem uz maksimalnu visinu od 35cm.

Е,брате,тога се јако добро сећам. Био сам 8.разред и 31.маја смо имали мало матурско путовање на Копаоник. На некада "велики" дан наших народа и народности 25.мај све нас одушевила вест да је на Копаонику права зима. На дневнику смо гледали слике завејаног Копа, јављали су да је температура -2 и да има скоро 20 цм снега. Наша наставница географије нам је пред пут говорила да не бринемо, то је планинска клима и сигурно ћемо затећи снег. Сећам се натписа Добро дошли у национални парк Копаоник 31.05.1993. снега није било. или смо мало разочарани. Али пред комплексе хотела појави се снег. Преживеле су наслаге снега поред пута и наноси у сенкама. Имам неколико фотографија 1.јуна а остаци снега око нас. То је било јако необично искуство.

1994. godine snezni pokrivac je zabelezen u maju 17cmm i zadrzao se dva dana, a bilo ga je i u junu 2cm.

Van mreže syed20

  • Poruke: 1
Odg: Sneg na Kopaoniku april/maj 1993 godine
« Odgovor #3 poslato: 22. Septembar 2014. u 12:48 »
Mislim da je pravo vreme da se pokrene i ova tema. Na ovakav način (nadam se) da će se lakše dolaziti do klimatoloških podataka i da će članovi foruma dati pun doprinos tome.



__________
sultan
We offer latest Testking 400-101 dumps with certified Benjamin Franklin Institute of Technology braindumps test demos so you will pass Pass4sure Isaca exam on time.