Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: SerbianMeteo na TV-u, radiju, u novinama :-)  (Pročitano 87400 puta)

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: SerbianMeteo na RTV 1 u 18h - 23. mart 2010.
« Odgovor #20 poslato: 23. Mart 2010. u 19:10 »
Bilo je ekstra.  :first: :first: :first:  :super: :super: :super:

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: SerbianMeteo na RTV 1 u 18h - 23. mart 2010.
« Odgovor #21 poslato: 23. Mart 2010. u 19:11 »
Super, pročitao sam obaveštenje i tačno sam u 18 stigao kući i uključio TV. Videćemo možda opet :)

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.449
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: SerbianMeteo na RTV 1 u 18h - 23. mart 2010.
« Odgovor #22 poslato: 23. Mart 2010. u 19:36 »
odlično!  :first:

sviđa mi se što je i sajt upao u kadar  :)  bravo joe!

šteta što sam tek sada naleteo na ovu vest,ali nema veze.. biće još prilika!  :super:

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.777
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: SerbianMeteo na RTV 1 u 18h - 23. mart 2010.
« Odgovor #23 poslato: 23. Mart 2010. u 19:53 »
Evo i na NS razglednicama :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.341
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: SerbianMeteo na RTV 1 u 18h - 23. mart 2010.
« Odgovor #24 poslato: 23. Mart 2010. u 19:53 »
Sad sam gledao na RTV1. Bio je isti prilog, kao i na dnevniku. Super je ispalo ! :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 11.4mm
Miljakovac - 11.7mm
prosek - 48.7mm

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: SerbianMeteo na RTV 1 u 18h - 23. mart 2010.
« Odgovor #25 poslato: 23. Mart 2010. u 19:57 »
 :jupi: Video sam ovaj prilog u razglednicama.
« Poslednja izmena: 23. Mart 2010. u 20:13 pavlovic »

Van mreže TRSTENIK

  • ***
  • Poruke: 2.959
  • Lokacija: TRSTENIK, centralna Srbija
    • TRSTENIČKI BAROMETAR
Odg: SerbianMeteo na RTV 1 u 18h - 23. mart 2010.
« Odgovor #26 poslato: 23. Mart 2010. u 20:11 »
Možda je bilo i u 18 h, ja sam (povodom Svetskog dana meteorologa) prilog sa Jovanom video u Dnevniku 1 RTV u 17.20 h...Naravno da je svakom milo da vidi logo sajta sa kojim saradjuje, a SerbianMeteo to i te kako zaslužuje! :sm:

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: SerbianMeteo na RTV 1 u 18h - 23. mart 2010.
« Odgovor #27 poslato: 23. Mart 2010. u 20:26 »
I za malo da ne vidim nista zbog Bodinog tacnog obavestenja  :D ali sreca pa je bilo ponovo na RTV i sasvim sam slucajno naleteo al nekako bi bilo lepse da sam video na Dnevniku.
Sve u svemu jako lep prilog,jes da je malo kratak al je ipak to bilo na Dnevniku 1!
Svaka cast Joe.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.167
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: SerbianMeteo na RTV 1 u 18h - 23. mart 2010.
« Odgovor #28 poslato: 23. Mart 2010. u 20:56 »
Bravo za forum  :jupi:  :sm: :sm: :sm: !! Dobar je bio Joe  :D
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.575
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: SerbianMeteo na RTV 1 u 18h - 23. mart 2010.
« Odgovor #29 poslato: 24. Mart 2010. u 01:49 »
Bravo, bravo :jupi:

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: SerbianMeteo na RTV 1 u 18h - 23. mart 2010.
« Odgovor #30 poslato: 24. Mart 2010. u 10:14 »
Joe, lepo si isplivao, nema šta. Malo zastajkivanja, ali sve je to normalno. Važno je da si delovao prirodno.
Doduše, ima par netačnosti. Ovo nije jedini srpski meteorološki forum, jer odnedavno postoji i onaj drugi na meteosrbija.rs (koliko god se to nekima ne dopada, to je nepobitna istina). Nije ni prvi forum, jer je postojao forum u RHMZ. Ali da je najvažniji i najbolji, to jeste istina i, ako se ostali članovi slažu, bilo bi dobro da tako i ostane, bez straha od konkurencije.
Dalje, pominje se osnivanje WMO 1951. godine, a ove godine se slavi 60 godina postojanja WMO. Nekako se to ne uklapa sa 2010. godinom u kojoj smo sada.
Slatki su mi novinari koji slikaju anemometre... zanimljivi su jer se tu uvek nešto vrti, nešto radi... I zakloni stoje kao obelisci, totemi, svetinje, pa su obavezni u svakoj slici. Ali ne zameram, to je ono na šta pogled prvo odlazi. Trebalo je samo još da uslikaju heliograf, pa da ljudi komentarišu kako su meteorolozi vračare, jer gataju vreme na kristalnu kuglu. :lmao:

Lepo, lepo... još jedan značajni prilog popularizaciji meteorologije, pa i ovog foruma.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: SerbianMeteo na RTV 1 u 18h - 23. mart 2010.
« Odgovor #31 poslato: 24. Mart 2010. u 11:44 »
Super, svaka cast!!


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: SerbianMeteo na RTV 1 u 18h - 23. mart 2010.
« Odgovor #32 poslato: 26. Mart 2010. u 20:36 »
Pozdrav ljudi, evo me vratih se iz Valjeva i konačno sam video prilog. Bome kako sam se nadao dobro je ispalo. Istina zbunio sam se malo.  :redface: Svaka čast Radio-televiziji Vojvodine i posebno novinarki Mariji Marić koja je i naš član.  :-*  ;) Iskreno sam oduševljen.  :)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: SerbianMeteo na RTV 1 u 18h - 23. mart 2010.
« Odgovor #33 poslato: 26. Mart 2010. u 21:45 »
Joe, lepo si isplivao, nema šta. Malo zastajkivanja, ali sve je to normalno. Važno je da si delovao prirodno.
Doduše, ima par netačnosti. Ovo nije jedini srpski meteorološki forum, jer odnedavno postoji i onaj drugi na meteosrbija.rs (koliko god se to nekima ne dopada, to je nepobitna istina). Nije ni prvi forum, jer je postojao forum u RHMZ. Ali da je najvažniji i najbolji, to jeste istina i, ako se ostali članovi slažu, bilo bi dobro da tako i ostane, bez straha od konkurencije.
Dalje, pominje se osnivanje WMO 1951. godine, a ove godine se slavi 60 godina postojanja WMO. Nekako se to ne uklapa sa 2010. godinom u kojoj smo sada.
Slatki su mi novinari koji slikaju anemometre... zanimljivi su jer se tu uvek nešto vrti, nešto radi... I zakloni stoje kao obelisci, totemi, svetinje, pa su obavezni u svakoj slici. Ali ne zameram, to je ono na šta pogled prvo odlazi. Trebalo je samo još da uslikaju heliograf, pa da ljudi komentarišu kako su meteorolozi vračare, jer gataju vreme na kristalnu kuglu. :lmao:

Lepo, lepo... još jedan značajni prilog popularizaciji meteorologije, pa i ovog foruma.

Spomenuao sam ja da smo se Stefano i ja upoznali na forumu RHMZ-a i tako došli na ideju o osnivanju foruma. Spomenuo sam i za novi sajt o meteomagazinu. Spomenuo sam i za slične forume u okruženju. Zna novinarka šta je rekla veruj mi. Forum RHMZ-a je forum Republičkog zavoda naravno da je postojao, a forum ovaj drugi koji spominješ je forum o meteomagazinu, časopisu. Može se filozofirati na tu temu. Novinarka je htela da kaže da je prvi i jedini forum koji je nastao čisto radi druženja vezan isključivo za meteorologiju. RHMZ je državni sajt i forum je njegov deo. Meteomagazin je isto sajt čiji deo je forum. Ideja nastanka je što bolja promocija meteorološkog časopisa. Kod nas je više od godinu dana postojao samo forum, a portal se praktično smatra delom foruma. I zaista je kao takav jedinstven i prvi u Srbiji tako da novinarka nije pogrešila. Možemo pričati o dosta foruma u Srbiji koji se bave meteorološkim temama ako ćemo tako razgovarati. Poenta je u jedinstvenoj ideji i ja sam savršeno razumeo šta je u prilogu htela da kaže.
Nema kome da se dopada ili ne dopada forum na meteosrbija. Konkurencija prija, a i iskreno se nadam da će deo članova željnih većeg uticaja na upravljanje jednim takvim forumom pronaći svoju utočište i neće se više baviti ovde tim temama.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: SerbianMeteo na RTV 1 u 18h - 23. mart 2010.
« Odgovor #34 poslato: 26. Mart 2010. u 22:28 »
Joe, slazem se od reci do reci sa tobom. Ne mozemo mi biti veci Papa od Pape i pominjati na TV-u kako ima i jos jedan forum koji se bavi time sto i mi. Ni Delta na TV-u ne prica o Mercatoru ;)

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: SerbianMeteo na RTV 1 u 18h - 23. mart 2010.
« Odgovor #35 poslato: 26. Mart 2010. u 22:55 »
Istina zbunio sam se malo.  :redface:
Joe, tvoja zbunjenost je delovala prirodno: poenta je bila u popularnosti ovog foruma, a to je ono sto cudi, tj. zbunjuje...
& dobro je to novinarka smestila u prethodno pomenuti kontrast - informatika/meteorologija
/prilog je ispao super, a za sve ostale price - manite se, ako boga znate... & ne provocirajte trolove :kick:/

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: SerbianMeteo na RTV 1 u 18h - 23. mart 2010.
« Odgovor #36 poslato: 27. Mart 2010. u 12:09 »
Da, zaista sve pohvale novinarki. Baš me iznenadila. Priča kako je bilo pre, kako je sada, i onda dolaze do našeg foruma kao dokaza da informatika pokreće meteorologiju.  :) Sjajan prilog, što ga više puta gledam sve mi bolji.  :smartass:
Hvala Beket, inače bio sam poprilično tužan posle itervjua što sam se zbunio, ali mi delovalo mnogo strašnije i to je istina. Ona pauza dok sam pričao mi je trajala čitavu večnost, ali sada vidim da je u pitanju bila samo jedna do dve sekunde :)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: SerbianMeteo na RTV 1 u 18h - 23. mart 2010.
« Odgovor #37 poslato: 29. Mart 2010. u 09:13 »
Nikoga ne optužujem za netačnost. To što sam spomenuo, spomenuo sam među nama, sa ciljem da se obrati pažnja na to šta se kaže, a šta se čuje. Kod novinara to nije nužno da bude isto. Čemu tolika buka oko par dobronamernih komentara?

& dobro je to novinarka smestila u prethodno pomenuti kontrast - informatika/meteorologija

Priča kako je bilo pre, kako je sada, i onda dolaze do našeg foruma kao dokaza da informatika pokreće meteorologiju.  :)

Zar to nije rekao Zivlak? Imam blokiran YouTube, pa ne mogu ponovo da vidim.

/prilog je ispao super, a za sve ostale price - manite se, ako boga znate... & ne provocirajte trolove :kick:/

Više volim prvo lice jednine, ako na mene misliš. Naravno da je prilog OK. Najzad, rekoh i...
Lepo, lepo... još jedan značajni prilog popularizaciji meteorologije, pa i ovog foruma.

Ne mozemo mi biti veci Papa od Pape i pominjati na TV-u kako ima i jos jedan forum koji se bavi time sto i mi. Ni Delta na TV-u ne prica o Mercatoru ;)

Možda, ali koliko je to fer? Najzad, samo izostavljanje reči 'jedini' nikoga ne ističe od konkurencije ispred SMF. Štaviše, pominjanje drugih foruma je moglo da bude i poimence u stilu kako postoje novi forumi koji pokušavaju da nas dostignu, ali za to je potrebno mnogo rada i truda (što im od srca želimo). Ali, isto tako, može io bez sarkastičnog komentara ovog tipa.

Ako nismo jedini, nismo više ni sami. Čovek koji trči sam neće daleko stići.

Mnogo ste, ljudi, osetljivi na kritike. Samo se brecate na štošta. Opustite se.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: SerbianMeteo na TV-u :-)
« Odgovor #38 poslato: 31. Maj 2014. u 15:13 »
 :super: 30.5.2014.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=s-1wx849KkI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=s-1wx849KkI</a>

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: SerbianMeteo na TV-u :-)
« Odgovor #39 poslato: 02. Jun 2014. u 08:38 »
Bravo za Miloša.  :first: