Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Predosećaj životinja, ptica i insekata  (Pročitano 63107 puta)

Van mreže Dana

  • *
  • Poruke: 190
  • Starost: 52
  • Lokacija: Niš
Odg: Predosećaj životinja, ptica i insekata
« Odgovor #60 poslato: 30. Avgust 2010. u 16:56 »
Razvijena čula i njihove odlike

Ovom brigom za zimske zalihe pokazuje veverica koliko je vanredno osetljiva na uticaj atmosferskih prilika. Ako sunce sija malo jače nego obično, veverice spavaju u svom gnezdu pa se po šumi kreću samo ujutro i uveče. Još više se sklanjaju od pljuskova, jakog nevremena, oluja, a u prvom redu snažnih mećava. Sasvim je sigurno da unapred naslućuju da će se vreme promeniti. Već pola dana pre nego što će se pojaviti oluja koje se one toliko plaše, veverice su nemirne, pa neprestano skaču po drveću i puštaju neobično zviždanje i pljeskanje koje inače čujemo samo kad su veoma uzbuđene. Čim se pokažu prvi predznaci nevremena, veverice se zavlače u svoja gnezda, često po nekoliko njih u jedno gnezdo, pažljivo zatvaraju ulaznu jamu sa one strane sa koje dolazi nevreme, a zatim se udobno savijaju u klupče i čekaju da nevreme prođe.

sa izvora sajta: http://www.gimnazijaso.edu.rs/gornje-podunavlje/zivotinje/sisari/veverica.php

Van mreže Dana

  • *
  • Poruke: 190
  • Starost: 52
  • Lokacija: Niš
Odg: Predosećaj životinja, ptica i insekata
« Odgovor #61 poslato: 03. Septembar 2010. u 22:20 »
 MIHOLJDAN - SVETI KIRIJAK OTŠELNIK,(Nedeljka, praktično), pravoslavna crkva praznuje praznik svetog Arandela Mihaila 8. novembra, a rimokatolicka 29. septembra.

Narod je primetio da se oko praznika Miholjdana, vreme prolepša i otopli, pa je taj kratki period, od svega nekoliko dana, prozvao - Miholjsko leto. U nekim krajevima ga još zovu i Sirotinjsko leto, jer mu se uvek posebno raduje sirotinja. Ovaj dan se naziva i mišji dan. Veruje se da miševi i poljske životinjice uginu na ovaj dan ako dotle u svoje brloge nisu dopremili zimnicu.

Na engleskom za tu paučinu postoji reč gossamer, koja verovatno dolazi od "guščije leto" (ili aluzija na paperje ili na vreme kad guske odleću?). Gossamer je u Engleskoj takođe označavalo i miholjsko leto.

Van mreže Dana

  • *
  • Poruke: 190
  • Starost: 52
  • Lokacija: Niš
Odg: Predosećaj životinja, ptica i insekata
« Odgovor #62 poslato: 04. Septembar 2010. u 22:55 »
Čitajući ovaj forum http://www.serbianmeteo.com/smf/index.php/topic,1172.0.html , pošto je zastareo a koristan pa ću ovo dodam:

U maju 1999. godine, za vreme NATO bombardovanje, u mom dvorištu lišća na drvetima su jako požutela i opadala, a cela godina i naredna su bila toplija nego inače, dakle ja to ne bih povezala sa dolaskom i po jačini zima.


Ptice selice (ždralovi, divlje guske i patke....), kako one znaju kada je vreme da se ide na jug odnosno na sever? Na toj visini, koje lete,  postoji razlika u temperaturi i vlažnosti vazduha nego na zemlji, pravilni ciklusi koji podsećaju na sinusoidalno kretanje vazdušnih struja toplo-hladno prema kretanju Zemljine orbite oko Sunca koji se ponavlja iz godine u godinu, tzv., "ptičji navigator" je upravo ono što one osećaju talas dolazeće tople odnosno hladne, gore se više oseća nego dole i mi kasnije osećamo da dolazi zima.

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 46
Odg: Predosećaj životinja, ptica i insekata
« Odgovor #63 poslato: 05. Septembar 2010. u 10:08 »
E, ovo je lepo primećeno. Za vreme bombardovanja je i kod mene bilo problema sa biljkama...postoji i jedan dren u blizini, čiji su plodovi bili potpuno deformisani. Ništa tome slično nisam video do tada. Merio sam radioaktivnost, ali ništa posebno nisam izmerio (čak ni na mestima gde je bombardovano...).

Ovo za ptice je odlično!

Van mreže Dana

  • *
  • Poruke: 190
  • Starost: 52
  • Lokacija: Niš
Odg: Predosećaj životinja, ptica i insekata
« Odgovor #64 poslato: 05. Septembar 2010. u 17:23 »
Tokom bombardovanja se mnogo štošta primećivalo, ne samo ljudi stradali od NATO bombe ili uticali masovnu psihozu kod ljudi (stres), nego to su osećali životinje, ribe i biljke. Kad kažeš da su plodovi od drena vrlo brzo deformisala a da nije bilo promene u radioaktivnom okruženju, treba odbaciti radijaciju, a postoji dve mogućnosti: prašak odozgo koji je avion NATO ispuštao, ali, ako je plod od drena deformisao, trebalo je da deformišu životinje i ljudi, a toga nije bilo (valjda?), onda ovo se odbacuje, ostaje ova mogućnost da je drvo ipak kao živo biće ima osećaje i od stresa deformisalo plodove.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Predosećaj životinja, ptica i insekata
« Odgovor #65 poslato: 06. Septembar 2010. u 11:08 »
Jao, kao da psihozu ljudi nisu osetile i životinje. Ja mislim da, ako se jedna karika u lancu životnog okruženja poremeti, sve ostale karike trpe zbog toga.

Mi nismo ni svesni šta smo sve dobili uz NATO projektile. Sarađivao sam kao statističar na radu svog oca (epidemiologa, sada u penziji) koji je proučavao masovnu pojavu herpes zostera u zapadnoj Srbiji u to vreme.
Meteorološki, zabeležen je znatno veći broj dana sa merljivim padavinama, ali taj broj je pre svega povećan kod malih količina pdavina. To se objašnjava povećanim brojem jezgara kondenzacije u oblasti formiranja niskih oblaka, dovoljnim da izluči nešto malo padavina iz niske oblačnosti. Primer: ko je prolazio autoputem BG-NI pored isključenja za Smederevo pri ovakvom vremenu (hoće-neće da padne kiša), setiće se da uvek ima neke kišice koja vlaži kolovoz.

Inače, ceo život do sada sam proveo u ubeđenju da je Miholjdan 12. oktobra po ovom kalendaru, a da nije u novembru. Najzad, razlika od 13 dana između dva kalendara se poštuje ako kažemo da je po starom kalendaru krajem septembra.

Lako je meni da pričam o proleću 1999. godine, kada sam tamo našao najlepši cvet mog života - moju ptprincezu. Inače, njoj je rođendan u tim danima oko Miholjdana. Eto, sve je povezano.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Dana

  • *
  • Poruke: 190
  • Starost: 52
  • Lokacija: Niš
Odg: Predosećaj životinja, ptica i insekata
« Odgovor #66 poslato: 06. Septembar 2010. u 17:37 »

Mi nismo ni svesni šta smo sve dobili uz NATO projektile. Sarađivao sam kao statističar na radu svog oca (epidemiologa, sada u penziji) koji je proučavao masovnu pojavu herpes zostera u zapadnoj Srbiji u to vreme.
Meteorološki, zabeležen je znatno veći broj dana sa merljivim padavinama, ali taj broj je pre svega povećan kod malih količina pdavina. To se objašnjava povećanim brojem jezgara kondenzacije u oblasti formiranja niskih oblaka, dovoljnim da izluči nešto malo padavina iz niske oblačnosti. Primer: ko je prolazio autoputem BG-NI pored isključenja za Smederevo pri ovakvom vremenu (hoće-neće da padne kiša), setiće se da uvek ima neke kišice koja vlaži kolovoz.

Dakle, od gasa u projektilima od tajnog sastava po ekspoloziji koji kombinuje sa sastavom oblaka i mogu izazvati efekat mini staklene bašte, ne znam kako drugačije da izrazim, ali radi poredjenja; pa stalno vlaži zemlju, sve živo i objekte bez mnogo padavina, a to bih rekla "sporo i mučenički ubija" time što postepeno, sve što se udiše i upija, prodre u svaku poru, i izazove neke mutacije, deformacije, oštećenje DNK i razne bolesti što je kasnije ispostavilo tačnim. Ovo nije bio test, ono je već bilo ranije testirano a mi kao žilav narod kad su u pitanju strani porobljavači, posle svih totalirizma, sankcija i ucenjivanja, preostala im je opcija da nam nametne na ovaj način- da nas razboli i oslabi. Dakle, gasni efekat vlage (možda je ovaj naziv malo više originalniji) kada se kombinuje sa stresom, psihom i zdravljem sve to dodatno ubrzava i u organizmu brže asimilira da se pojavi razne bolesti. Ovim gasnim efektom vlage je uticalo u opštem eko sistemu. Herpes zostera je bio prvi znak vidljivog oboljenja od strane pojektila jer se najbrže pokazao, ne samo kod čoveka ili deteta, nego i kod životinja, deformisane biljke, zagađene reke i jezera.....

Za vreme jednog najžešćih napada u toku noći, mi smo zbrinuli našu mačku, ona je bila sva psihički slomljena više nego bilo ko od nas, doživela je veoma snažan stres i njene dlake po telu bila je sva mokra! Kao da je upravo izašla iz kade puna vode. Zamisli samo! A njeno malo mače, svega nekoliko nedelja i bilo je suvo i tražilo da sisa a ona je odbila.

Ne znam otkud ljudima ideja da Miholjdan gleda 12. oktobar, i ta navika je do dan danas zadržala, ipak ovi stari i novi kalendari često zbunjuju kod ljudi. U ovome si našao smisao i odgovor sa ptprincezom. :)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Predosećaj životinja, ptica i insekata
« Odgovor #67 poslato: 07. Septembar 2010. u 10:10 »
Gas u projektilima ne može ništa meteorološki da izazove, jer koncentracije takvog gasa brzo opadaju i svaki termodinamički efekat je krajnje minoran. Idealno za prikrivanje. Međutim, otrovima je i to malo dovoljno. To su otrovi za telo, dok smo otrove za dušu dobijali u vestima kroz dirigovane i (ničim izazvane) psihoze koja je tada kulminirala posle osam godina urednog održavanja i razvijanja iste.

A ptprinceza... pa šta reći? Optužuje me da sam 'ratni profiter', da sam stekao ljubav svog života. Pusta demagogija, jer danas znam da postoje i veće ljubavi od nje, a to su ptprinčić i ptprinčićica (vidi slike sa prvog SM skupa na Stražilovu).

Eh, opet offujem... šta ću, omakne se i majstorima, a kamoli meni.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Dana

  • *
  • Poruke: 190
  • Starost: 52
  • Lokacija: Niš
Odg: Predosećaj životinja, ptica i insekata
« Odgovor #68 poslato: 07. Septembar 2010. u 18:59 »
Izgleda da je tako kako si objasnio, ali  sve zavisi od količine gasa, ne samo jedan projektil i to ne isti tip, već ukupno njih, evo recimo najveći broj obolelih od karcinoma je u vranjskom području i na Kosovu. I naravno, psiha pogubno utiče ako ne znamo da njome služimo  ili prisiljeni smo da se borimo protiv svih medija, jer je um moć. I setih se jednog incidenta, neobičnog po meni, nevezano sa ovim, ako možeš objasniti ovo, avgusta 1999. godine, jedno divno i prijatno popodne, oko 17h, sedela sam vani na otvorenom, i kad ono, odjednom, pojavili se kumulonimbusi i to baš crni sa svih strana postepeno okružili i skupili u jedan sam centar kumulonimbusa te postao je crnji da crnji ne može da bude ali tačno iznad fudbalskog stadiona Radničkog i onda prvim gromom udari u njega, zatim vrlo brzo raziđe i nestade kao da nije bilo malopre! A trajalo je kratko manje od 15 minuta. Posmatrač na taj prvi pogled oseti strašnu jezu, jer stiče se utisak da se ovo odigralo kao naručeno sa neba. Onda ubrzo na TV čujemo da je na stadionu bio trening i od groma strada jedan mlad fudbaler za koga kažu da je bio jako talentovan. Sličan slučaj se desio u Americi nedavno, planinar u želji da zaprosi svoju devojku, organizovao je nezaboravan dan, s par prijatelja, on i ona se popeli na planinu, i u tom trenutku da je zaprosi, grom pogodi devojku! Šta sad? Ovo je za mene više od puke slučajnosti. Evo pre par dana čitam o nekom čoveku kome grom udario po peti put!

I opet taj off malo u stranu, pogledala sam taj forum o Stražilovu, šta reći.... sjajan je skup i baš ste me slatko nasmejali.Tako ste bliski među sobom. Drago mi je da sam upoznala vas i vašu divnu porodicu preko ovoga, dečica su vam slatka kao bombone. Neka da su živa i zdrava 100 godina! :) I paraglajding mi je zapao za oko, odmah me je podsetio jer ovog leta na Zlatiboru gde sam bila kod spomenika i preko puta je brdo gde su paraglajdisti svaki dan izvodili poletanje i letenje, te mi je to bilo zanimljivo, kada na pola puta, ne sa velike visine, padnu, a tad osetim neprijatan stisak u stomaku i čekajući da li je taj ustao, znači da je živ i zdrav...i jedan od njih umalo da završi sletanje na jednu kravu na leđa..... ;D  I nedavno jedan moj prijatelj pitao me je da li bih ja išla sa paraglajdistima, na to što sam odgovorila da je to luda ideja i ako bih probala, morala bih da se naoružam svim zaštitnim opremama od glave do pete.

I na kraju moram da u ovom postu spomenem, pošto je tema vezana sa životinjama, pticama....dodam sinoćnje zapažanje u gradu, kako smo se uverili u kilometražu ovog foruma o uticaju vlage na ptice, oko 19h, videla sam kumulonimbus koji sporo dolazi, a vrane lete veoma visoko, znači suv vazduh, i razmišljala da li je moguće da vrane ne koncentrišu na oblake već na vlagu i suv vazduh? I već za pola sata taj oblak već prekrio ceo grad, izgledalo je da će napraviti provalu oblaka pa smo žurile da se vratimo nazad, ipak je pala mala kišica, tek od ponoći bila kiša.

Eto, i ja se raspisah malo poduži post...pa se izvinjavam kome sam ukrala vreme.
« Poslednja izmena: 07. Septembar 2010. u 19:12 cTrL_AlT_DeleTTe »

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Predosećaj životinja, ptica i insekata
« Odgovor #69 poslato: 08. Septembar 2010. u 09:36 »
Hvala za komplimente dečici. Sada su dve i po godine starija. Dečko je 4-ti razred, a devojčica je predškolac. Mada, nisu se nešto mnogo promenili. Ja sam dobio koju sedu više, koji kilogram manje, a g-đa je i sada takva kakva je i bila. Ma šta nam fali!

A paraglajding je bio šou program, ali o tome će Nele malo više, ako se javi na ovu temu.

Back2Topic: Iznenadna naoblačenja sa pljuskom i grmljavinom... pa, znaš, dešava se i bez veštačkih izazivanja (čak ne znam da je neko veštačko izazivanje oluje zaista i uspelo). Potraži temu o nevremenu od 18. maja 2009. godine, kada je za pet minuta od radarski vedrog vremena nastao oblak na južnom obodu Beograda, dok je za 15 minuta poharao sam centar grada, dok na periferiji nije bilo ni čestite grmljavine. Niko to nije mogao da izazove. U takvim olujama prosto pomislim (uh, otići ću u stranu, i to religioznu) na to da je takvo nevremen kao Božji prst koji je upućen na nekog grešnika da ga kazni. Naučno gledano, takva ideja je suluda, ali ne zaboravimo ako nečeg nismo svesni da postoji, to ne znači da tako nešto i ne postoji. Zato, neke stvari se ne daju objasniti i možda tako i treba. Znam da ovakav stav ne liči na mene, ali veruj mi da to jeste moj stav. Što bi čovek bio dužan da sve zna? Čovek je pre svega dužan da živi u skladu sa prirodnim zakonima, dok je na prirodi da to toleriše ili ne.

Odvojiću poslednje rečenice kao odgovor na (pret)poslednji pasus tvog prethodnog posta. Ptice znaju nešto više od nas, ljudi, jer zašto bi se tako ponašale da je bilo opasnosti? Ljudsko oko je ocenilo moguću opsanost, ali znaš šta kaže moj lik za nick: 'Ono što je zaista važno, ne može se očima sagledati'. Iako ne tražim razloge za takvo ponašanje prirode, voljan sam da tumačim znake prirode, ali ne kao meteorolog, već pre svega kao živo biće.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Dana

  • *
  • Poruke: 190
  • Starost: 52
  • Lokacija: Niš
Odg: Predosećaj životinja, ptica i insekata
« Odgovor #70 poslato: 08. Septembar 2010. u 10:34 »
Vreme i godine idu dalje, ali zdravlje i dobra psiha su najbitnije i da tako ostane. Kako vama, tako meni i svima...život je život, ponekad zna da te boli a ponekad te mazi. :)

Lepo je čuti da jedan meteorolog pomalo maštovit ali i slobodnog shvatanja, dakle nije strog po naučnim principima za koje ponekad nemoćna pred nekim stvarima koje se ne da objasniti. To je ono što sam rekla skoro, ljudsko biće je tako kompletno i sam živi senzor i upija sve sa strane u sebi dok merni aparati to ne mogu. Nije naše da se bavimo razlozima i uzrocima neobične prirodne pojave, već kako na vreme da se sklonimo i zaštitimo ili donesemo mudre odluke...

Čovek je stvaralačko biće i previše preokupiran i opterećen nepotrebnim stvarima i zato ne obraća pažnju na sitnice, i tako je obrnuto kod ptica, životinja, morskih sisara koje su daleko upotpunjeni i svi reaguju isto sem čoveka, i da nam kažu, opet bismo ih ne bi razumeli. Treba malo slušati njih, prirodu i sebe onda smo upotpunjeni u celom sistemu i uravnoteženi zajedno sa njima, onda ne bi bilo ovakve sve veće uragani, poplave, zemljotresa. Vidiš, životinje, ptice, morski sisari vrlo brzo uče, najmanje godinu do dve, vrlo brzo hvataju ritam i uklope pa najmanje strada dok čovek ni celog života ne nauči pa još strada...


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Predosećaj životinja, ptica i insekata
« Odgovor #71 poslato: 09. Septembar 2010. u 09:23 »
Lepo je čuti da jedan meteorolog pomalo maštovit ali i slobodnog shvatanja, dakle nije strog po naučnim principima za koje ponekad nemoćna pred nekim stvarima koje se ne da objasniti.

Šta reći a ne nasmešiti se... :)
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...


Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 46
Odg: Predosećaj životinja, ptica i insekata
« Odgovor #72 poslato: 09. Septembar 2010. u 18:01 »
Svi meteorolozi su maštoviti...šta misliš, kako izmišljaju te njihove prognoze? hahah... :)

Van mreže Dana

  • *
  • Poruke: 190
  • Starost: 52
  • Lokacija: Niš
Odg: Predosećaj životinja, ptica i insekata
« Odgovor #73 poslato: 09. Septembar 2010. u 18:58 »
Pa neka izmišljaju da nas teraju da nosimo kišobrane, hehehe...

Van mreže Dana

  • *
  • Poruke: 190
  • Starost: 52
  • Lokacija: Niš
Odg: Predosećaj životinja, ptica i insekata
« Odgovor #74 poslato: 10. Septembar 2010. u 23:05 »
MIHOLJDAN - Na engleskom za tu paučinu postoji reč gossamer, koja verovatno dolazi od "guščije leto" (ili aluzija na paperje ili na vreme kad guske odleću?). Gossamer je u Engleskoj takođe označavalo i miholjsko leto.

Miholjsko leto čak i zovu bablje leto, dok u Kanadi zovu "Indijansko leto".  :)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Predosećaj životinja, ptica i insekata
« Odgovor #75 poslato: 13. Septembar 2010. u 09:32 »
Ne samo u Kanadi (nije za 'only in'), već i u dobrom delu zapadnog sveta.

Evo lepog primera za to: Postoji pesma 'Indijansko leto' (L'ete indien) koju je pre tri i po decenije pevao Joe Dasin.

cTrL_AlT_DeleTTe, šteta što ti je taj primer nedostupan. Ali samo želim da se zna.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Dana

  • *
  • Poruke: 190
  • Starost: 52
  • Lokacija: Niš
Odg: Predosećaj životinja, ptica i insekata
« Odgovor #76 poslato: 13. Septembar 2010. u 23:10 »
Ptprinče, hvala na obaveštenju, ipak ima mnogo primera, samo treba malo mašte i čačkanja po netu.

Joe Dassin  - "Indian Summer"


SPOKEN:
You know, I've never been as happy as I was that morning
We were walking along the beach a little like this one
It was a rare kind of autumn day that you only find in North America
Over there they call it "Indian summer"
What it was just our summer
And I can see you now in your long dress
Looking like a beautiful water-colour
And I can remember what I told you that morning
A year ago
A thousand years ago

Think of me, when this is just a memory,
Will you still belove in me
When the summer is gone?
All my life the taste of you will fill my life
Even when the summer is gone...

SPOKEN:
Today I'm far away of not-autumn morning
But it's almost as if I was there.
I'm thinking of you. Where are you? What are you doing?
Do I still exist for you? I'm like a wave drawn by the moon
Slipping back on the sand, remembering high tides
Remembering the happiness in the sun shining over the sea
A thousand years ago
Or was it just last year?

Think of me, when this is just a memory,
Will you still belove in me
When the summer is gone?
All my life the taste of you will fill my life
Even when the summer is gone...

Čini mi se da po nebu, kako smo se uverili iz domaće i svetske informacije, da vladaju pravilna oscilacija vazdušne struje kao neki nebeski zakon da mora i u određenom (uvek) ponavljaju toplo - hladno vreme usred svih godišnjih doba, bez obzira na solsticij i ekvinocij; i naravno možemo primetiti poremećaje u nebeskom ciklusu kada dolazi do nekog odstupanja.
« Poslednja izmena: 13. Septembar 2010. u 23:37 cTrL_AlT_DeleTTe »

Van mreže Dana

  • *
  • Poruke: 190
  • Starost: 52
  • Lokacija: Niš
Odg: Predosećaj životinja, ptica i insekata
« Odgovor #77 poslato: 13. Septembar 2010. u 23:36 »
A sada bih da dodam moje posmatranje u prirodi:

Crno i preteće nebo, a velike ptice lete veoma visoko znači suv vazduh najavljuje vrlo malo kiše za nekoliko sati.

Mesečina sa malo oblaka, zvezde se jedva vide, ptice nisu letele visoko, pojačan karakterističan miris iz kanalizacije znači da je vlaga prisutna i biće kiše.


Van mreže Dana

  • *
  • Poruke: 190
  • Starost: 52
  • Lokacija: Niš
Odg: Predosećaj životinja, ptica i insekata
« Odgovor #78 poslato: 24. Septembar 2010. u 22:05 »
"Њихови предњи удови су модификовани у крилима која покрећу снажно развијени грудни мишићи. Тело им је лако услед присуства нарочитих ваздушних кеса које су у вези са плућима и које су испуњене ваздухом; ове кесе залазе чак и у костима које су услед тога такође врло лаке".

Из "Биологије" за  II разред заједничке основе средњег усмереног образовања, 1986.

Uzmimo u obzir da su ptice a i, valjda, insekti imaju vazdušne kese koja im omogućavaju kontrolu nad letenjem, i da je tesno povezana sa vlagama u atmosferi; krila koja su suva omogućava im adekvatno letenje a vlažna i zalepljena krila ih sputavaju niže i niže ili miruju sve dok se ne osuše.

Van mreže Dana

  • *
  • Poruke: 190
  • Starost: 52
  • Lokacija: Niš
Odg: Predosećaj životinja, ptica i insekata
« Odgovor #79 poslato: 04. Oktobar 2010. u 20:35 »
Kako sad trenutno vlada hladni talas, a pre toga sam videla svuda
jato ptica od male do velike koje se grupišu baš pred  i za vreme
hladnog talasa. Ovako nije viđeno leti, a najintenzivnije grupisanje
jata ptica su jeseni i proleće, znači pred veliku atmosfersku promenu.