Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Ozonski sloj u atmosferi  (Pročitano 1824 puta)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Ozonski sloj u atmosferi
« poslato: 16. Septembar 2010. u 15:38 »
Danas je 16. septembar, Svetski dan zaštite ozonskog sloja u atmosferi. Bilo bi baš lepo da otvorimo jednu ovakvu temu, koja inače nedostaje ovom forumu.

Za početak, da se upoznamo sa ozonom u atmosferi. Evo današnjeg priloga na TV B92 - vrlo lepo štivo za početak ove priče.

http://www.b92.net/video/video.php?nav_category=905&nav_id=459142

Iako nemam mnogo veze sa ovim prilogom (osim što znam kako se spremao), ja sam jako ponosan. Neki članovi foruma će provaliti i zašto. ;)
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Dana

  • *
  • Poruke: 190
  • Starost: 53
  • Lokacija: Niš
Odg: Ozonski sloj u atmosferi
« Odgovor #1 poslato: 16. Septembar 2010. u 16:20 »
Opa, nisam znala da ona radi tamo.  ;)   Odličan prilog! :first:

Sad mi je sve jasno.  Pozdrav tebi i njoj :-*

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Ozonski sloj u atmosferi
« Odgovor #2 poslato: 16. Septembar 2010. u 16:29 »
I ona i ja  :super:

Sad ti je još jasnije.

Otpozdrav!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Ozonski sloj u atmosferi
« Odgovor #3 poslato: 16. Septembar 2010. u 16:29 »
a ja nista ne razumem sta je ispricala...
ako moze neko dajdzest izdanje za neupucene  ;)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Ozonski sloj u atmosferi
« Odgovor #4 poslato: 16. Septembar 2010. u 16:29 »
Biće sutra, beket... I ja sam nešto naučio tokom priprema za emisiju.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Ozonski sloj u atmosferi
« Odgovor #5 poslato: 16. Septembar 2010. u 16:55 »
Jako lepo.Naravno u standardnom aranzmanu novinara(voditelja), koji ima neopisivu zelju da za sto krace vreme(jer je vreme novac) iscedi gosta i ubrzano nastavi dalje kroz svoju emisiju(najekstremniji primer: Zikina sarenica i Beogradska hronika).
Sto rece beket, malo teze razumljivo sa siru javnost.

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Odg: Ozonski sloj u atmosferi
« Odgovor #6 poslato: 19. Septembar 2010. u 18:57 »
Sve pohvale! Tako se radi!
A valjda će se naći malko više vremena za srodne teme meteorološkim u budućnosti, pa i više priprema i obzira novinara prema ovoj nauci, kako bi bila razumljivija.

Čestitke još jednom! :)

Van mreže Dana

  • *
  • Poruke: 190
  • Starost: 53
  • Lokacija: Niš
Odg: Ozonski sloj u atmosferi
« Odgovor #7 poslato: 24. Septembar 2010. u 22:23 »
A ja se pitam zašto RHMZ nema svoju TV.  :lmao:

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Ozonski sloj u atmosferi
« Odgovor #8 poslato: 14. Oktobar 2010. u 11:20 »
Juče je otpočeo 7. Međunarodni sajam zaštite životne sredine - ECOFAIR. Svoj štand na Sajmu ima i RHMZ Srbije.
Sutra bi trebalo da se održi prezentacija RHMZ na svom štandu, negde u ranim popodnevnim časovima (mislim da je oko 14, ili 15 časova).

U međuvremenu, na bimu se može videti i jedna lepa prezentacija, koja je u kontekstu ove teme. Pogledajte i sami, reč je o ozonu. Tu se mogu pročitati neke važne informacije koje ste tražili u svoje vreme (ima negde mesec dana...)
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...