Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jel neko ima objasnjenje?  (Pročitano 24193 puta)

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Jel neko ima objasnjenje?
« poslato: 04. Avgust 2006. u 20:01 »
Uslikao sam ovu fotku iz auta samo da bih vas pitao nesto. Cini mi se da su oblaci sa donje strane ravno odseceni. Jel to opticka varka ili sta?

Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže cumulonimbus

  • *
  • Poruke: 50
  • Starost: 42
Jel neko ima objasnjenje?
« Odgovor #1 poslato: 04. Avgust 2006. u 21:18 »
Nije opticka varka. Oblaci su obicno, ravni sa donje strane, pogotovu ovi, a oni su Cumulus humilis (Cu hum), ili tzv. kumulusi lepog vremena.

Homogenost vazdusne mase iznad neke oblasti, pa cak, i tako male, uslovljavaju da njihov uzdizuci nivo kondenzacije bude iste visine, za bilo koji delic vazduha koji se dize i ucestvuje u gradjenju oblaka.

Vidimo da tamo gde je oblak, sigurno postoje uzlazna kretanja, ili konvekcija, tamo gde nema oblaka, nema takvih kretanja, ili sredina miruje, ali se obicno vazduh spusta.

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Jel neko ima objasnjenje?
« Odgovor #2 poslato: 04. Avgust 2006. u 21:54 »
hvala na odgovoru  :read:
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže tolka

  • Poruke: 1
Odg: Jel neko ima objasnjenje?
« Odgovor #3 poslato: 29. Januar 2015. u 08:29 »
ja se nesto secam da je u knjizi iz geografije u gimnaziji bilo da je najvece zrno grada palo u minhenu al ne znam ni precnik ni masu.provericu