Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Programi za simulaciju  (Pročitano 2148 puta)

Van mreže pmale

  • *
  • Poruke: 26
  • Starost: 34
  • Lokacija: Selenča
Programi za simulaciju
« poslato: 07. Januar 2011. u 10:14 »
Interesuje me da li postoje neki programi ili web stranice, na kojima je u vidu simulacije predstavljeno  kretanje oblaka, toranda, vrtloga itd.

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Programi za simulaciju
« Odgovor #1 poslato: 07. Januar 2011. u 12:23 »
Imas satelitske snimke u vidu animacije pojedinacnih satelitskih slika za nekih period od 3-4 sata skoro svuda po internetu.Tornado ne mozes nikako da simuliras posto je prilicno nepredvidiv.
To sto tebe zanima su modeli atmosfere (ako sam te dobro razumeo), ali malo u drugacijem obliku, tako da malo teze za tako nesto...

Van mreže pmale

  • *
  • Poruke: 26
  • Starost: 34
  • Lokacija: Selenča
Odg: Programi za simulaciju
« Odgovor #2 poslato: 07. Januar 2011. u 15:13 »
Imas satelitske snimke u vidu animacije pojedinacnih satelitskih slika za nekih period od 3-4 sata skoro svuda po internetu.Tornado ne mozes nikako da simuliras posto je prilicno nepredvidiv.
To sto tebe zanima su modeli atmosfere (ako sam te dobro razumeo), ali malo u drugacijem obliku, tako da malo teze za tako nesto...
mora posotajati neka animacija koja prikazuje napr. nastanak toranada. Ovo mi je bitno za analizu jednacina u dinamickoj meteorologiji.

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Programi za simulaciju
« Odgovor #3 poslato: 07. Januar 2011. u 15:19 »
Pa iskreno da ti kazem, ne znam.Razumem sta trazis...
Na kojoj je godini kod vas dinamicka meteorologija 1 (ako se tako zove)?Iz koje oblasti ucite tornado? :D

Van mreže pmale

  • *
  • Poruke: 26
  • Starost: 34
  • Lokacija: Selenča
Odg: Programi za simulaciju
« Odgovor #4 poslato: 07. Januar 2011. u 22:54 »
Pa iskreno da ti kazem, ne znam.Razumem sta trazis...
Na kojoj je godini kod vas dinamicka meteorologija 1 (ako se tako zove)?Iz koje oblasti ucite tornado? :D
Na 2 godini, prvi semestar. O tornadu smo samo pricali na uvodu iz meteorologije.... :)

Van mreže pmale

  • *
  • Poruke: 26
  • Starost: 34
  • Lokacija: Selenča
« Poslednja izmena: 08. Januar 2011. u 19:16 pmale »