Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Anketa

Cenjeni forumaši, evo nam malo zabave, glasajte za vaše mišljenje o tome kakva će ova predstojeća zima biti kod nas.

Toplija i sušnija od proseka.
6 (13.6%)
Toplija i vlažnija od proseka.
3 (6.8%)
Hladnija i sušnija od proseka.
11 (25%)
Hladnija i vlažnija od proseka.
9 (20.5%)
Temperaturno i padavinski prosečna zima.
15 (34.1%)

Ukupno glasova: 40

Anketa završena: 19. Decembar 2011. u 16:52

Autor Tema: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?  (Pročitano 47062 puta)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #40 poslato: 21. Novembar 2011. u 19:33 »
Citat
Zato uživajmo u AC, jer smo prošle godine grcali u poplavama u ovo vreme
AC se uvek lakše podnosi, osim ako većinu vremena ne provodiš kod kuće...

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #41 poslato: 21. Novembar 2011. u 19:50 »
2001 je bio sličan novembar kao ovaj 2011 hladan , samo što tada nije bio sušan kao ove godine! Posle toga u decembru te godine je bio ceo decembar leden uz minuse! Bilo je snega pola decembra skoro ali malo centimetra!



Evo decembra te godine , daj Bože da se ponovi :)

http://www.tutiempo.net/en/Climate/BEOGRAD/12-2001/132740.htm


http://www.ogimet.com/cgi-bin/gsynres?lang=en&ind=13274&ndays=31&ano=2001&mes=12&day=31&hora=23&ord=DIR&Send=Send

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #42 poslato: 21. Novembar 2011. u 22:33 »
Ne daj Boze da se ponovi  ;D ...ja poslednje 4 zime pratim doslovno u dan i broj jer imam dve palme u dvoristu i vrlo mi je bitno da pazim i motrim sta se desava. U prethodne tri godine ono sto mogu da tvrdim da je zima pocinjala zapravo oko 5.decembra (prvi ledeni dani,prvi ozbiljniji minus,prvi ozbiljniji sneg) a zavrsavala u prvim danima marta.
Ove godine zimske temperature definitivno su ranije pocele,jer ovako nesto u prethodna 3 novembra nije bilo (sta vise,prosle godine je ceo novembar bilo zimedju 15C i 20C). Realno,zima u nasim krajevima je tri meseca (decembar,januar i februar) a novembar i mart su prelazni periodi i mogu biti jako razliciti svake godine ,od minusa do +20C,u martu i do +30C retko...

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #43 poslato: 21. Novembar 2011. u 23:26 »
Volim maglu, inje, slanu, inverziju, možda sam jedan od retkih ali je tako. :P
X 2
Ja obozavam ovakvo vreme i bas mi odgovara, posebno u novembru jer poslednjih godina novembar je znao biti veoma topao.

Kako stvari stoje nismo ni blizu sneznih padavina. Ne znam sta ce doneti decembar ali nisam nesto optimista po pitanju snega, sto ne mogu reci za hladnocu.

Jos nesto, kada kazemo da je zima daleko od nas, setite se koliko je samo bila daleko prosle godine u ovo vreme kada cak ni u Rusiji nije bilo hladno pa je zima stigla oko 10. decebra. Mislim da je sada bolja situacija nego u prethodne dve godine...

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.691
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #44 poslato: 22. Novembar 2011. u 00:04 »
X 2
Ja obozavam ovakvo vreme i bas mi odgovara, posebno u novembru jer poslednjih godina novembar je znao biti veoma topao.
Videćemo da li će ovako vreme da volite u decembru i januaru,onda će se neki pitati a što nema snega  ;D,ako se ovakva sinoptička situacija bude nastavila.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #45 poslato: 22. Novembar 2011. u 00:12 »
Videćemo da li će ovako vreme da volite u decembru i januaru,onda će se neki pitati a što nema snega  ;D,ako se ovakva sinoptička situacija bude nastavila.
Ako temperatura bude ispod proseka volecu ovo vreme i tada, a januar nam i tako ne donosi bas neki sneg pogotovo ne u prvoj polovini tako da je to zimski mesec u kome se ja ni ne nadam obilnijim sneznim padavinam tako da mi je svejedno.

Samo da je zima hladnija od proseka a za ostalo cemo lako...

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #46 poslato: 22. Novembar 2011. u 19:04 »
Ako temperatura bude ispod proseka volecu ovo vreme i tada, a januar nam i tako ne donosi bas neki sneg pogotovo ne u prvoj polovini tako da je to zimski mesec u kome se ja ni ne nadam obilnijim sneznim padavinam tako da mi je svejedno.

Samo da je zima hladnija od proseka a za ostalo cemo lako...

X 2, Ionako je naša Voša gotovo uvek pošteđena od snega kad ga Beograđani i ostatak Srbije imaju i previše.. Kraj prošlog februara bio je jedan od retkih izuzetaka. Ponovilo se! :P

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #47 poslato: 22. Novembar 2011. u 20:09 »
Greshka :D hteo sam u Aktuelne.V.P.


Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #48 poslato: 23. Novembar 2011. u 18:05 »
Kakva će biti zima zavisi od AC sa severoistoka

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #49 poslato: 26. Novembar 2011. u 12:20 »
 ^^ Tačno tako, ali ima tu još mnogo faktora..

Već su počele revizije zimskih prognoza, za sada Evropsku ne treba menjati, zar ne, barem onu Accueather-a. ;) Možda jedino ono worst of snow.. ;D


Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #50 poslato: 30. Januar 2012. u 14:57 »
Da malo oživimo temu..

Po mojem mišljenju treba očekivati oko pola februara ledeno vreme a možda i više! Druga polovina promenjiva uz smenu hladnijih i toplijih perioda dok se takva situacija može nastaviti i u martu!

Van mreže Stefoo

  • **
  • Poruke: 562
  • Starost: 29
  • Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #51 poslato: 30. Januar 2012. u 15:27 »
Da malo oživimo temu..

Po mojem mišljenju treba očekivati oko pola februara ledeno vreme a možda i više! Druga polovina promenjiva uz smenu hladnijih i toplijih perioda dok se takva situacija može nastaviti i u martu!
:jupi:
„ Vjetrovi su moji prijatelji, oluje moje radosti, sunceva zega moja naslada, mukla studena jutra moji najsvecaniji casovi.”
I. A.

http://www.youtube.com/watch?v=GhLZRizkZ_M&sns=fb


Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #52 poslato: 30. Januar 2012. u 15:39 »
Pa ako cemo tako,moze se lako desiti da posle ovog perioda ekstremno niskih temperatura naidje period sa temperaturom znatno iznad proseka,ako ne u februaru (dok se sav sneg istopi,rastera moguca inverzija, itd) onda u martu da bude vec mnogo dana sa +20C i vise.... ne bi bilo neverovatno.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Kakva će zima 2011/12 po vašem mišljenju biti?
« Odgovor #53 poslato: 30. Januar 2012. u 15:48 »
Hladan vazduh sa severoistoka koji stiže početkom februara nema šanse da se zadrži duže od 10 do 15 dana , tako da mislim da oko 15 ili 20 februara treba očekivati neki topliji period mada ne mora da znači ovo je moje mišljenje ACCWEATHER ne vidi otopljenje pre 12 februara to bi bili jedva neki stidljivi plusići tada a do tada ledara uz minuse!