Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: April 2013. - III dekada  (Pročitano 70437 puta)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: April 2013. - III dekada
« Odgovor #200 poslato: 30. April 2013. u 21:12 »
Po srednjoj T.max u BG-u ovo je 3. najtopliji april u poslednjih 20 godina. Najtopliji april po srednjoj T.max bio je 2009. pa 2000.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: April 2013. - III dekada
« Odgovor #201 poslato: 30. April 2013. u 21:14 »
Čak dvadeset gradova je zabeležilo nove maksimalne temperature. A koji su to gradovi pogledajte na portalu ..

U Paracinu maksimum za danas 33.9C, Ćuprija 33.8C. Ovo je ujedno peti tropski dan u Paracinu.
Trenutno visokih 26.8C, da nemamo kalendar mislili bi da je kraj jula..

Hvala Profi ovo je moralo kompletno da se isprati. Ne dešava se često da imamo nove rekorde..

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: April 2013. - III dekada
« Odgovor #202 poslato: 30. April 2013. u 21:31 »
Još jedan tropski dan je za nama. Kod mene je moj termometar pokazivao Tmax od 32°C. Veče je takođe u kategoriji vruće, jer je temperatura 25°C. Još jedna teška noć je pred nama. Na sreću ima i nekih koji će uživati u svežini prolećne noći, kao što je recimo Kimi. :)

Nego, osvrnimo se na noćašnju Bg sondažu da vidimo koliki je to bio 'pakao' prošle noći u višim delovima grada.

Kao što se vidi bilo je i 26°C, prave avgustovske temperature. :o

Danas je neko uživao, neko ne. Ali će zato sutra većina lenčariti, tj. provoditi se. Ja ću recimo na Kosmaju u šumi i pod šatorom. A i vreme će biti toplo, kao i noć, jer se očekuje temperatura slična današnjoj.

Što se tiče rekorda, super! Rekordi su tu da se ruše. A ja sam u ovoj deceniji to i doživeo. Rušenje raznih meteo rekorda. Što se tiče ovog aprila po srednjoj dnevnoj temperaturi, ne znam da li je bio najtopliji otkada se vrše instrumentalna merenja. Neko će morati da zagreje stolicu i da izračuna. Ali za mene ovo baš nešto i nije ekstremno, valjda zato što volim vrućine. :D Ekstremno će mi biti kada u martu doživim 35°C. Kao što je jednom to izmereno u Leskovcu. :D

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: April 2013. - III dekada
« Odgovor #203 poslato: 30. April 2013. u 23:09 »
Veoma topla noc u Vrscu 27C,vetar pirka a slavuji ima i bar 3 komada pevuse,milina...;)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: April 2013. - III dekada
« Odgovor #204 poslato: 30. April 2013. u 23:44 »
Jos jedno toplo vece i kod mene. Vidim da je u BG cak 25C iako ce skoro ponoc. Prave letnje temperature.
Ovo se zaista retko desava...

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: April 2013. - III dekada
« Odgovor #205 poslato: 01. Maj 2013. u 00:45 »
Dobar dan iz vrućeg Čikaga.

Vidim da je i tu vruće i da padaju rekordi.

Ovde je danas u većem delu grada prvi tropski dan ove godine. Videćemo šta kažu zvanične stanice O Hare i Midway.

Na AMS u mom delu grada trenutna T je 30.4 °C, sunčano uz slab, na udare umeren SSW vetar.